Andrzej Duda, Donald Trump, jamnik
Fot. (AP Photo/Evan Vucci)
o tym jest głośno

Donald Trump poniżył Andrzeja Dudę? „To niedopuszczalne”, grzmią w mediach

Zdjęcie prezydentów przejdzie do historii...

Monika Katarzyna Krupska 19 września 2018 14:00
Andrzej Duda, Donald Trump, jamnik
Fot. (AP Photo/Evan Vucci)

O tej wpadce huczą dziś wszystkie media. Andrzej Duda nie dostał krzesła, gdy podpisywał ważny dla Polski dokument! Prezydent RP stał nad Donaldem Trumpem. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego deklaracja nie była podpisywana „na tym samym poziomie”? 

Donald Trump upokorzył Andrzeja Dudę? 

Andrzej i Agata Dudowie zdecydowanie nie mieli szczęścia udając się do USA. Najpierw pierwsza dama zgubiła but w drodze do Białego Domu, a chwilę później prezydent dał się sfotografować w bardzo niekorzystnej sytuacji. I choć wpadka Agaty Dudy zdarzyła się z pewnością niejednej kobiecie, to jeśli chodzi o jej męża tu jest już trochę inaczej... Bo prezydent nie tylko nie podpisał żadnej ważnej dla Polski deklaracji, to jeszcze „wisiał” nad Trumpem składając podpis! Zdjęcie do sieci wrzucił mąż Melanii Trump. Szybko wyłapali je politycy opozycji i zaczęli komentować... 

„Podpisanie polsko-amerykańskiej deklaracji przy biurku amerykańskiego prezydenta, gdy ten siedzi, a polski stoi jest symbolicznym potwierdzeniem Andrzeja Dudy w roli klienta Donalda Trumpa. Tak nisko nigdy nie byliśmy”, napisał na Twitterze Paweł Zalewski, polityk PO.

„To jest niewiarygodne i upokarzające! Jak można w takiej formie podpisywać cokolwiek w imieniu Polski”, pisał Krzysztof Brejza z PO. 

Zdaniem Tomasza Siemoniaka, byłego ministra obrony narodowej za takie zdjęcie, „ktoś w polskim MSZ powinien stracić pracę”. 

Do fotografii odniósł się także Lech Wałęsa. Były prezydent zestawił feralne zdjęcie Andrzeja Dudy z Trumpem ze swoim zdjęciem z prezydentem USA. „Znajdź różnice”, napisał Wałęsa. 

A wy co myślicie o tym zdjęciu. Czy Donald Trump chciał upokorzyć Andrzeja Dudę?  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.