dramat tworcow the crown
Fot. Bloomberg / Contributor / Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Dramat twórców serialu „The Crown”. Tej postaci nie chce zagrać absolutnie nikt!

...i nie chodzi tu o Meghan Markle!

Aleksandra Andrzejak 28 kwietnia 2021 14:57
dramat tworcow the crown
Fot. Bloomberg / Contributor / Getty Images

Serial The Crown podbił serca fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Twórcy pracują już nad kolejnym sezonem. Niestety napotkali problemy z obsadzeniem jednej z ról. Produkcja wydała oświadczenie.

The Crown: obsada

Serial The Crown wzbudza ogromne zainteresowanie. Premiera 5. sezonu została zapowiedziana dopiero na 2022 rok. Fani czekają na niego z niecierpliwością. Produkcja co dwa sezony zmienia obsadę, aby oddać jak największe podobieństwo do realnej postaci. W kolejnych sezonach w królową Elżbietę II wcieli się Imelda Staunton, w księcia Filipa wcieli się Jonathan Pryce. Niedawno ujawniono, że Helenę Bonham Carter w roli księżniczki Małgorzaty zastąpi w piątym i szóstym sezonie Lesley Manville, z kolei księżną Dianę, w którą w 4. sezonie The Crown wcielała się Emma Corrin zastąpi Elizabeth Debicki, aktorka polskiego pochodzenia.

Okazuję się jednak, że twórcy szukając obsady do kolejnego sezonu na napotkali nie lada problem. Tego członka brytyjskiej rodziny królewskiej nikt nie chciał zagrać! Chodzi o księcia Andrzeja, drugiego syna królowej Elżbiety II.

Zobacz także: Kto podarował Elżbiecie II corgi? Tak jeden z synów królowej próbuje się jej przypodobać

the crown sezon 5 obsada
Fot. Max Mumby/Indigo / Contributor / Getty Images

Książę Andrzej, 2019

W brytyjskiej prasie pojawiły się doniesienia, że roli księcia oskarżone o seks z nieletnią nie chce zagrać absolutnie nikt. Na stronie castingowej Spotlight pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu do serialu aktora w wieku „od 30 do 40 lat” do „bardzo dobrej roli”.

W odpowiedzi na te doniesienia przedstawiciel ekipy The Crown przesłał do The Hollywood Reporter oświadczenie, w którym poinformował, że „nie ma absolutnie żadnego problemu, by obsadzić jakąkolwiek rolę w 5. sezonie serialu” i „normalną praktyką jest reklamowanie produkcji w serwisie Spotlight”. Zatem prawdopodobnie w nadchodzącym sezonie poruszony zostanie wątek małżeństwa księcia Andrzeja z Sarah Ferguson, które w 1996 roku zakończyło się rozwodem.

Książę Andrzej: syn królowej Elżbiety oskarżony o molestowanie

Przypomnijmy, że Książę Andrzej to drugi syn królowej Elżbiety II, którego szanse na zostanie królem są dość niewielkie. Od 1986 roku posługuje się tytułem księcia Yorku. Ma za sobą nieudane małżeństwo z Sarah Ferguson. Choć są po rozwodzie, wspólnie wychowuje dwie córki, 29-letnią Beatrycze i 27-letnią Eugenię. 

Zobacz także: Książę Filip był rozczarowany synami? To dlatego ciężko było mu się pogodzić z ich decyzjami

the crown nowa obsada
Fot. Mark Cuthbert / Contributor / Getty Images

Książę Andrzej z mamą królową Elżbietą II, 2019

Książę Andrzej został zamieszany w skandal, w którym brał udział Jeffrey Epstein. Także on sam miał wykorzystywać kobiety zatrudniane przez milionera. Sprawą od trzech lat zajmują się śledczy z USA. Do tej pory nie podjęto kroków prawnych przeciwko Andrzejowi. Sprawa toczy w Stanach. Możliwe, że Andrzej nigdy nie będzie mógł tam polecieć, bo od razu zostanie aresztowany. Co będzie jedyną konsekwencją poniesioną przez księcia. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.