Roman Praszyński 2 września 2016 12:45
1/11
Piotr Woźniak-Starak, Agnieszka Szulim
Copyright @Jacek Dominski:REPORTER
1/11

Piotr Woźniak-Starak przestał być kawalerem! A co z innymi dziedzicami i dziedziczkami fortun? Które z najlepszych partii są do wzięcia?

 

Piotr Woźniak-Starak

Szczęśliwą żoną syna miliarderów została Agnieszka Szulim, gwiazda TVN. Ślub odbył się w mieście zakochanych – Wenecji 27 sierpnia tego roku. Syn Anny Woźniak-Starak z jej pierwszego małżeństwa, usynowiony przez jej obecnego męża, Jerzego Staraka, właściciela Polpharmy. Majątek małżeństwa wycenia się na blisko 3 miliardy złotych. Piotr zyskał sławę jako producent filmowy. Dwa lata temu odniósł niebywały sukces „Bogami” z Tomaszem Kotem. Łączono go z wieloma gwiazdami show biznesu: Alicją Bachledą Curuś czy Natalią Klimas.

 

Polecamy też: Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak już po ślubie! Mamy zdjęcia!

 

2/11
Julia Starak
Copyright @ONS
2/11

Julia Starak

 

Partia do wzięcia. Przyrodnia, młodsza siostra Piotra Woźniaka-Starka. Na warszawskich salonach pokazuje się od dwóch lat, odkąd wróciła ze Stanów Zjednoczonych. Studiowała tam genetykę. Zaprzyjaźniła się z obecną szwagierką, Agnieszką Szulim i być może pod jej wpływem zmieniła się diametralnie. Zaczęła ćwiczyć i podjęła dietę. Zrzuciła 20 kilogramów! Na Instagramie zamieszcza swoje zdjęcia w bikini. Trudno oderwać od niej oczy!

 

Polecamy też: Jak mieszka siostra Piotra Woźniaka-Staraka? Julia Starak pokazała wideo ze swojego luksusowego domu!

3/11
Dominika Kulczyk
Copyright @East News
3/11

Dominika Kulczyk

 

Piętnaście lat temu wzięła ślub z arystokratą, Janem Lubomirskim-Lanckorońskim w samolocie nad Wenecją. Było kameralnie, romantycznie, bez mediów. Trzy lata temu para się rozwiodła. Ich dzieci to dwunastoletni Jeremi-Sebastian i ośmioletnia Weronika Karla Konstancja. Dominika, córka zmarłego w lipcu 2015 roku Jana Kulczyka i jego pierwszej żony, Grażyny Kulczyk. Dominika razem z bratem, Sebastianem, prowadzi interesy po ojcu. Jest członkiem Rady Nadzorczej Kulczyk Investments. Majątek rodzeństwa to 16 miliardów złotych. Dominice przysługuje połowa, więc jest najbogatszą Polką. Dominika słynie też z działalności charytatywnej. Z telewizyjnym programem „Efekt Domina” jeździła po świecie w rejony dotknięte biedą i katastrofami. Jest założycielem polskiego oddział ekologicznej organizacji International Green Cross założonej przez Michaiła Gorbaczowa, która buduje studnie w Ghanie, chce finansować mosty, szkoły, osuszać grunty pod uprawy w Azji i Afryce. „Wszyscy w rodzinie pracujemy i zarabiamy”, powiedziała kiedyś. „Wiele lat uczyłam się, jak sensownie wydawać pieniądze na filantropię. To jest moja rola w rodzinnym biznesie”.

 

Polecamy też: Dominika Kulczyk najbogatszą Polką. Wyprzedziła mamę i Anję Rubik

4/11
Sebastian Kulczyk
Copyright @East News
4/11

Sebastian Kulczyk

 

Sześć lat temu swojej żonie Katarzynie Jordan, Sebastian Kulczyk składa przysięgę w uroczym miasteczku Antibes na Lazurowym Wybrzeżu. Kiedyś mieszkał tam Pablo Picasso. Dla 200 gości Jan Kulczyk wynajął samolot, by dyskretnie przewieźć ich na uroczystość. Żona Sebastiana jest córką poznańskiego biznesmena Krzysztofa Jordana, związanego z branżą budowlaną. Jest wyższa od męża, a w dodatku uwielbia chodzić w butach na obcasach. Sebastian na tym tle nie ma kompleksów. Jest spokojnym, rodzinnym i niezwykle zrównoważonym człowiekiem. Od dawna szykowany na przejęcie imperium Jana Kulczyka, po jego śmierci szefuje Kulczyk Investments.

