brytyjska rodzina królewska The Crown
Fot. Samir Hussein/WireImage)
króLEWSKIE ŻYCIE

Rodzina królewska ogląda The Crown. Co Windsorowie myślą o serialu o królowej?

Niektórzy jasno przedstawili swoje stanowisko...

Gabriela Czernecka 25 listopada 2021 10:12
brytyjska rodzina królewska The Crown
Fot. Samir Hussein/WireImage)

 Seriale i filmy o rodzinie Windsorów cieszą się coraz większym zainteresowaniem publiczności. Niedawno swoją premierę na jednym z festiwali miał film o księżnej Dianie - Spencer - z Kristen Stewart w roli głównej. Pojawiły się nawet doniesienia, że księżna Meghan i książę Harry rozważają wyreżyserowanie własnego filmu o Dianie. Mimo to nie ma wątpliwości, że serial The Crown to obecnie najpopularniejsza produkcja o losach brytyjskiej królowej Elżbiety II. A czy sama rodzina królewska oglądała produkcję? Sprawdzamy! 

Czy rodzina królewska oglądała The Crown? 

Świetny scenariusz, spektakularny kunszt reżyserów, a do tego perfekcyjnie dobrani aktorzy i ogromny budżet. Ta produkcja nie mogła nie odnieść sukcesu. Serial The Crown wciąż cieszy się niekwestionowanym zainteresowaniem prasy. Niebawem widzowie na całym świecie będą mieli okazję podziwiać piąty już sezon serialu o losach królowej. 

Zobacz: The Crown opowie o relacji księcia Filipa z Lady Knatchbull. Najlepsza przyjaciółka czy kochanka? 

Królowa Elżbieta II ogląda The Crown. Co myśli o serialu?

W oczekiwaniu na kolejny sezon produkcji postanowiliśmy przyjrzeć się temu, czy rodzina królewska oglądała The Crown. Okazuje się, że królowa Elżbieta II ogląda serial. Pierwsze trzy sezony spotkały się z jej aprobatą. Serial nie odbijał się szczególnym echem na dworze królewskim, zdaniem brytyjskiej pracy produkcja podobała się monarchini, ale nie podobały jej się dwa wątki przedstawione w producji.  Przede wszystkim Elżbiecie II miało nie spodobać się to, w jaki sposób przedstawiono w jednym z odcinków księcia Filipa. Chodzi szczególnie o momenty, w których pokazano Filipa jako surowego ojca, na co monarchini zareagowała oburzeniem, twierdząc, że ten wątek nie jest prawdziwy.

Zobacz: „The Crown 5”: tak będą wyglądać Diana i Karol. Opublikowano nowe zdjęcia z planu serialu

Królowej nie spodobało się także przedstawienie historii księżnej Diany i księcia Karola: „Niektórzy z najbliższych współpracowników księcia oskarżają streamingowego giganta o wykorzystywanie bolesnych przejść rodziny królewskiej dla zysku oraz prezentowanie fikcji jako faktu”, podawał Daily Mail.

Mike Tindall o serialu The Crown

Byly angielski rugbysta, Mike Tindall, mąż Zary Tindall (wnuczki królowej) przyznał, że ogląda The Crown. Podczas wystąpienia w podcaście o rugby przyznał: „Widziałem ostatnio reklamę i pomyślałem, że muszę nadgonić odcinki, ponieważ jestem gdzieś w połowie trzeciego sezonu, więc zacząłem oglądać wczoraj w nocy trzeci sezon i dalej nadgonię”, przyznał, po czym dodał: „Jestem bardzo zaintrygowany tym, jak potoczy się fabuła, ponieważ oczywiście jest to era, którą ludzie są zafascynowani" (...) „Pokazują zdarzenia, o których ludzie wiedzą, nieprawdaż? I na temat których mają swoje opinie - więc to coraz trudniejsze do pokazania”, powiedział. Mike Tindall dodał także, że serial mu się podoba, ale ma pełną świadomość tego, że to fikcja: „To serial dramatyczny, więc musi się składać z dramatycznych wydarzeń”, powiedział.

Mike Tindall
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Księżniczka Eugenia ogląda The Crown

O tym, że księżniczka Eugenia śledzi serial The Crown dowiedzieliśmy się dzięki aktorce, która wcieliła się w księżniczkę Małgorzatę w dwóch pierwszych sezonach produkcji. Co ciekawe, to właśnie Eugenia wyjawiła, że królowa Elzbieta II oglądała serial The Crown! W jaki sposób? Vanessa Kirby, odtwórczyni roli księżniczki Małgorzaty, w rozmowie z The Telegraph opowiedziała rozmowę zasłyszaną przez jej przyjaciela.

Zobacz także: Intrygi, kostiumy, wyższe sfery... Oto najlepsze filmy i seriale o królewskiej tematyce

„Mój przyjaciel był na imprezie, na której nikogo nie znał, więc podszedł do tej grupy, w której mówili o "The Crown" i wtedy usłyszał, jak ktoś powiedział: "Cóż, moja babcia to ogląda i naprawdę to lubi". Dopiero po chwili dotarło do niego, że ta dziewczyna to księżniczka Eugenia, a jej babcia jest królową”, zdradziła aktorka. Sama Eugenia przyznała później  rozmowie z magazynem Hello!, że rzeczywiście ogląda serial i jest na bieżąco w kwestii odcinków. Wyjawiła również, że jest pod ogromnym wrażeniem tego, jak odwzorowano scenografię i kostiumy, zachwyciła ją również muzyka.

księżniczka Eugenia
Fot. Tristan Fewings/Getty Images for Qatar Goodwood Festival)

Księżniczka Anna o serialu The Crown

Niewielu jednak wie, że serial The Crown oglądała także córka królowej Elżbiety II. Księżniczka Anna przyznała, że pierwszy sezon ją zainteresował, ale późniejsze odcinki już jej tak nie fascynowały: „Przeczytałam kiedyś artykuł o "The Crown", aktorka mówiła o tym, ile czasu zajęło stylistom ułożenie włosów tak, jak ja je kiedyś czesałam. Pomyślałam wtedy: Jak mogłaś tak długo czekać? Mi zajmuje to 10 do 15 minut”, mówila rozbawiona w rozmowie z ITV.  

Zobacz również: Dramat twórców serialu „The Crown”. Tej postaci nie chce zagrać absolutnie nikt!

księżniczka Anna The Crown
Fot. Gareth Fuller - WPA Pool/Getty Images

Brytyjska prasa ujawnia, że serial The Crown oglądał także książę Karol i księżna Camilla, która mocno obawiała się tego, jak zostanie przedstawiona jej postać. Nie wiadomo jednak jak para zareagowała oraz czy produkcja im się podoba. Wiadomo z kolei, że książę Wiliam nie oglądał serialu, a książę Harry widział parę odcinków i przyznał: „To fikcja, ale luźno oparta na prawdzie. Oczywiście nie jest do końca dokładna (...). To daje przybliżone wyobrażenie, jaki to styl życia, jaka presja związana jest z pełnieniem obowiązków i służby, będącej ponad rodziną i wszystkim innym. Czuję się bardziej komfortowo z 'The Crown' niż z historiami napisanymi o mojej rodzinie, mojej żonie czy mnie. To różnica... To oczywiście fikcja, interpretuj ją jak chcesz, ale wiele rzeczy zgłaszanych jest jako fakt ponieważ to rzekoma wiadomość. Mamy z tym duży problem”, powiedział. Wiedzieliście o tym?  

The Crown
Fot. LEFT BANK PICTURES/SONY PICTURES TV PROD UK / Album/EAST NEWS

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.