Dorota Kolak, 2024
Fot. Karol Makurat/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Miała być chirurgiem albo weterynarzem. Ostatecznie córka Doroty Kolak poszła w ślady mamy

Jaką mają relację? „Jesteśmy bardzo wobec siebie krytyczne…”

Rafał Kowalski 21 czerwca 2024 14:47
Dorota Kolak, 2024
Fot. Karol Makurat/REPORTER

Aktorki Doroty Kolak nie trzeba nikomu przedstawiać. Gwiazda scen teatralnych, filmów, a od ośmiu lat także serialu „Przyjaciółki” ma fanów swojego talentu od lat. W podobnym kierunku idzie córka artystki. I choć Katarzyna Michalska jest znana widzom, to niewielu kojarzy, że wraz z Dorotą Kolak wiążą ją więzy krwi…

[Ostatnia publikacja na VUŻ-u 24.06.2024 r.]

Dorota Kolak z córką. Co o sobie mówią?

Od wielu lat Dorota Kolak pozostaje w szczęśliwym związku z aktorem i reżyserem Igorem Michalskim. Pod koniec maja 1985 roku parze urodziła się córka. Dziś Katarzyna Michalska ma 39 lat. A ponieważ nosi nazwisko ojca, rzadziej kojarzona jest ze sławną mamą.

Wychowywana w artystycznym domu była świadkiem wielu ciekawych spotkań, odwiedzin kolegów rodziców z pracy a także wielu dyskusji. W tym tych głośnych, bo pełnych sporów o sztukę. „Kaśka była zawsze świadkiem naszych rozmów, nawet tych trudnych o zawodzie, trudnych przedpremierowych napięć. Nazywajmy rzeczy po imieniu: kłótni. W domu nie było kłótni, były kłótnie wyłącznie o teatr”, opowiadała pani Dorota w Dzień Dobry TVN.

Tam też zdradziła, że gdy pracuje razem z córką albo prosi ją o radę, również bywa gorąco. I szczerze! „Mnie się wydaje, że to, co jest w tej naszej relacji zawodowej najważniejsze, to że mało się chwalimy, chyba za mało, co? Jesteśmy bardzo wobec siebie krytyczne w obie strony. Nie słodzimy sobie, rzeczywiście Kaśka jest krytykiem bardzo precyzyjnym i konkretnym i mam nadzieję, że ja też", usłyszeliśmy.

CZYTAJ TEŻ: Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Role Katarzyny Michalskiej

A skąd możecie znać Katarzynę Michalską? Po ukończeniu studiów we wrocławskiej filii PWST w Krakowie zagrała w spektaklu Baal a także kilku innych przedstawieniach Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Dziś związana jest jednak z Teatrem Wybrzeże Gdańsk. Jeśli chodzi o filmy i seriale, to udało się jej dostać angaż w takich projektach jak: „Krew”, „Prawo Agaty”, Na dobre i na złe”, „Self”, „Święto ognia” czy „Johnny”.

Co ciekawe, niewiele by brakowało, a córka Doroty Kolak nie robiłaby dziś zawodowo tego, co rodzice. Jej wcześniejszymi planami na przyszłość  była chirurgia albo… weterynaria!

Zobaczcie wspólne zdjęcia mamy i córki. Podobne do siebie? 

Zobacz też: Razem na dobre i na złe. Oto niezwykła historia miłości Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego 

Dorota Kolak, córka, Katarzyna Michalska, 2016

Dorota Kolak, córka, Katarzyna Michalska, 2016
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Dorota Kolak, córka, Katarzyna Michalska, 2012

Dorota Kolak, córka, Katarzyna Michalska, 2012
Fot. BARTOSZ KRUPA/DDTVN/EAST NEWS

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.