Kamil Durczok, VIVA! październik 2009, 19/2009, jamnik
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Rodzina i przyjaciele pożegnali Kamila Durczoka. Jego grób przykryły setki kwiatów...

Była żona dziennikarza pokazała szczególną pamiątkę

Rafał Kowalski 19 listopada 2021 20:46
Kamil Durczok, VIVA! październik 2009, 19/2009, jamnik
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/LAF AM

Najpierw msza święta w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach a następnie złożenie prochów w rodzinnym grobowcu. Taki przebieg miała poranna uroczystość ostatniej drogi Kamila Durczoka. W pogrzebie o charakterze prywatnym uczestniczyli bliscy i współpracownicy zmarłego we wtorek dziennikarza. Miejsce jego spoczynku przypomina górę z kwiatów…

Zdjęcia grobu Kamila Durczoka. Przebieg pogrzebu

Podczas pożegnania Kamila Durczoka przemówił między innymi jego o cztery lata młodszy brat. „Gdzieś przeczytałem, że czasem człowiek musi umrzeć, aby dowiedzieć się, jak wielu miał przyjaciół, których brakowało w biedzie. Nic nie zmieni mojego przekonania i pewności, że byłeś dobrym człowiekiem. Zawsze mogłem na ciebie liczyć i wiem, że wskoczyłbyś dla mnie w ogień i wzajemnie”, miał mówić Dominik Durczok. Dodał też kilka słów dotyczących mamy braci. „Pewnie chciałbyś powiedzieć naszej mamie jeszcze raz, że ją kochasz. Pewnie chciałbyś jej też podziękować, że o ciebie dbała. Ale wiedz, że martwiła się o ciebie, była z ciebie dumna. Kiedy miałeś kłopoty, nie spała po nocy”, podkreślił smutno.

Gdy żałobnicy przejechali ze świątyni na cmentarz w Katowicach-Kostuchnie, do rodzinnego grobu, w którym spoczywa już ojciec Kamila Durczoka, złożono tam urnę z prochami. Kilka chwil po zakończeniu uroczystości wykonano zdjęcia, na których widać dowody ogromu sympatii i miłości, jakimi bliscy darzyli zmarłego prezentera. Liczne bukiety i wiązanki zasłaniające płytę nagrobka mówią same za siebie.

Zobacz także: Marek Czyż o ostatnich dniach życia Kamila Durczoka. Wyznał, jak czuł się dziennikarz

Kamil Durczok, grób
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Kamil Durczok, grób
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Była żona Kamila Durczoka o ważnej pamiątce

Kilka godzin po mszy w sieci pojawił się wpis Marianny Dufek. Była żona dziennikarza, która spędziła u jego boku 22 lata, podziękowała wszystkim za przybycie. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka, który zgodził się zagrać podczas pogrzebu. „Dziękuję za ważną obecność i za to, co za nami. I Tobie – Józiu - za „muzyczną oprawę młodości" i dzisiejszy piękny dar serca”, czytamy.

Obok tych pięknych słów były jeszcze inne, nawiązujące do pamiątki, jaką Kamil Durczok zostawił po sobie byłej żonie. Mowa o statuetce dla najlepszego dziennikarza roku 2000 „Ta nagroda była najważniejsza. To był początek…”, napisała wzruszona Marianna Dufek.

Zobaczcie skłaniające do refleksji zdjęcia… 

Czytaj też: Marianna Dufek w wywiadzie o byłym mężu: „Próbowałam go mobilizować do walki o siebie”

Kamil Durczok, 2000, w chwili odbierania statuetki Grand Press

Kamil Durczok, 2000, nagroda Grand Press
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.