Bode Miller córka, Bode Miller
Fot. Instagram @millermode
O TYM JEST GŁOŚNO

Pogrążony w żałobie sportowiec prosi o finansowe wsparcie po tragicznej śmierci córki

Ta prośba wzbudza jednak kontrowersje

Gabriela Czernecka 13 czerwca 2018 20:43
Bode Miller córka, Bode Miller
Fot. Instagram @millermode

Wczoraj media obiegła smutna wiadomość. Mistrz olimpijski Bode Miller poinformował swoich fanów o tym, że jego córeczka Emmy utopiła się w basenie. Dziewczynka miała zaledwie dziewiętnaście miesięcy. To wielka tragedia dla całej rodziny sportowca. Narciarz alpejski i wielokrotny medalista olimpijski wraz z rodziną prosił wczoraj o uszanowanie prywatności. W jego imieniu przyjaciele wystosowali prośbę, która wzbudziła kontrowersję. 

Nie żyje córka Bodego Millera. Dziewczynka utopiła się w basenie

W weekend w rodzinie Bodego Millera rozegrał się prawdziwy dramat. Córka wybitnego narciarza alpejskiego wpadła do basenu. Niestety mimo udzielonej jej pomocy, Emmy zmarła tuż po przewiezieniu jej do szpitala. Dziewczynka miała zaledwie dziewiętnaście miesięcy. Pogrążony w żałobie Miller, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, wystosował do fanów oświadczenie, w którym poprosił o uszanowanie prywatności. 

„Jesteśmy zdewastowani. Nasza córka Emmy odeszła wczoraj. Nigdy nie przeszłoby mi przez myśl, że ja i moja żona doświadczymy kiedyś takiego bólu. Nigdy nie zapomnimy jej miłości, była naszym małym światełkiem. Nasza dziewczynka kochała życie i codziennie z niego czerpała pełnymi garściami. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tych trudnych dla nas chwilach”, czytamy.

Boode Miller prosi o finansowe wsparcie

Wiadomość jest o tyle smutna, że żona Bodego Millera jest właśnie w ciąży. Dziecko pary ma przyjść na świat w październiku tego roku. Dziś wraz z żoną Brode Miller podziękował za udzielane dotychczas wsparcie. Szczególne słowa wdzięczności skierowali w stronę przyjaciół, którzy zorganizowali dla nich i w ich imieniu... zbiórkę pieniężną. 

„Gdy rodzina przeżywa ogromny żal i smutek i przechodzi przez to, przez co żaden rodzic przechodzić nie powinien, chciałabym wezwać społeczność do pomocy. Proszę o pomoc w poradzeniu sobie z gigantycznymi rachunkami medycznymi, które wkrótce przyjdą do ich domu, a także z kosztami pogrzebu. Każda pomoc się liczy”, czytamy na stronie gofoundme. Konieczną pomoc wyceniono na aż 40 tysięcy dolarów (to około 144 tysiące złotych).

Nie wszystkim spodobała się ta prośba. Internauci na zagranicznych stronach komentują zachowanie sportowca twierdząc, że próbuje on... wyłudzić od fanów pieniądze! Argumenty są naprawdę miażdżące. Jednym z nich jest fakt, że Bode Miller jest dwukrotnym zdobywcą Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, a na koncie ma masę medali i zwycięstw w różnego rodzaju mistrzostwach, więc chyba "na pogrzeb córki go stać", czytamy. Innym argumentem ma być fakt, że dziewczynka niestety zmarła tuż po przywiezieniu do szpitala, pytanie więc o jakich kosztach leczenia mowa... 

Mimo to, Millerom udało się już uzbierać 13 tysięcy dolarów.  

Mistrz olimpijski Bode Miller, córka Bodego Millera
Fot. Instagram @millerbode

Mistrz olimpijski Bode Miller, córka Bodego Millera
Fot. Instagram @millerbode

Mistrz olimpijski Bode Miller, córka Bodego Millera
Fot. Instagram @millerbode

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.