Marianna Janczarska, Ewa Błaszczyk, VIVA! 2013
Fot. OLGA MAJROWSKA
z żyCIA GWIAZD

Poruszający gest córki Ewy Błaszczyk. Aktorka sama nie mogła się na to zdobyć... 

Poznajcie szczegóły!

Gabriela Czernecka 6 listopada 2021 11:49
Marianna Janczarska, Ewa Błaszczyk, VIVA! 2013
Fot. OLGA MAJROWSKA

Ewa Błaszczyk dla wielu Polaków jest źródłem inspiracji. Życie nie szczędziło jej ciosów, ale aktorka wciąż nie poddaje się, walczy o lepsze jutro i nie poddaje się. Ma za sobą trudne doświadczenia - w 2000 roku zmarł jej mąż, Jacek Janczarski, a kilka miesięcy później jedna z córek, Ola, zapadła w śpiączkę. Od tamtej pory aktorka nie ustaje w podejmowaniu walki o jej zdrowie. W tym wspiera ją druga córka Marianna, która zdecydowanie odziedziczyła po mamie determinację, siłę i wolę walki. Już na początku tego roku w wywiadzie dla magazynu VIVA! Marianna Janczarska zdradziła, że napisała monografię twórczości taty, Jacka Janczarskiego. Dziś ujawnia kolejne szczegóły swojej książki.

Córka Ewy Błaszczyk pisze książkę o zmarłym ojcu

Nie ma wątpliwości, że córka Ewy Błaszczyk, Marianna Janczarska, jest kobietą wielu talentów. Skończyła dziennikarstwo, pisze, gra w filmach, projektuje ubrania. Jest wiceprezesem Fundacji „Akogo?”. Mimo przeciwności losu, podobnie jak mama, spełnia marzenia i idzie własną drogą. Na początku roku w rozmowie z Aliną Mrowińską dla magazynu VIVA! przyznała, że poszukiwanie własnej tożsamości nie było łatwe.

Marianna Janczarska, Viva! 4/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Marianna Janczarska nie chce być postrzebana tylko przez pryzmat rodzinnej tragedii: „Nie jestem rozgoryczona, wiecznie w depresji, jak pewnie niektórzy ludzie o mnie myślą. Robię dużo różnych rzeczy, nie tylko pracuję w fundacji. Jak tworzę swoje CV, to sama się śmieję, że nie wiadomo, kim ja jestem. Mam aktorstwo, dziennikarstwo, napisałam bajkę, założyłam firmę ubraniową. Dużo tego, ale lubię takie życie. Kiedyś mi się wydawało, że jak będę miała 27 lat, to już będę taka dojrzała i na pewno będę wiedziała, kim jestem. Nie do końca tak jest”, przyznała. 

Zobacz: Marianna Janczarska:„Pamiętam bardzo mało, chyba tylko śmiech taty… Wszystko jest dla mnie odkryciem”

Marianna Janczarska o książce o ojcu

Marianna Janczarska zdradziła wówczas, że lubi swoją różnorodność i zamierza odkrywać siebie na wielu polach. Tak narodziła się myśl, by napisać książkę o ojcu: „Pisałam pracę magisterską o ojcu i pomyślałam, że nie ma o nim żadnej książki i warto ją napisać. Żeby przybliżyć ludziom, a przy okazji samej sobie, Jacka Janczarskiego”, zdradziła Marianna Janczarska w rozmowie z Aliną Mrowińską dla magazynu VIVA!. Przypomnijmy, kim był mąż Ewy Błaszczyk? Jacek Janczarski był znanym polskim pisarzem, dramaturgiem i satyrykiem. Tworzył scenariusze do polskich filmów i seriali. Zmarł 2 lutego 2000 roku z powodu tętniaka aorty.

Zobacz: Śmierć taty, śpiączka siostry... Marianna Janczarskapogodziła się z wydarzeniami z przeszłości?

Teraz w rozmowie z Plejadą.pl Marianna Janczarska, córka Ewy Błaszczyk i Jacka Janczarskiego, ujawniła jeden szczegół na temat swojej książki: „Nie nazywałabym tego stricte biografią, bo jest bardziej chyba takim jego ludzkim portretem. Póki co więcej nie mogę na ten temat powiedzieć, bo jestem w trakcie podpisywania umowy z wydawnictwem”, powiedziała. Dla samej Ewy Błaszczyk książka o Jacku Janczarskim okazała się być niespodizzianką ze strony córki. „Jestem jej za to niezwykle wdzięczna, dlatego, że ja nie zrobiłam po jego śmierci kompletnie nic”, powiedziała w rozmowie z Życiem Na Gorąco. Pozostaje nam mocno trzymać kciuki za twórczość Marianny Janczarskiej!  

Marianna Janczarska, Viva! 4/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Marianna Janczarska, Viva! 4/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.