Casey Affleck MT
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

Polka oskarżyła laureata Oscara, Caseya Afflecka, o molestowanie seksualne. Jest komentarz gwiazdora

Weronika Bruździak-Gębura 4 marca 2017 10:45
Casey Affleck MT
Fot. Getty Images

Zwycięzca tegorocznego Oscara dla najlepszego aktora za film „Manchester by the Sea”, Casey Affleck, siedem lat temu został oskarżony o molestowanie seksualne przez swoje współpracowniczki. Gdy tuż przed oscarową galą ta historia znowu trafiła do mediów, aktor milczał. W końcu zabrał głos w tej sprawie.

Oskarżenia o molestowanie seksualne

Gdy Casey Affleck wraz ze swoim szwagrem, Joaquinem Phoenixem, kręcili film „I’m Still Here”, ten pierwszy został oskarżony o molestowanie seksualne przez pochodzącą z polski operatorkę, Magdalenę Górkę oraz przez producentkę obrazu, Amandę White. W lipcu 2010 kobiety pozwały Afflecka na 2 i 2,5 miliona dolarów. Sprawa zakończyła się ugodą, zgodnie z której zapisami obie dostały odszkodowanie. Do mediów nie podano konkretnych kwot, zaś sprawa ucichła - strony zobowiązały się do milczenia. 

Nominacja dla Caseya Afflecka wzbudziła kontrowersje

Gdy okazało się, że 41-letni Casey Affleck jest nominowany do Oscara, środowisko było podzielone. Mówiono, że aktor nie ma szans na statuetkę, a gdy ją dostał wiele osób było oburzonych. Po gali w tym gronie media umieściły między innymi wręczającą mu Oscara Brie Larson, która ani nie klaskała, ani nie uśmiechała się przekazując ją Affleckowi.

Aktor w końcu zabrał głos

Mimo wielu komentarzy tuż przed oscarową galą, aktor nie powiedział ani słowa na ten temat. Nie zrobił tego nawet wtedy, gdy po otrzymaniu statuetki wylała się na niego fala internetowego hejtu. Aż do teraz. W najnowszym wywiadzie dla gazety „The Boston Globe” aktor powiedział, że obie strony mają zakaz wypowiadania się o sprawie w mediach, zaś nikt z tych, którzy oskarżają go w internecie, nie zna prawdy. Dodał:

„Uważam, że złe traktowanie kogokolwiek z jakiegokolwiek powodu jest nie do zaakceptowania i jest odrażające. Każdy zasługuje na szacunek w miejscu pracy i w każdym innym miejscu. Naprawdę nic nie mogę z tym zrobić [z oskarżeniami - przyp. red.]. Mogę tylko żyć swoim życiem i zgodnie z wartościami, które wyznaję”.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?