KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zauważyliście, że brytyjskie księżne noszą torebki w lewej ręce? 

Nie bez powodu!

Gabriela Czernecka 29 stycznia 2019 07:54

Dlaczego brytyjskie księżne zazwyczaj noszą torebki w lewej ręce? Zasady królewskiego protokołu oraz dress code’u utrzymywane są w tajemnicy. Nic dziwnego, że każda ciekawostka na temat brytyjskiej rodziny królewskiej cieszy się tak ogromną popularnością. Tym razem nie mogło być inaczej. Dlaczego księżne zazwyczaj noszą torebki w lewej ręce? Sprawdź!

Brytyjska rodzina królewska - ciekawostki

Baczni obserwatorzy brytyjskiej rodziny królewskiej uwielbiają ciekawostki na temat royal family. Niedawno podano choćby dlaczego królowa Elżbieta II i książę Filip od lat sypiają osobno, dlaczego Kate i Meghan pojawiają się wielokrotnie w tym samych butach, a także co w torebce nosi królowa Elżbieta II. Tym razem ciekawostka o brytyjskiej rodzinie królewskiej również dotyczy torebki. Tym razem chodzi jednak o sposób trzymania - zwykle Meghan, Kate, Eugenia czy Beatrice trzymają je  w lewej ręce. Dlaczego? Okazuje się, że to nie przypadek!

Nie od dziś wiadomo, że każdy gest księżnej Kate i księżnej Meghan jest bacznie obserwowany i zawsze poddawany analizie. Brytyjskie księżne muszą przestrzegać zasad protokołu oraz dress code'u, który zakazuje im swobody lub nakazuje noszenia określonych elementów garderoby. W stylizacjach księżnej Kate i księżnej Meghan nic nie jest przypadkowe. Wiedzieliście, że obowiązuje ich zasada, dotycząca tego, w której ręce powinny trzymać małą torebkę? Zaznaczmy jednak, że jest to bardziej forma ułatwienia im wykonywania obowiązków niż surowego nakazu - trzymanie jej w lewej ręce to bowiem kwestia wygody. 

Dlaczego brytyjskie księżne noszą torebki w lewej ręce? 

Brytyjskie księżne i księżniczki podczas oficjalnych spotkań muszą mieć zawsze wolną prawą rękę, aby być w gotowości do przywitania się z gośćmi. Prócz witania się z osobistościami machają także do poddanych, co również wykonują prawą ręką. Nic dziwnego, że torebki noszą w lewej dłoni: 

„W momencie wejścia do pokoju lub przybycia na event księżnej trzymają torebkę w lewej ręce, dzięki czemu prawda zostaje gotowa do przywitania się i uścisku ręki”, wyjaśnia Myka Meier, specjalistka od dworskiej etykiety.

Wiedzieliście o tym?  

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.