Jeffrey Epstein - dom jamnik
Fot. EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Ten 7-piętrowy dom wystawiono na sprzedaż. Ale mieszkać w nim nie chce nikt...

Posiadłość należy do pedofila-miliardera. Jakie kryje sekrety?

Rafał Kowalski 15 października 2019 12:58
Jeffrey Epstein - dom jamnik
Fot. EAST NEWS

Rynek nowojorskich nieruchomości na sprzedaż wzbogacił się o kolejny piękny dom. Problem w tym, że 7-piętrowa posiadłość wyceniona na pół miliarda dolarów długo może pozostać niezamieszkana. Wszystko przez jej zmarłego właściciela Jeffreya Epsteina, który dopuszczał się handlu ludźmi, pedofilii i namawiał nieletnich do prostytucji…

Tajemnice domu pedofila Jeffreya Epsteina

Dom, który położony jest w prestiżowej części Manhattanu - Upper East Side -jest przygotowywany do sprzedaży. Wcześniej, gdy policja zbierała dowody w sprawie przestępstw, których dopuścił się finansista, wiele rzeczy, które uznano za dowody, zabrano z posiadłości. Wiele jednak jest jeszcze w środku i może kojarzyć się z okropnymi wydarzeniami, które miały tam miejsce. Jak podaje Page Six, eksperci od sprzedaży nieruchomości znaleźli w środku między innymi lalkę rozmiarów człowieka, która została podwieszona pod żyrandolem, wypchanego czarnego psa czy obraz, na którym Bill Clinton jest przebrany za drag queen.

Duża grupa osób liczy, że przy opróżnianiu domu Epsteina, pracownicy wyrzucą do kontenerów rzeczy, które będzie można sobie zabrać, a może nawet sprzedać. Plan jest jednak inny. Cała zawartość posiadłości zostanie wywieziona i od razu zniszczona. Tak czy tak, agenci nieruchomości podejrzewają, że na zakup domu zbrodniarza nie będzie długo chętnych.

Historia Jeffreya Epsteina

W sierpniu 2019 roku miliarder Jeffrey Epstein popełnił samobójstwo w więziennej celi. Nowojorska policja podała, że wszystko wskazuje na uduszenie. 66-latek czekał na swój proces, który miał ruszyć w 2020. Finansista został oskarżony między innymi o namawianie do prostytucji młodych dziewcząt i molestowanie seksualne.

Miliarder oferował też spotkania z nieletnimi dziewczynami swoim przyjaciołom. Jednym z nich był brytyjski książę Andrzej… „Książę Yorku jest przerażony ostatnimi doniesieniami na temat zbrodni Jeffreya Epsteina. Książę ubolewa nad wykorzystywaniem ludzi, a sugerowanie, że mógł uczestniczyć i wspierać takie zachowanie, jest czymś przerażającym”, pisał rzecznik księcia w oświadczeniu. Informacje o wypożyczaniu znajomym nieletnich potwierdziła w mediach jedna z ofiar. „Byłam wypożyczana politykom i naukowcom oraz... rodzinie królewskiej i ludziom, którym po prostu, nigdy byście nie pomyśleli. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym powiedziała „nie”. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym na nich doniosła. Ta 16-letnia dziewczyna po prostu na to pozwoliła”, mówiła Virginia Roberts Giuffre na nagraniu opublikowanym w sieci.

Cena domu wystawionego na sprzedaż to dokładnie 218 milionów złotych. Czy znajdzie się kupiec? 

Jeffrey Epstein

Jeffrey Epstein
Fot. EAST NEWS

Jeffrey Epstein - dom
Fot. EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…