 

Polecamy też: Alicja Bachleda-Curuś i Sebastian Kulczyk kiedyś byli przyjaciółmi, teraz znów się spotkali ZDJĘCIA

5/11
Michał Niemczycki
Copyright @East News
5/11

Michał Niemczycki

 

Milioner i księżniczka. Trzy lata temu Michał Niemczycki, syna Zbigniewa i Katarzyny Frank-Niemczyckiej pojął za żonę Annę Czartoryską. Aktorkę z arystokratycznego rodu. Poznał ją w rodowym zamku Lubomirskich w Nowym Wiśniczu. Zdobywając swoją przyszłą żonę, dzień w dzień posyłał jej kwiaty. Dziś mają dwójkę dzieci: dwuletniego Ksawerego i półroczną Janinę. „Kiedyś chciałem udowodnić ojcu, że potrafię od podstaw stworzyć coś własnego”, wyjaśniał Michał w mediach. „Z czasem zrozumiałem, że utrzymanie tego, co oni zbudowali, jest jeszcze ambitniejszym zadaniem”. Pracuje w Curtis Group, firmie działającej na rynku farmaceutycznym, lotniczym, hotelarskim. Spędza w pracy wiele godzin.„Jest workoholikiem”, przyznaje Zbigniew Niemczycki. „Zobaczył, że inaczej się nie da”.

 

Polecamy też: Jej ciążowy brzuszek jest już naprawdę duży! Zobacz Annę Czartoryską-Niemczycką z mężem na pokazie

 

 

6/11
Copyright @AKPA
6/11

Mikołaj Niemczycki

 

Młodszy brat Michała, 26-letni Mikołaj, wciąż jest kawalerem. W Warwick, dwie godziny od Londynu, zrobił licencjat z historii. Od roku pracuje jako specjalista od finansów w międzynarodowej firmie zajmującej się wynajmem nieruchomości. Nie pracuje u ojca, aby zdobyć doświadczenie i na własny rachunek zaznać sukcesów i porażek. Bez wątpienia prędzej lub później trafi do rodzinnego biznesu. Tym bardziej, że Zbigniew Niemczycki marzy o odpoczynku.

 

Na zdjęciu z mamą - Katarzyną Frank-Niemczycką.

 

Polecamy też: Luksus, sława, pieniądze. Jak żyją dziewczyny najlepszych polskich piłkarzy. Czego im zazdrościmy?

7/11
Nicole Soszyńska
Copyright @East News
7/11

Nicole Soszyńska

 

Partia do wzięcia. Nicole Soszyńska nigdy nie chciała pracować w firmie rodziców (Oceanic, Euro Fragrance). Bała się, że za plecami będą gadać, że córka właścicieli nic nie umie. Wierzy we własne siły, chce pokazać, że potrafi. Zaczynała od otwarcia butiku Desir Paris, jakby żywcem przeniesionego z paryskiej ulicy na Mokotowską w Warszawie. Uwielbia Paryż, dla niej to „jedno wielkie muzeum”, zwłaszcza Dzielnica Łacińska. Drugi „monobrandowy” Gerarda Darela w Galerii Mokotów. Projektuje własne sukienki. „Do ubrań podchodzę jak do budynku. Pewnie dlatego są takie geometryczne”. Wiadomo: architektura to konstrukcja, a ona skończyła architekturę na Grande École Val de Seine we Francji. Jest frankofilką, biegle zna francuski, angielski, niemiecki. Razem z mamą Dorotą Soszyńską prowadzą własną stronę internetową – Nasz blog, bo chcą „inspirować Polki”. Nicole z impetem rozkręca interes, na nic nie ma czasu, ale twierdzi, że jest „przeszczęśliwa”. Nieliczne wolne chwile spędza z grupą wiernych przyjaciół, jeszcze z Lycée Français. Uwielbia podróżować, była już chyba wszędzie, na wszystkich kontynentach. Tylko nie wie, kiedy ruszy w następną podróż, bo ta piękna dziewczyna pracuje od świtu do nocy.

 

Polecamy też: Oto najlepiej zarabiające modelki w 2016 roku! Czy znalazła się wśród nich jakaś Polka?

8/11
Łukasz Wejchert
Copyright @East News
8/11

Łukasz Wejchert

 

Szczęśliwy mąż i ojciec. Z żoną Dominiką Dzierwą-Wejchert mają trzech synów - najstarszy ma 15, drugi 13, trzeci 11 lat. Łukasz Wejchert sam jest najstarszym synem zmarłego Jana Wejcherta, założyciela i współwłaściciela imperium TVN. Wie, co to twarde wychowanie. Gdy rodzice się rozwodzą, ma kilka lat, wyjeżdża z matką do Danii. Kończy ekskluzywne liceum Herlufsholm. Słynną na całą Europę szkołę z internatem, wylęgarnię liderów. Jej duch to mundury, dyscyplina i rywalizacja. O wszystko. O naukę, ale też kto szybciej zje śniadanie i który z chłopaków dłużej wytrzyma pod lodowatym prysznicem. Łukasz kocha rywalizację. Ale nie lubi przegrywać. Widać to na polu golfowym. „Gdy przegrywa, napina się, krew w nim buzuje. I tylko czyha na rewanż”, zdradza jego przyjaciel.

