Freddie Mercury 1980
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Ta fotografia Freddiego Mercury'ego jest hitem sieci! Artysta ma na niej niespełna rok

Zdjęcie możesz kupić za...

Rafał Kowalski 23 listopada 2018 11:56
Freddie Mercury 1980
Fot. East News

Ostatnio znów głośno zrobiło się o liderze grupy Queen, Freddiem Mercurym, a to wszystko za sprawą filmu, który 20 dni temu wszedł do kin i od razu zaczął bić rekordy popularności. Światowy rozgłos postanowiła wykorzystać fundacja Mercury Phoenix Trust, która wystawiła na aukcję wyjątkową fotografię.

Fredddie Mercury w dzieciństwie

Na charytatywną internetową licytację trafiło zdjęcie małego Freddiego. Muzyk ma na nim niespełna rok, czyli fotografię wykonano w 1946 lub 1947 roku. Jej autorką jest mama wokalisty, Jery Bulsary. Zdjęcie umieszczone w ramie ma wymiary 30 na 60 centymetrów i jest do kupienia na portalu Ebay. Jego aktualne cena wynosi w przeliczeniu na złotówki około 39 tysięcy złotych! Do końca aukcji pozostał tydzień.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na podopiecznych fundacji Mercury Phoenix Trust, którą członkowie Queen założyli po śmierci Mercury’ego. Organizacja pomaga osobom chorym na AIDS.

Jutro przypada 27. rocznica śmierci legendarnego muzyka. Jesteśmy przekonani, że Freddie byłby szczęśliwy, gdyby zebrana kwota, choć już i tak imponująca, była jeszcze większa! Uda się?  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.