Nie bez powodu!

Gabriela Czernecka 17 lutego 2020 08:54

Dlaczego brytyjskie księżne zazwyczaj noszą torebki w lewej ręce? Zasady królewskiego protokołu oraz dress code’u utrzymywane są w tajemnicy. Nic dziwnego, że każda ciekawostka na temat brytyjskiej rodziny królewskiej cieszy się tak ogromną popularnością. Tym razem nie mogło być inaczej. Dlaczego księżne zazwyczaj noszą torebki w lewej ręce? Sprawdź!

Brytyjska rodzina królewska - ciekawostki

Baczni obserwatorzy brytyjskiej rodziny królewskiej uwielbiają ciekawostki na temat royal family. Niedawno podano choćby dlaczego królowa Elżbieta II i książę Filip od lat sypiają osobno, dlaczego Kate i Meghan pojawiają się wielokrotnie w tym samych butach, a także co w torebce nosi królowa Elżbieta II. Tym razem ciekawostka o brytyjskiej rodzinie królewskiej również dotyczy torebki. Tym razem chodzi jednak o sposób trzymania - zwykle Meghan, Kate, Eugenia czy Beatrice trzymają je  w lewej ręce. Dlaczego? Okazuje się, że to nie przypadek!

Nie od dziś wiadomo, że każdy gest księżnej Kate i księżnej Meghan jest bacznie obserwowany i zawsze poddawany analizie. Brytyjskie księżne muszą przestrzegać zasad protokołu oraz dress code'u, który zakazuje im swobody lub nakazuje noszenia określonych elementów garderoby. W stylizacjach księżnej Kate i księżnej Meghan nic nie jest przypadkowe. Wiedzieliście, że obowiązuje ich zasada, dotycząca tego, w której ręce powinny trzymać małą torebkę? Zaznaczmy jednak, że jest to bardziej forma ułatwienia im wykonywania obowiązków niż surowego nakazu - trzymanie jej w lewej ręce to bowiem kwestia wygody. 

Dlaczego brytyjskie księżne noszą torebki w lewej ręce? 

Brytyjskie księżne i księżniczki podczas oficjalnych spotkań muszą mieć zawsze wolną prawą rękę, aby być w gotowości do przywitania się z gośćmi. Prócz witania się z osobistościami machają także do poddanych, co również wykonują prawą ręką. Nic dziwnego, że torebki noszą w lewej dłoni: 

„W momencie wejścia do pokoju lub przybycia na event księżnej trzymają torebkę w lewej ręce, dzięki czemu prawda zostaje gotowa do przywitania się i uścisku ręki”, wyjaśnia Myka Meier, specjalistka od dworskiej etykiety.

Wiedzieliście o tym?  

1/5
księżna Kate
Copyright @Rex Features/East News
1/5

Zauważyliście, że brytyjskie księżne noszą torebki w lewej ręce? 

2/5
księżna Meghan, księżna Kate
Copyright @Phil Noble/Press Association/East News
2/5

Tę zasadę szczególnie stosują, gdy nie ma obok nich ich partnerów.

3/5
księżniczka Beatrice
Copyright @REX/Shutterstock/EAST NEWS
3/5

Jest to bardziej forma ułatwienia im wykonywania obowiązków niż surowego nakazu - trzymanie jej w lewej ręce to bowiem kwestia wygody.

4/5
księżniczka Eugenia
Copyright @Photoshot/REPORTER/East News
4/5

Brytyjskie księżne i księżniczki podczas oficjalnych spotkań muszą mieć zawsze wolną prawą rękę, aby być w gotowości do przywitania się z gośćmi.

5/5
torebki księżnych, księżna Kate, księżna Meghan, księżniczka Eugenia
Copyright @Rex Features/East News, Photoshot/REPORTER/East News, Phil Noble/Press Association/East News
5/5

A Wy, zwróciliście na to uwagę?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.