Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska
O TYM JEST GŁOŚNO

Co dziś robi Joanna Kulig? Aktorka zachwyca w nowych projektach

Tego nie wolno przegapić

Olga Figaszewska 1 października 2021 11:35
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska

Niesamowita, utalentowana i fascynująca artystka. Joanna Kulig należy do grona najzdolniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorek. Stworzoną przez siebie kreacją w nominowanej do Oscara Zimnej wojnie podbiła serca fanów kina, zachodnich krytyków i otrzymała kilka atrakcyjnych propozycji współpracy z zagranicznymi twórcami. W ubiegłym roku Joanna Kulig pojawiła się w wyczekiwanym serialu Netflixa – The Eddy. Teraz gwiazdę będziemy mogli podziwiać w nowej produkcji serwisu Player.pl – Pajęczyna. Joanna Kulig pojawiła się także w niezwykłym projekcie Szymona Komasy. Tego nie wolno przegapić.

Joanna Kulig w nowych projektach. Gdzie możemy ją zobaczyć?

Spełniona aktorka i szczęśliwa mama. Joanna Kulig poświęca najwięcej uwagi, miłości swojemu synkowi, który przyszedł na świat w 2019 roku. Narodziny Jana przewartościowały jej życie i plany. Dziś  z sukcesem udaje jej się godzić macierzyństwo z pracą. „Ustaliłam sama ze sobą, że 70% czasu przeznaczam na dom, a 30% na pracę. Na razie to zdaje egzamin”, mówiła w jednym z wywiadów dla VIVA.pl w 2020 roku.

Joanna Kulig w ostatnim czasie nie pojawiała się w zbyt wielu produkcjach. Fani talentu aktorki będą zachwyceni, ponieważ już 19 października 2021 roku w serwisie Player.pl wystartuje siedmioodcinkowy serial Pajęczyna w reżyserii Łukasza Jaworskiego. Joanna Kulig wcieliła się w postać Kornelii Titko, odważnej naukowiec, która posiada dar – niezwykłą pamięć. Jej dzieciństwo było naznaczone przedwczesną śmiercią rodziców i starszej siostry. Gdy do Kornelii zgłasza się tajemniczy mężczyzna, który oświadcza, że był oskarżony o zabójstwo jej siostry, ona stara się dociec prawdy i rozpoczyna własne śledztwo.

„Akcja serialu „Pajęczyna” toczy się wokół militarnych tajemnic późnego PRL. W „Pajęczynie” snujemy inspirowaną realiami historycznymi, opowieść o tym, dlaczego pod koniec lat 70-tych, mimo udanych prób fuzji termonuklearnej, nie doszło w Polsce do wyprodukowania bomby neutronowej”, mówił producent serialu, Wojciech Bockenheim w komentarzu dla Onet.pl.

Obok Joanny Kulig w serialu pojawią się m.in.: Eryk Lubos, Anna Radwan, Michalina Olszańska, Mateusz Banasiuk, Edyta Olszówka, Marek Kalita, Rafał Mohr, Andrzej Grabowski. Jak się dowiadujemy autorem zdjęć jest Witold Płóciennik, za scenografię odpowiada Maciej Fajst, za kostiumy Ewa Gronowska, a charakteryzacja wyszła spod ręki Poli Guźlińskiej.

Sprawdź też: Casting w planowanym dniu porodu, narodziny syna, udział w międzynarodowej produkcji...

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Joanna Kulig w niezwykłym projekcie Szymona Komasy

W ostatnim czasie jest głośno o kolejnym projekcie, w którym wzięła udział Joanna Kulig. Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek dołączyła do muzycznego projektu Szymona Komasy - Piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Laboratorium, który z udziałem wybitnych aranżerów, wokalistów, solistów i orkiestry, postanowił uhonorować twórczość Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Tak powstała wyjątkowa płyta, na której znajdziemy reinterpretacje kultowych utworów Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu m.in.: Joanny Kulig, Hanny Banaszak, Mary Komasa, Vito Bambino, Paweł Mykietyn, Piotr Orzechowski, Hania Rani, Bartek Wąsik, Kuba Więcek. Projekt uświetnia jubileusz 65-lecia Polskich Nagrań oraz 55-lecia emisji ostatniego odcinka Kabaretu Starszych Panów.

To właśnie przebój „Piosenka jest dobra na wszystko” w wykonaniu Joanny Kulig i Szymona Komasy jest idealną zapowiedzią całego przedsięwzięcia. Autorem aranżacji oraz wykonawcą solowej partii fortepianu jest Aleksander Dębicz. Artyści przenoszą słuchaczy do innego świata. Tego trzeba posłuchać!

Premiera płyty zaplanowana jest na 22 października 2021 roku. 

Zobacz też: Joanna Kulig odrzuciła propozycję udziału w hollywoodzkiej produkcji! Wiemy dlaczego...

Źródło: Wirtualne Media, Gazeta Krakowska, Dzień Dobry TVN

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.