 

Polecamy też: Mistrzowskie zagranie! Robert Lewandowski kupił luksusowy apartament. Zobaczcie wnętrza!

9/11
Victoria Wejchert
Copyright @East News
9/11

Victoria Wejchert

 

Partia do wzięcia. Najmłodsza z dorosłych dzieci, córka zmarłego Jana Wejcherta, Victoria (rocznik 1989) urodziła się w Dublinie. Do dziś słychać w jej głosie lekki anglosaski akcent. Wierzy, że najważniejsza jest pasja. Dlatego ona – absolwentka Cambridge – prowadzi pod Poznaniem z matką i ojczymem gospodarstwo rolne. Z dzieciństwa pamięta rozmowy z ojcem, uważał, że ma „zadatki na przedsiębiorcę”. Kazał jej obserwować ulicę, a potem pytał, jaki biznes miałby szansę w tej okolicy i dlaczego. W Monte Carlo, gdy ukradli jej torebkę z kluczami do mieszkania, jej dokumentami i jego portfelem (miało być bezpieczniej, ale ktoś wyraźnie ich obserwował), czekając na pomoc z pięcioma euro w kieszeni, snuł opowieść z cyklu: „Gdybym wszystko stracił, z jakim biznesem wystartowałbym od początku?”. Kiedyś zakręciła mu się łza w oku, gdy po powstaniu TVN-u mógł zapłacić za jej czesne w szkole w Wielkiej Brytanii. Nie dowiedział się, że dostała się na Cambridge. Najpierw dotarła do niej smutna wieść, że ojciec nie żyje, potem papier, że przyjęto ją na studia. Ma magisterium z antropologii na Cambridge. Jest pewna, że ojciec byłby z niej dumny.

 

Polecamy też: Jaki gust ma Donald Trump? Oto wnętrza jednego z jego domów wartego... 45 mln dolarów!

10/11
Agata Wejchert-Dworniak
Copyright @East News
10/11

Agata Wejchert-Dworniak

 

Siedem lat po ślubie. Męża, Macieja Dworniaka, poznaje przez wspólnego kolegę, który ciągle mówi jej o „jakimś Maćku, który 15 lat spędził za granicą, a teraz wrócił”. Któregoś dnia idzie na parapetówkę do starej kamienicy na Mokotowie… i zostaje tam do dzisiaj. Agata Wejchert-Dworniak kończy amerykańską szkołę w Warszawie, potem trzyletnie studia w London School of Economics. Jest idealnie dwujęzyczna. „Żaden Amerykanin się nie skapnie, że jestem Polką”, uśmiecha się. Z Londynu wraca do Polski i siedem lat pracuje w Procter & Gamble, zajmuje się nową marką Olay. Chce się sprawdzić. Dopiero potem zaczyna współpracę z ojcem przy jego prywatnych projektach. W siedzibie Polskiej Rady Biznesu, w pałacu Sobańskich, otwierają restaurację Amber Room. Niespodziewana śmierć ojca niweczy większość planów. Agata nadal zajmuje się restauracją. „Moją pasją jest gotowanie, po ojcu mam talent kulinarny, po mamie – marketingowy”, opowiada. „Wymyślam nowe dania i nowe pomysły PR i marketingowe”.

 

Polecamy też: Marcin Gortat założył niezwykle stylową restaurację! Gdzie się znajduje? I co można tam zjeść?

11/11
Tobias Solorz
Copyright @East News
11/11

Tobias Solorz

 

Partia do wzięcia. Syn Zygmunta Solorza-Żaka wycenianego przez Forbes na 10 mld złotych. Jest synem z pierwszego małżeństwa miliardera. Tobias ma 36 lata, skończył zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Warszawskim. Jest prezesem Polsatu Cyfrowego. Pracuje po kilkanaście godzin na dobę. Ma wielkie ambicje. Podobno między nim a ojcem iskrzyło, dopóki ten nie dopuścił go do wielkich interesów. „Tobias jest bardzo wysoki, bardzo przystojny i bardzo pracowity”, mówi osoba z jego otoczenia. Trudy biznesowego życia odreagowuje w towarzystwie pięknych kobiet.

 

Polecamy też: "36 godzin bez prysznica to naprawdę nie jest dramat". Hanna Lis kontra wizerunek kobiety luksusowej

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?