EN_00016098_0002, Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Jola LIPKA/East News
POŻEGNANIE

Bronisław Cieślak nie żyje. Kim są dzieci legendarnego aktora? 

W jednym z wywiadów wyjawił prawdę. Czy córki i syn poszły w jego ślady?

Olga Figaszewska 2 maja 2021 12:15
EN_00016098_0002, Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Jola LIPKA/East News

Niezapomniany porucznik Borewicz, wspaniały aktor, dziennikarz i prezenter. Bronisław Cieślak zmarł drugiego maja w wieku 77 lat. Zmagał się z chorobą nowotworową. Trudno pogodzić się z jego odejściem. Jak wyglądało życie prywatne aktora? Czy dzieci słynnego porucznika Borewicza poszły w jego ślady?

Dzieci Bronisława Cieślaka  - czym się zajmują? 

Aktor dwukrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Owocem pierwszego małżeństwa z Jasną Krystyną Chrzanowską-Cieślak jest córka Katarzyna. Z drugą żoną, Anną doczekał się córki Zofii i syna Jana. Bronisław Cieślak w jednym z wywiadów opowiadał, czym zajmują się jego dzieci. Okazuje się, że ani córki, ani syn artysty nie zdecydowali się pójść w jego ślady. Wybrali swoje własne ścieżki, w których na co dzień się spełniają. Aktor zawsze był z nich ogromnie dumny.

„Najstarsza córka Katarzyna skończyła rekreację i turystykę: pracuje w biurze podróży. Młodsza, Zosia jest lingwistką i została tłumaczem. Najmłodszy Janek studiuje filozofię i bardzo dobrze mu idzie - otrzymuje stypendium rektorskie. Zastanawiamy się, co prawda z żoną, co taki filozof może robić po studiach. Zresztą m.in. dlatego muszę dalej pracować”, komentował Bronisław Cieślak w jednym z wywiadów na łamach Show.

Sprawdź też: Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor „07 zgłoś się” miał 77 lat

Bronisław Cieślak nie żyje
Fot. Zbyszek Kaczmarek/East News

Bronisław Cieślak o ojcostwie 

Jakim ojcem był Bronisław Cieślak? Gwiazdor serialu „07 zgłoś się” nie ukrywał, że ze względu na wykonywany zawód i pracę nad popularną produkcją, nie poświęcał swoim pociechom tak wiele czasu, jak chciał. Na jego popularności ucierpiały rodzinne więzy.

„Najbardziej żałuję, że wychowałem moje dzieci przez telefon. Nie było mnie w domu, nie chodziłem na wywiadówki. Nie byłem wzorowym ojcem. Może dlatego żadne z moich dzieci nie tylko nie chciało zostać aktorem, ale nawet nie imponowało im, że byłem Borewiczem”, mówi sześć lat temu w Show. 

Sprawdź też: Dramat Bronisława Cieślaka. Aktor „07 zgłoś się” walczy z potworną chorobą

Nie żyje Bronisław Cieślak
Fot. Leszek Kotarba/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.