EN_00016098_0002, Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Jola LIPKA/East News
POŻEGNANIE

Podano datę i miejsce ostatniego pożegnania Bronisława Cieślaka

Jest oficjalna informacja dotycząca pogrzebu

Olga Figaszewska 5 maja 2021 08:20
EN_00016098_0002, Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Jola LIPKA/East News

Kilka dni temu zmarł wspaniały aktor i człowiek. Bronisław Cieślak odszedł w wieku 77 lat po zmaganiach z chorobą nowotworową. Rodzina przekazała informacje dotyczące ostatniego pożegnania serialowego porucznika Borewicza z 07 zgłoś się. Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Bronisława Cieślaka?

Ostatnie pożegnanie Bronisława Cieślaka

Trudno pogodzić się z jego odejściem. Bronisław Cieślak zmarł w niedzielę, 2 maja. Dla widzów na zawsze pozostanie serialowym Borewiczem z 07 zgłoś się. Pod koniec życia aktor walczył z nowotworem prostaty. Bronisław Cieślak miał nadzieję, że uda mu się rozprawić z chorobą. „Czuję się lepiej. Moje ostatnie wyniki badań są obiecujące i wygląda na to, że najgorsze mam już za sobą ”, opowiadał w rozmowie z Faktem.

Ostatnie pożegnanie Bronisława Cieślaka odbędzie się w poniedziałek, 10 maja w Krakowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 13.00 w kaplicy na Cmentarzu Podgórskim. Rodzina poprosiła o nieskładanie kondolencji. Informację przekazała bratanica aktora, Anna Cieślak.

Zobacz: Bronisław Cieślak nie żyje. Kim są dzieci legendarnego aktora? 

Bronisław Cieślak, kiedy odbędzie się pobrzeb
Fot. nna Cieślak / Instagram/@ankacieslak za plejada.pl

Bronisław Cieślak studiował etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obrał jednak inną drogę. Najpierw zatrudnił się jako dziennikarz w Polskim Radiu, a potem w krakowskim oddziale TVP. Po latach zadebiutował na ekranie w serialu „Znaki szczególne”, a następnie pojawił się w kultowym serialu 07 zgłoś się. Zawsze mówił, że nie ciągnęło go do aktorstwa, a czuł się zawsze dziennikarzem. 

„Aktorskich zamiarów i planów nigdy nie miałem. Byłem dziennikarzem: sześć lat przepracowałem w radio, potem przeszedłem do telewizji krakowskiej i byłem zastępcą kierownika redakcji publicystyki. To była moja robota na co dzień”, tłumaczył w rozmowie z Gazetą Wrocławską.  A jednak to rola Sławomira Borewicza przyniosła mu popularność i sympatię wielu pokoleń. „Lubiłem tego swojego Borewicza. Gdybym poznał takiego faceta prywatnie, to bym mógł się z nim zakolegować, niezależnie od tego, jaki wykonuje zawód”, wspominał.  

Zobacz: Bronisław Cieślak nie żyje. Kim są dzieci legendarnego aktora? 

Bronisław Cieślak, pogrzeb Bronisława Cieślaka
Fot. Jola LIPKA/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?