Anna Lewandowska
Fot. Instagram/@annalewandowskahpba
O NIEJ JEST GŁOŚNO

„Uzurpowanie sobie prawa do bezpodstawnego oceniania innych jest krzywdzące

Anna Lewandowska opowiedziała o swoich doświadczeniach

Olga Figaszewska 6 sierpnia 2019 06:56
Anna Lewandowska
Fot. Instagram/@annalewandowskahpba

Oceniamy, ale sami także jesteśmy poddawani ocenom z każdej strony. W tej kwestii postanowiła się wypowiedzieć Anna Lewandowska. Trenerka jest stale na celowniku. Internauci wypowiadają się na temat jej wyglądu, sposobu odżywiania, wychowania córki  czy budowania relacji z mężem... Żona Roberta Lewandowskiego podkreśla, że nikt nie powinien oceniać życia innych osób.

Anna Lewandowska o ocenianiu innych

Istotnie, można zauważyć, że dziś każdy jest ekspertem od wszystkiego. ,,Nie znam się, ale się wypowiem" nabiera nowego znaczenia. Niestety w dobie internetu bywa to problematyczne i uciążliwe. Dochodzi kwestia anonimowości i poczucia bezkarności. O ile ocena należy do tych konstruktywnych, nie ma w tym niczego złego. Natomiast w większości przypadków jest wynikiem frustracji i uderza z podwójną mocą.

Najwięcej wiedzą o tym osoby publiczne. ,,Często czytam i słyszę, że ludzie z ogromną łatwością oceniają innych, najczęściej tych których nie znają. Przychodzi im to łatwo. Często takie osoby nie znają doświadczeń lub nie są w stanie zrozumieć drugiej osoby, bo nie mają świadomości pewnych faktów, albo nigdy nie przeżyli podobnej sytuacji. Nie uważacie, że jest to niesprawiedliwe i niepotrzebne?", napisała na swoim Instagramie Anna Lewandowska.

Trenerka próbowała przedstawić własny punkt widzenia.

,,Uzurpowanie sobie prawa do bezpodstawnego OCENIANIA innych jest KRZYWDZĄCE. Wiem to z własnego doświadczenia, ale pewnie i Wy możecie przywołać setki takich sytuacji z własnego życia. Z czego to może wynikać? Oczywiście, łatwiej jest nam wystawiać ocenę patrząc na przysłowiową „okładkę", niż zagłębiać się w środek. Niby wszyscy o tym wiemy, ale jednak, pokusa jest silniejsza i powiem Wam, że jest to zwyczajnie NIEFAJNE i PRZYKRE", dodała.

Anna Lewandowska podkreśla, że nie ocenia innych osób bez względu na to, czy kogoś zna czy nie. Każdy człowiek to oddzielna historia. ,,Każdy z nas może w danym momencie, przeżywać coś o czym nie chce mówić głośno. A oceny potrafią wówczas zranić. Mówmy sobie miłe rzeczy, to nic nie kosztuje, a może nas będzie wzmacniać. SZANUJ, NIE OCENIAJ.❤️🙏", zakończyła.

„Mysle ze gdy kazdy z nas nauczyl sie tolerancji przez duze "T" slowo ocenianie zaczelo by znikac z naszego slownika …”, „Nie ma co komentować, bo chyba każdy z tymi słowami się zgadza ❤”, „Bardzo ważny temat! Warto otworzyć oczy na innych i zauważyć jaki mamy na nich wpływ. ❤️”, popierają ją fani.

A jakie jest Twoje zdanie?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

OCENIANIE! Wrrrrrrrr. DLACZEGO TAK CHĘTNIE OCENIAMY INNYCH ? Często czytam i słyszę, że ludzie z ogromną łatwością oceniają innych, najczęściej tych których nie znają. Przychodzi im to łatwo. Często takie osoby nie znają doświadczeń lub nie są w stanie zrozumieć drugiej osoby, bo nie mają świadomości pewnych faktów, albo nigdy nie przeżyli podobnej sytuacji. Nie uważacie, że jest to niesprawiedliwe i niepotrzebne? Uzurpowanie sobie prawa do bezpodstawnego OCENIANIA innych jest KRZYWDZĄCE. Wiem to z własnego doświadczenia, ale pewnie i Wy możecie przywołać setki takich sytuacji z własnego życia. Z czego to może wynikać? Oczywiście, łatwiej jest nam wystawiać ocenę patrząc na przysłowiową „okładkę", niż zagłębiać się w środek. Niby wszyscy o tym wiemy, ale jednak, pokusa jest silniejsza i powiem Wam, że jest to zwyczajnie NIEFAJNE i PRZYKRE. Wiem jedno... nie oceniam drugiej osoby, bez względu na to, czy kogoś znam czy nie, bo każdy z nas, sam zna SWOJĄ HISTORIĘ . Każdy z nas może w danym momencie, przeżywać coś o czym nie chce mówić głośno. A oceny potrafią wówczas zranić. Mówmy sobie miłe rzeczy, to nic nie kosztuje, a może nas będzie wzmacniać. SZANUJ, NIE OCENIAJ.❤️🙏 #annalewandowska

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

➡️ In my app @diet_training_by_ann you will find training for yourself, tailored to your abilities, to your level. ➡️ And this month ... im working on a A NEW TRAINING PROGRAM ____________________________ Dlaczego tak wiele mówi się o aktywności? Ma to jeszcze sens? ➡️ WEJDŹ NA BLOGA www.hpba.pl ✋Według Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) minimalna dawka aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności, powinna trwać ok. 30 minut – 5 razy w tygodniu lub 20 minut – 3 razy w tygodniu o wysokiej intensywności (uwzględniając trening siłowy oraz wytrzymałościowy). #30dnitrenujezLewa dzisiaj TRENING "PIRAMIDA" 🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️ JESTEŚ W WYZWANIU? ➡️ W mojej aplikacji @diet_training_by_ann znajdziesz trening dla siebie, dostosowany do Twoich możliwości, do Twojego poziomu. Jestem TAKAAAAAAA Z NIEJ DUMNA!💕 ✋➡️ A jeszcze w tym miesiącu... Szykuje dla Was NOWY PROGRAM TRENINGOWY 😁🤸‍♀️ #annalewandowska #dietandtrainingbyann #workout #photo @szulcworks

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.