znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

W Norwegii odnaleziono szczątki zaginionej Polki. Zniknęła dwa lata temu

Policja bada szczegóły tragedii

Redakcja VIVA! 17 czerwca 2020 14:05
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Dramatyczne wieści z Norwegii. Zidentyfikowane szczątki młodej kobiety, na które natrafił przypadkowy mężczyzna, należą do Polki Mai Herner, która zaginęła w okolicy miejscowości Orsta w 2018 roku. Trwa dochodzenie w sprawie. W chwili zaginięcia kobieta miała 25 lat.

W Norwegii odnaleziono szczątki zaginionej Polki

Jak informuje Fakt, na szczątki oraz but zaginionej kobiety natrafił mężczyzna, który spacerował nieopodal masywu górskiego w okolicach miejscowości Orsta. „Identyfikacja była możliwa dzięki badaniom DNA. O jej wynikach została powiadomiona rodzina oraz polska ambasada”, poinformowała miejscowa policja.

Według wstępnych ustaleń, Maja Herner udała się na wycieczkę w góry, w okolice szczytu Saudehornet. Mówiła o tym znajomym, a na pobliskim parkingu odnaleziono jej samochód. Gdy nie wróciła, zorganizowano poszukiwania z użyciem helikopterów i dronów.

Jak podaje Fakt, uznano, że kobieta zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jednak nie wszyscy w to wierzą. Jarle Bjordal z miejscowego Czerwonego Krzyża, który również zaangażował się w poszukiwania Polki, wskazał, że wcześniej nie zdarzyło się, aby osoba po wypadku w górach nie została odnaleziona przez tak długi czas.

Dochodzenie trwa. Policja poprosiła o pomoc specjalną jednostkę do walki z przestępczością zorganizowaną, co może wskazywać, że śmierć kobiety nie była przypadkowa.

Maja Herner po raz ostatni widziana była w miejscowości Orsta w listopadzie 2018 roku. Przyjechała do pracy w firmie sprzątającej. W chwili zniknięcia miała 25 lat. 

Źródło: Fakt, O2

Maja Herner, zaginiona Polka, Norwegia
Fot. Facebook
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.