Sztuki walki, znajomość języków, odpowiednie zabawy...

Gabriela Czernecka 31 stycznia 2019 06:57

Co powinna umieć niania dziecka Meghan? Lista wymagań księżnej jest naprawdę długa - od znajomości przynajmniej dwóch języków po umiejętności gotowania czy znajomość dziecięcej psychologii. Wygląda na to, że młoda mama nie zamierza zrzucać całej opieki nad dzieckiem na mamę, Dorię Ragland. Ruszył więc casting na królewską nianię! Kwalifikacje i umiejętności, jakie musi posiadać osoba na tym stanowisku mogą Was zaskoczyć! 

Niania dziecka Meghan i Harry'ego - co powinna umieć?

Królewskie nianie nie mają łatwego zadania. W końcu to one odpowiadają za to, by królewskie dzieci zawsze zachowywały się odpowiednio do okazji, by nie przeszkadzały rodzicom w prowadzeniu rozmów czy znały zasady królewskiej etykiety i protokołu. Nic dziwnego, że zarobki królewskiej niani są naprawdę spore. Ale spora jest także odpowiedzialność, jaka zostaje im narzucona. Jakiś czas temu do sieci wyciekła informacja o tym, że Harry i Meghan zatrudniają nianię do swojego pierwszego dziecka. Lista umiejętności i kwalifikacji, jakie powinna posiadać jest naprawdę długa: 

  • znajomość minimum dwóch języków - to istotne, by królewska niania była dla dzieci odpowiednim przykładem. Dla przykładu - niania George'a, Charlotte i Louisa, Maria Borallo, mówi po angielsku i hiszpańsku. To dzięki niej dzieci Williama i Kate już w wielu zaledwie kilku lat potrafią porozumieć się w języku hiszpańskim
  • znajomość sztuk walki - to kolejna rzecz, która znajduje się na liście wymagań pary książęcej Sussex. Wydawałaby się zaskakująca, gdy nie fakt, że wszystkie królewskie nianie muszą przejść szkolenie z tego, jak poradzić sobie w sytuacjach, które mogłyby zagrozić królewskiemu potomku. Powinny umieć ochronić dziecko przed porwaniem. Podobno najlepiej byłoby gdyby królewska niania znała sztuki walki, a konkretnie taekwondo. Niania George'a, Charlotte i Louisa ma czarny pas w koreańskiej sztuce walki taekwondo i do perfekcji opanowała jazdę autem, w tym np. jak uciekać samochodem przed paparazzi w każdych warunkach pogodowych
  • znajomość dziecięcej psychologii - ważne jest, by niania miała jakieś doświadczenie w pracy z dziećmi, potrafiła się z nimi porozumieć lub nakłonić je do wykonania jakiegoś obowiązku, na który być może nie mają ochoty. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie w przypadku królewskich dzieci, których trzeba nauczyć odpowiednich zachowań przy stole czy poszczególnych zasad protokołu... Nie jest to łatwe, gdy za wzór z pewnością po części stanowią dla nich inne dzieci, z którymi mają styczność, a które nie zawsze mają arystokratyczne korzenie
  • znajomość odpowiednich zabaw  - ta zasada wydawałaby się banalnie prosta, gdyby nie fakt, że dzieci w rodzinie królewskiej nie mogą pozwolić sobie na szalone zabawy na świeżym powietrzu czy spacery. Ważne jest, by niania potrafiła je rozśmieszyć! Nic dziwnego, że niania dzieci Kate i Williama jest tak uwielbiana - to dzięki niej powstały m.in urocze i zabawne zdjęcia z okazji urodzin księcia Karola
  •  umiejętność gotowania - przydatna szczególnie podczas wyjazdów książęcej pary. Wówczas smakołykami i ulubionymi daniami małych książąt bądź księżniczek niania może odwrócić ich uwagę od czegoś bądź poprawić nastrój!
  • powinna być rodowitą Brytyjką! - to dość nietypowy wymóg, biorąc pod uwagę, że sama księżna Sussex pochodzi ze Stanów Zjednoczonych... Mimo to, taka zasada obowiązuje, ale weźmy pod uwagę fakt, że książęca para może odstąpić od tej zasady

Myślicie, że książęcej prze Sussex uda się znaleźć idealną nianię?  

1/5
księżna Meghan, księżna Kate
Copyright @Phil Noble/Press Association/East News
1/5

Od momentu, gdy Pałac Kensington ogłosił, że księżna Meghan i książę Harry spodziewają się dziecka, w sieci co rusz pojawiają się kolejne informacje na ten temat.

2/5
Księżna Meghan
Copyright @East News
2/5

Książęca para Sussex powoli przymierza się do rodzicielstwa

3/5
Księżna Meghan, Meghan Markle
Copyright @Rex Features/East News
3/5

Książę Harry i księżna Meghan będą mieli nianię! Przypomnijmy, że z usług niań w rodzinie królewskiej korzysta się od niepamiętnych czasów.

4/5
Księżna Meghan, Meghan Markle
Copyright @Rex Features/East News
4/5

Królewskie nianie nie mają łatwego zadania. W końcu to one odpowiadają za to, by królewskie dzieci zawsze zachowywały się odpowiednio do okazji, by nie przeszkadzały rodzicom w prowadzeniu rozmów czy znały zasady królewskiej etykiety i protokołu.

5/5
Księżna Meghan, Meghan Markle
Copyright @John Rainford / WENN.com/agefotostock/East News
5/5

Nic dziwnego, że zarobki królewskiej niani są naprawdę spore. Ale spora jest także odpowiedzialność, jaka zostaje im narzucona.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.