Kamil Durczok, VIVA! październik 2009, 19/2009, jamnik
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Rodzina i przyjaciele pożegnali Kamila Durczoka. Jego grób przykryły setki kwiatów...

Była żona dziennikarza pokazała szczególną pamiątkę

Rafał Kowalski 19 listopada 2021 20:46
Kamil Durczok, VIVA! październik 2009, 19/2009, jamnik
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/LAF AM

Najpierw msza święta w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach a następnie złożenie prochów w rodzinnym grobowcu. Taki przebieg miała poranna uroczystość ostatniej drogi Kamila Durczoka. W pogrzebie o charakterze prywatnym uczestniczyli bliscy i współpracownicy zmarłego we wtorek dziennikarza. Miejsce jego spoczynku przypomina górę z kwiatów…

Zdjęcia grobu Kamila Durczoka. Przebieg pogrzebu

Podczas pożegnania Kamila Durczoka przemówił między innymi jego o cztery lata młodszy brat. „Gdzieś przeczytałem, że czasem człowiek musi umrzeć, aby dowiedzieć się, jak wielu miał przyjaciół, których brakowało w biedzie. Nic nie zmieni mojego przekonania i pewności, że byłeś dobrym człowiekiem. Zawsze mogłem na ciebie liczyć i wiem, że wskoczyłbyś dla mnie w ogień i wzajemnie”, miał mówić Dominik Durczok. Dodał też kilka słów dotyczących mamy braci. „Pewnie chciałbyś powiedzieć naszej mamie jeszcze raz, że ją kochasz. Pewnie chciałbyś jej też podziękować, że o ciebie dbała. Ale wiedz, że martwiła się o ciebie, była z ciebie dumna. Kiedy miałeś kłopoty, nie spała po nocy”, podkreślił smutno.

Gdy żałobnicy przejechali ze świątyni na cmentarz w Katowicach-Kostuchnie, do rodzinnego grobu, w którym spoczywa już ojciec Kamila Durczoka, złożono tam urnę z prochami. Kilka chwil po zakończeniu uroczystości wykonano zdjęcia, na których widać dowody ogromu sympatii i miłości, jakimi bliscy darzyli zmarłego prezentera. Liczne bukiety i wiązanki zasłaniające płytę nagrobka mówią same za siebie.

Zobacz także: Marek Czyż o ostatnich dniach życia Kamila Durczoka. Wyznał, jak czuł się dziennikarz

Kamil Durczok, grób
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Kamil Durczok, grób
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Była żona Kamila Durczoka o ważnej pamiątce

Kilka godzin po mszy w sieci pojawił się wpis Marianny Dufek. Była żona dziennikarza, która spędziła u jego boku 22 lata, podziękowała wszystkim za przybycie. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka, który zgodził się zagrać podczas pogrzebu. „Dziękuję za ważną obecność i za to, co za nami. I Tobie – Józiu - za „muzyczną oprawę młodości" i dzisiejszy piękny dar serca”, czytamy.

Obok tych pięknych słów były jeszcze inne, nawiązujące do pamiątki, jaką Kamil Durczok zostawił po sobie byłej żonie. Mowa o statuetce dla najlepszego dziennikarza roku 2000 „Ta nagroda była najważniejsza. To był początek…”, napisała wzruszona Marianna Dufek.

Zobaczcie skłaniające do refleksji zdjęcia… 

Czytaj też: Marianna Dufek w wywiadzie o byłym mężu: „Próbowałam go mobilizować do walki o siebie”

Kamil Durczok, 2000, w chwili odbierania statuetki Grand Press

Kamil Durczok, 2000, nagroda Grand Press
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.