Kora, Olga JackowskaVIVA! nr. 24, 2012
Fot. Zuza Krajewska
POŻEGNANIE

Gitarzysta zespołu Maanam uczcił pamięć o Korze w wyjątkowy sposób…

Posłuchajcie niezwykłego utworu!

Olga Figaszewska 8 sierpnia 2018 14:22
Kora, Olga JackowskaVIVA! nr. 24, 2012
Fot. Zuza Krajewska

Śmierć królowej polskiego rocka i liderki zespołu Maanam była ogromnym ciosem nie tylko dla jej fanów, ale wstrząsnęła środowiskiem muzycznym i show-biznesowym. Artyści, aktorzy, dziennikarze, celebryci żegnali w mediach społecznościowych żegnali Korę w poruszających wpisach. Niektórzy w wyjątkowy sposób oddawali oddali hołd zmarłej artystce, wykonując największe przeboje Maanamu. Zespół Scorpions  na łódzkiej Atlas Arenie zadedykowali Korze jedną ze swoich poruszających ballad. Doda wykonała na jednym ze swoich koncertów Krakowski spleen, a Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski i Kortez zaśpiewali utwór Szare miraże. Także Ryszard Olesiński, gitarzysta Maanamu złożył hołd zmarłej artystce. Stworzył na jej cześć poruszający utwór. 

Utwór na cześć Kory

Kora i Ryszard Olesiński współpracowali ze sobą przez lata. Muzykowi, trudno było opisać emocje towarzyszące mu po śmierci gwiazdy. Dlatego pamięć o legendarnej artystce postanowił uczcić muzyką. Tak powstał utwór zatytułowany Olga.

„Trudno słowami opisać smutek po zmarłej artystce Korze, z którą wspólnie muzykowałem prawie ćwierć wieku do 2003 roku. Poprzez muzykę łatwiej mi go wyrazić, więc podzielę się z Wami moimi dźwiękami z gitary, które dzisiaj pojawiły się w mojej głowie. Połączyłem je w pewną całość i zarejestrowałem w domu pod tytułem Olga. Może banalne, ale niech tak zostanie. Pozdrawiam wszystkich – Rysiek Placho Olesiński były gitarzysta zespołu Maanam, a obecnie w Złotym Maanamie”, napisał.

Fani nie kryją wzruszenia. „Godne pożegnanie… ”, „Piękne - takie spontaniczne z serca - Kora to pewnie słyszy!!! Szkoda, baaardzo szkoda, że tak wspaniali ludzie odchodzą od nas”, „To nie utwór do podobania, to pieśń tęskna do odsłuchania”, czytamy w komentarzach na Youtube.

Pogrzeb Kory

W środę,  o godzinie 11.00 na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej w Warszawie pożegnano Korę Jackowską, legendarną artystkę, wokalistkę zespołu Maanam. W uroczystości wzięli udział przyjaciele oraz bliscy piosenkarki: mąż Kamil Sipowicz, jej synowie, przyjaciółka prof. Magdalena Środa oraz osoby ze świata polityki, sztuki, show-biznesu oraz fani, dla których była idolką.  

Kora, Olga JackowskaVIVA! nr. 24, 2012
Fot. Zuza Krajewska

TAGI #Kora #muzyka

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.