znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

W Norwegii odnaleziono szczątki zaginionej Polki. Zniknęła dwa lata temu

Policja bada szczegóły tragedii

Redakcja VIVA! 17 czerwca 2020 14:05
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Dramatyczne wieści z Norwegii. Zidentyfikowane szczątki młodej kobiety, na które natrafił przypadkowy mężczyzna, należą do Polki Mai Herner, która zaginęła w okolicy miejscowości Orsta w 2018 roku. Trwa dochodzenie w sprawie. W chwili zaginięcia kobieta miała 25 lat.

W Norwegii odnaleziono szczątki zaginionej Polki

Jak informuje Fakt, na szczątki oraz but zaginionej kobiety natrafił mężczyzna, który spacerował nieopodal masywu górskiego w okolicach miejscowości Orsta. „Identyfikacja była możliwa dzięki badaniom DNA. O jej wynikach została powiadomiona rodzina oraz polska ambasada”, poinformowała miejscowa policja.

Według wstępnych ustaleń, Maja Herner udała się na wycieczkę w góry, w okolice szczytu Saudehornet. Mówiła o tym znajomym, a na pobliskim parkingu odnaleziono jej samochód. Gdy nie wróciła, zorganizowano poszukiwania z użyciem helikopterów i dronów.

Jak podaje Fakt, uznano, że kobieta zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jednak nie wszyscy w to wierzą. Jarle Bjordal z miejscowego Czerwonego Krzyża, który również zaangażował się w poszukiwania Polki, wskazał, że wcześniej nie zdarzyło się, aby osoba po wypadku w górach nie została odnaleziona przez tak długi czas.

Dochodzenie trwa. Policja poprosiła o pomoc specjalną jednostkę do walki z przestępczością zorganizowaną, co może wskazywać, że śmierć kobiety nie była przypadkowa.

Maja Herner po raz ostatni widziana była w miejscowości Orsta w listopadzie 2018 roku. Przyjechała do pracy w firmie sprzątającej. W chwili zniknięcia miała 25 lat. 

Źródło: Fakt, O2

Maja Herner, zaginiona Polka, Norwegia
Fot. Facebook
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.