Anna Starmach, Viva! 20/2019
Fot. Adam Pluciński/MOVE
Z życia gwiazd

Teresa i Andrzej Starmachowie są milionerami. Rodzice Anny Starmach oddali miastu spory majątek

Czym się zajmują?

Marta Nawacka 27 lutego 2024 10:56
Anna Starmach, Viva! 20/2019
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Widzowie doskonale znają ją przede wszystkim z roli jurorki w programie „MasterChef” oraz „MasterChef Junior”, jednak o życiu prywatnym utalentowanej kucharki nie wiadomo zbyt wiele... Okazuje się, że rodzice Anny Starmach-Kusek są milionerami i niedawno oddali spory majątek miastu. Kim są i czym zajmują się Teresa i Andrzej Starmachowie?

Anna Starmach-Kusek: życie prywatne, rodzice

Widzowie najlepiej znają ją z roli sympatycznej jurorki w programach „MasterChef” i „MasterChef Junior”. Anna Starmach-Kusek uczyła się w paryskiej szkole kucharskiej Le Cordon Bleu, jednak zanim tam trafiła, studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Mało kto wiedział, że rzeźba i malarstwo były na porządku dziennym w domu rodzinnym jurorki. Okazuje się, że jej rodzice są nie tylko historykami i kolekcjonerami, ale również właścicielami Galerii Starmach.

Teraz Anna Starmach-Kusek nie kryjąc dumy podzieliła się w mediach społecznościowych gestem, na jaki zdecydowali się jej rodzice. Tę niecodzienna sytuację słynna jurorka opisała pod wspólną fotografią z mamą i tatą. Co takiego przekazała?

Czytaj też: Mama Rafała Olbrychskiego wspierała go do samego końca. Pomimo burzliwej relacji byli sobie bardzo bliscy

Anna Starmach, VIVA! 6/2021; Anna Starmach, VIVA! marzec 2021
Fot. ADAM PLUCIŃSKI/MOVE

Anna Starmach w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Rodzice Anny Starmach-Kusek zdecydowali się na wspaniały gest

Jak przekazała Anna Starmach-Kusek, jej rodzice zdecydowali się oddać dzieło swojego życia. „Teresa i Andrzej Starmachowie, Kolekcjonerzy przez duże K, a prywatnie moi wspaniali rodzice, oddali do krakowskich muzeów dzieło swojego życia, setki obiektów: obrazów, fotografii i rzeźb, wycenianych na kilkadziesiąt milionów złotych. Dziś w Urzędzie miasta Krakowa miała miejsce uroczystość oficjalnego przekazania daru”, napisała pod fotografią w mediach społecznościowych.

„Jestem wzruszona i ogromnie dumna. To wielkie święto dla Polskiego Muzealnictwa i mojego ukochanego miasta. To też wielkie święto dla mojej rodziny, gdzie od zawsze rządziły inne wartości niż te materialne, gdzie Sztuka była nieoderwanym elementem naszej codzienności, a praca moich rodziców nie tylko sposobem na życie, ale też swego rodzaju misją”, wyjaśniła Anna Starmach-Kusek. Słynna jurorka poinformowała, że dzieła, które do tej pory posiadali jej rodzice, będzie można zobaczyć w krakowskim Bunkrze Sztuki, znajdującym się przy plantach. Będzie to więc jedna z pierwszych wystaw w nowo otwartej galerii, którą remontowano od 2020 roku.  

Zobacz także: Z synami łączy go wyjątkowa więź, choć nie zawsze tak było. Jakim ojcem jest Krzysztof Cugowski?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.