Celine Dion, Los Angeles, Kalifornia, American Music Awards, 22.11.2019 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Celine Dion po raz pierwszy pojawiła się publicznie od czasu zawieszenia kariery. Zdjęcia obiegły świat

Artystka promienieje

Konrad Szczęsny 1 listopada 2023 09:21
Celine Dion, Los Angeles, Kalifornia, American Music Awards, 22.11.2019 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Od ponad trzech lat Celine Dion nie pokazywała się publicznie. Artystka walczy z groźną chorobą, która utrudnia jej normalne funkcjonowanie oraz uniemożliwia działalność artystyczną. Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia wokalistki. To pierwsze fotografie od momentu, w którym zawiesiła karierę. Fani nie mają wątpliwości: gwiazda promienieje!

Celine Dion zniknęła z życia publicznego. Walczy z chorobą

Gdy w 2021 roku po raz pierwszy przełożyła zaplanowane koncerty, nikt nie wiedział, jaki dokładnie jest tego powód. Ujawniono to dopiero rok później. Wówczas Celine Dion wydała oświadczenie w którym poinformowała, że zdiagnozowano u niej rzadką chorobę neurologiczną, nazywaną zespołem sztywnego człowieka (ang. stiff man syndrome), zespołem sztywności uogólnionej lub zespołem  Moerscha-Woltmanna. Cechuje się ona występowaniem w różnym natężeniu i częstotliwości skurczów mięśni, zależnych m.in. od czynników zewnętrznych, takich jak hałas czy stylu życiu (zwiększony stres). Ich intensywność jest różna, schorzenie jest określane nierzadko jako choroba autoimmunologiczna i ma charakter postępujący. Niestety, póki co nie ma na nią jednego skutecznego leku. Nieleczone, może doprowadzić do niepełnosprawności.

Uwielbiana artystka mieszka w swojej willi w Las Vegas wraz z synami: René-Charlesem, Eddy'm i Nelsonem oraz siostrą Lindą, którzy otaczają ją opieką. Za pośrednictwem mediów wypowiada się jej rodzeństwo, które przekazuje informacje o postępach w leczeniu. „Kilka razy była w Denver, bo są tam świetni naukowcy. Trzymam kciuki. Tylko tyle możemy zrobić. Powtarzać jej, jak bardzo ją kochamy i życzymy jej wszystkiego najlepszego” – stwierdziła niedawno Claudette Dion, starsza siostra gwiazdy, w rozmowie z kanadyjskim serwisem showbizz.net.

Przekazała jednocześnie, że artystka pozostaje w dobrej kondycji psychicznej, stosuje się do zaleceń lekarzy i jest wdzięczna sympatykom za wszelkie wyrazy wsparcia. To daje jej siłę i sprawia, że nie zamierza się poddawać. „Dostaliśmy kilka pięknych listów i staramy się, jak tylko możemy, aby Celine je przeczytała. Wiem, że psychicznie jest bardzo silna. Wcale nie jest przygnębiona, wręcz przeciwnie - jest pełna radości życia. Powiedziała mi niedawno: „Przejdziemy przez to, słucham wszystkiego, co mi mówią i robię to z zaangażowaniem, bo chcę wrócić, to jest pewne”, zdradziła.

Teraz, dosyć niespodziewanie, Celine Dion po raz pierwszy od czasu zawieszenia kariery i ogłoszenia diagnozy, pojawiła się publicznie. W poniedziałek 30 października pojawiła się na trybunach meczu hokejowego między Montrealem Canadiens i Vegas Golden Knight.

Czytaj także: Nowe informacje o stanie zdrowia Celine Dion. Jak czuje się artystka? 

Tak wygląda Celine Dion. Pojawiła się publicznie na meczu hokeja

Jej zdjęcia opublikowano w mediach społecznościowych. Zrobiła to Chantal Machabée, wiceprezes ds. komunikacji drużyny Montreal Canadiens. „Wspaniała wizyta na naszym wczorajszym meczu w Vegas”, napisała podekscytowana.

„Dziękuję Celine Dion za hojność. Cały zespół był bardzo szczęśliwy, że mógł poznać ciebie i Twoją rodzinę”, podkreśliła.

Widzimy na nich obie panie, które pozują objęte i uśmiechają się do obiektywu aparatu. Celine Dion ma na sobie luźną, sportową stylizację. Wydaje się odprężona i zrelaksowana. Fani w komentarzach nie szczędzą diwie ciepłych słów...

Podkreślają, że prezentuje się niesamowicie, wygląda przepięknie oraz przesyłają jej wyrazy uznania, wsparcia i miłości. „Nasza kochana Celine wygląda naprawdę dobrze. Nie ma dnia, żebym o niej nie myślała, dobrze ją widzieć, uwielbiam ją!”, „Zdjęcie, które obiega dziś całą planetę. Dziękujemy!”, podkreślają.

Mamy nadzieję, że artystka w krótkim czasie powróci do pełni sił...  

Czytaj także: Nowe informacje o stanie zdrowia Celine Dion niepokoją fanów artystki

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.