Grażyna Torbicka, VIVA! maj 2018Grażyna Torbicka, VIVA! maj 2018
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo
O TYM JEST GŁOŚNO

Grażyna Torbicka zachowawczo o aferze związanej z Janem Pawłem II. „To nie jest odpowiedź na 3 sekundy"

„To jest bardzo poważny temat. Temat, który na pewno musi być wyjaśniony", mówiła

Karol Sowa 18 marca 2023 07:46
Grażyna Torbicka, VIVA! maj 2018Grażyna Torbicka, VIVA! maj 2018
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

Klasa, ikona, wdzięk i wyrozumiałość. Takimi słowami można opisać Grażynę Torbicką, która od wielu lat zachwyca na ekranach telewizorów. Dlatego też redaktorka jednego z serwisów postanowiła zapytać prezenterkę o ostatnią aferę związaną z Janem Pawłem II. Ulubienica publiczności bez zastanowienia odpowiedziała na wszystkie pytania. Rozwiała wówczas wszelkie wątpliwości. Jakie jest jej stanowisko w tej sprawie?

Grażyna Torbicka zachowawczo o aferze związanej z Janem Pawłem II

W ostatnim czasie wiele znanych osób zareagowało na głośny dokument Franciszkańska 3, który mogliśmy obejrzeć na antenie TVN24. Materiał miał ukazać prawdziwe oblicze Jana Pawła II. Nie każdy jednak zgadza się z wszystkimi słowami, które zostały tam wypowiedziane. W jednej z ostatnich rozmów Grażyna Torbicka również opowiedziała o tym, co sądzi o materiale.

Grażyna Torbicka w ostatnim wywiadzie z portalem JastrząPost wyraziła swoje stanowisko dotyczące dokumentu o Janie Pawle II. „To nie jest odpowiedź na 3 sekundy. To jest bardzo poważny temat. Temat, który na pewno musi być wyjaśniony, ale jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że historyczna rola Jana Pawła II dla Polski jest bezsprzeczna. Właściwie trudno sobie dzisiaj wyobrazić, jak potoczyłaby się ta współczesna historia Polski, czy nastąpiłby taki przełom, jaki nastąpił w związku z faktem, że Jan Paweł II został papieżem i przyjechał do Polski jako papież. Czy to wszystko, co później się wydarzyło, miałoby miejsce, czy my mielibyśmy taką siłę", mówiła.

CZYTAJ TEŻ: Dorota Chotecka rozwiała wszystkie wątpliwości. Opowiedziała, jak wyglądają relacje między jej mężem a Cezarym Pazurą

Grażyna Torbicka, VIVA! maj 2018
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

Grażyna Torbicka o problemach Kościoła

Ikona polskiej telewizji dodała również, że tę sprawę trzeba nagłaśniać. Nie można jej chować pod dywan. „A cała sfera związana z problemem, z jakim Jan Paweł II i kościół od wielu lat się boryka, jest absolutnie sprawą, którą powinniśmy nagłaśniać, o której powinniśmy mówić i o której powinniśmy dyskutować. To bez wątpienia", podsumowała w rozmowie z tym samym serwisem. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kinga Rusin tak naprawdę nie jest jedynaczką. Kim jest przyrodni brat gwiazdy telewizji? 

Grażyna Torbicka, VIVA! 10/2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…