Bruce Willis, nowojorska premiera filmu "Glass", 15.01.2019
Fot. Andrew H. Walker/REX/Shutterstock/Rex Features/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Bruce Willis po raz pierwszy od miesięcy pokazał się publicznie

Aktor w towarzystwie paparazzi wyglądał na zdezorientowanego

Dorota Falkowska 6 marca 2023 07:56
Bruce Willis, nowojorska premiera filmu "Glass", 15.01.2019
Fot. Andrew H. Walker/REX/Shutterstock/Rex Features/East News

W ostatnich miesiącach o Brusie Willisie jest bardzo głośno w kontekście jego problemów z pamięcią. Poważna przypadłość całkowicie odsunęła go od aktorstwa. Po wielu miesiącach aktor i jego najbliżsi usłyszeli postawioną przez lekarzy diagnozę. Gwiazdor cierpi na otępienie czołowo-skroniowe, a jego choroba będzie postępować... W ostatnich dniach w sieci pojawiły się najnowsze zdjęcia aktora. Był to pierwszy raz od dawna, kiedy Bruce został sfotografowany w miejscu publicznym. 

Bruce Willis: choroba

Do niedawna artysta znanych z takich hitów jak „Pulp Fiction”, „Piąty element”, „Szósty zmysł” czy „Szklana Pułapka” nie schodził z ekranów. W ubiegłym roku wyprodukowano 11 filmów z jego udziałem. Niestety choroba zmusiła aktora do udania się na przedwczesną emeryturę. Ze względu na stan swojego zdrowia gwiazdor nie pojawi się już na ekranie. Media informowały, że zmaga się z otępieniem czołowo-skroniowym. Jednym z objawów choroby jest problem z komunikacją.

„Otępienie czołowo-skroniowe to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało, a może dotknąć każdego. (...) Niestety problemy z komunikacją to tylko jeden z objawów choroby, z którą zmaga się Bruce. Chociaż jest to bolesne, ulgą jest wreszcie postawienie jasnej diagnozy”, pisała rodzina aktora w jednym z oświadczeń.

To bardzo trudny czas dla gwiazdora i jego rodziny. Kuzyn Willisa, Wilfried Gliem w rozmowie z Bildem, opisał, jak zmienia się na przestrzeni czasu zachowanie jego brata. „Jest jakby spowolniony, bywa agresywny, nie da się już z nim prowadzić normalnej rozmowy. Ale to niestety standardowy stan przy tej chorobie”.

Zobacz też: Bruce Willis nie rozpoznaje najbliższych? Przekazano niepokojące informacje

Bruce Willis: jak dziś wygląda?

W ostatnich dniach do sieci trafiły pierwsze od dawna fotografie aktora zrobione w miejscu publicznym. Bruce Willis w tym trudnym dla siebie czasie może liczyć nie tylko na wsparcie rodziny, ale także przyjaciół. Najnowsze zdjęcia ukazują gwiazdora w towarzystwie dwójki znajomych na kawie w Santa Monica. 

Fotograf uchwycił moment, w którym ubrany w ciemne jeansy, szarą bluzę i wełnianą czapkę Willis odbierał od swojego przyjaciela kubek z napojem na wynos. Na jednym ze zdjęć aktor patrzy prosto w obiektyw — zirytowany i nieco zdezorientowany obecnością paparazzi odwrócił się na pięcie i ruszył w przeciwnym kierunku.  

Czytaj również: Razem w zdrowiu i w chorobie. Niezwykła historia miłości Bruce'a Willisa i Emmy Heming

Bruce Willis po raz pierwszy od miesięcy pokazał się publicznie
Fot. BACKGRID / Backgrid USA / Forum /Agencja FORUM

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.