Książę Louis
Fot. Georges Rogers/SIPA/SIPA/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Rzadko pokazywany jest publicznie.... Co dzieje się z najmłodszym synem księżnej Kate?

Książę Louis to najbardziej tajemniczy członek rodziny królewskiej!

Gabriela Czernecka 24 marca 2020 11:55
Książę Louis
Fot. Georges Rogers/SIPA/SIPA/East News

Jak wygląda książę Louis? Co dziś robi i dlaczego książęca para Cambridge tak rzadko go pokazuje? Księżna Kate i książę William podzielili się niedawno z fanami zdjęciem z okazji Dnia Matki. Mamy okazję podziwiać na nim księżniczkę Charlotte z mamą, a w tle można dostrzec księcia Williama z księciem George'm. Niestety po raz kolejny na oficjalnej fotografii rodziny Cambridge zabrakło księcia Louise'a. Dlaczego najmłodszy członek rodziny tak rzadko pokazywany jest publicznie? Sprawdzamy, co tak naprawdę wiadomo na temat księcia Louise'a. 

Najmłodszy syn księżnej Kate i księcia Williama książę Louis

Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama przyszło na świat 23 kwietnia 2018 roku. Narodziny księcia Louisa Arthura Charlesa świętowali wszyscy Brytyjczycy. Płeć trzeciego dziecka, jak i imię do samego końca były owiane tajemnicą. Dopiero kilka godzin po porodzie Pałac Kensington poinformował, że księżniczka Charlotte i książę George doczekali się brata. Niespełna dwa tygodnie później, Pałac Kensington podzielił się dwoma zdjęciami najmłodszego członka królewskiej rodziny. Fotografie Louisa zostały zrobione w domowym zaciszu, gdy chłopiec miał zaledwie trzy dni. Zdjęcia wykonała dumna mama, księżna Kate! Na kolejne zaprezentowanie księcia światu czekaliśmy trzy miesiące. Już wtedy dało się zauważyć, że książę Louis traktowany jest nieco inaczej niż swoje rodzeństwo. 9 lipca 2018 roku w kaplicy Pałacu św. Jakuba odbył się jego chrzest, na którym pojawiła się także Meghan Markle, wówczas już jako żona księcia Harry'ego. Kilka dni później rodzina królewska udostępniła wyjątkowe fotografie z chrztu księcia Louisa. Fani rodziny królewskiej mieli więc okazję po raz kolejny podziwiać najmłodszego członka rodziny Cambridge. 

Chrzest księcia Louisa, oficjalne fotografie rodziny królewskiej
Fot. Getty Images

Wówczas jednak nikt nie spodziewał się, że na aż tak długi okres czasu Louis zniknie medialnych publikacji. Nowe oficjalne portrety w rodzinie królewskiej stały się czymś w rodzaju tradycji, którą kochają wszyscy poddani royalsów. Książęca para Cambridge od jakiegoś czasu ogranicza jednak tego rodzaju publikacje. Stąd na przykład, z okazji trzecich urodzin księżniczki Charlotte na oficjalnym profilu Pałacu Kensington na Twitterze pojawiły się życzenia dla dziewczynki, ale zamieszczono przy nich stare zdjęcie, które zrobiono jej z okazji rozpoczęcia nauki w przedszkolu.

William i Kate nie chcą zbyt mocno eksploatować wizerunkiem swoich dzieci. Szczególnie widać to właśnie w przypadku księcia Louise'a. Gdy przez długi czas chłopiec nie pokazywany jest publicznie, księżna Kate wycisza plotki na jego temat opowiadając szczegóły z jego życia. Dzięki temu wiadomo na przykład, że w grudniu 2019 roku mały książę zaczął stawiać swoje pierwsze kroki. Podczas spotkania z członkami fundacji Family Action księżna Cambridge uśmiechnęła się do małego chłopca, który próbował zwrócić na siebie uwagę, machając w powietrzu ręką i cały czas krzycząc „Ja, ja”. Kate zauroczona malcem pogłaskała go delikatnie po policzku i powiedziała: „Przypominasz mi mojego małego Louise’a, on ciągle mówi »Ja, ja, ja« i chce wszędzie ze mną chodzić”, wyznała.  Później księżna Kate w rozmowie z inną mamą, Sarah Griffiths, podczas charytatywnej akcji rodzinnej, wyjawiła, że Louis  uwielbia przebywać na świeżym powietrzu! „Mówiła tylko, że jej mały Louis uwielbia wąchać kwiaty, bardzo lubi spędzać czas w ogrodzie. Zupełnie inaczej niż George i Charlotte”, wyjaśniła. Okazuje się, że mały Louis kocha ogrody tak samo jak jego matka, księżna Kate. 

księżna Kate, książę Louis
Fot. Instagram @theroyalfamily

I choć dotychczas książęca para Cambridge nie publikowała zbyt wielu fotografii najmłodszego syna, a publicznie mieliśmy małego księcia widzieć tylko raz, to większość z niecierpliwością oczekiwała na pierwsze urodziny Louise'a, będąc pewnym, że Kate i William tym razem zrobią wyjątek. I tak też się stało. 23 kwietnia 2019 roku opublikowano trzy nowe zdjęcia najmłodszego syna pary. To pierwsze oficjalne wizerunki opublikowane od lipca 2018 roku, kiedy to mały Louis został ochrzczony. Zaznaczmy, że książę pozował także na fotografiach upublicznionych z okazji 70. urodzin księcia Karola. 

Książę Louis, oficjalne zdjęcia
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Dziś już łatwo zauważyć, dlaczego Kate i William tak rzadko pokazują najmłodszego syna. Książę George jako trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu automatycznie stał się osobą publiczną, podobnie jak Charlotte, która jest czwarta w kolejce do brytyjskiego tronu. Książę Louis zajmuje dopiero piąte miejsce w sukcesji, dla wielu mało prawdopodobne jest, że kiedykolwiek zostanie królem, stąd rodzice starają się już od małego chronić jego wizerunek. Dzięki temu łatwiej będzie mu w przyszłości wieść życie z dala od pałacowego zgiełku i medialnego zainteresowania. A kto wie, może pójdzie śladami wujka, księcia Harry'ego i również będzie rozważał rezygnacje z pełnienia królewskich funkcji? Widać, że księżna Kate i książę William robią co mogą, by dać mu możliwość wyboru. Czy mały Louis w przyszłości również odejście od rodziny królewskiej, a może wraz z rodzeństwem będzie odważnie pełnił królewskie obowiązki? Czas pokaże...   

Książę Louis
Fot. Georges Rogers/SIPA/SIPA/East News

Książę William z księciem Louisem, książę Louis
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.