Anna Lewandowska
Fot. Instagram/@annalewandowskahpba
O NIEJ JEST GŁOŚNO

„Uzurpowanie sobie prawa do bezpodstawnego oceniania innych jest krzywdzące

Anna Lewandowska opowiedziała o swoich doświadczeniach

Olga Figaszewska 6 sierpnia 2019 06:56
Anna Lewandowska
Fot. Instagram/@annalewandowskahpba

Oceniamy, ale sami także jesteśmy poddawani ocenom z każdej strony. W tej kwestii postanowiła się wypowiedzieć Anna Lewandowska. Trenerka jest stale na celowniku. Internauci wypowiadają się na temat jej wyglądu, sposobu odżywiania, wychowania córki  czy budowania relacji z mężem... Żona Roberta Lewandowskiego podkreśla, że nikt nie powinien oceniać życia innych osób.

Anna Lewandowska o ocenianiu innych

Istotnie, można zauważyć, że dziś każdy jest ekspertem od wszystkiego. ,,Nie znam się, ale się wypowiem" nabiera nowego znaczenia. Niestety w dobie internetu bywa to problematyczne i uciążliwe. Dochodzi kwestia anonimowości i poczucia bezkarności. O ile ocena należy do tych konstruktywnych, nie ma w tym niczego złego. Natomiast w większości przypadków jest wynikiem frustracji i uderza z podwójną mocą.

Najwięcej wiedzą o tym osoby publiczne. ,,Często czytam i słyszę, że ludzie z ogromną łatwością oceniają innych, najczęściej tych których nie znają. Przychodzi im to łatwo. Często takie osoby nie znają doświadczeń lub nie są w stanie zrozumieć drugiej osoby, bo nie mają świadomości pewnych faktów, albo nigdy nie przeżyli podobnej sytuacji. Nie uważacie, że jest to niesprawiedliwe i niepotrzebne?", napisała na swoim Instagramie Anna Lewandowska.

Trenerka próbowała przedstawić własny punkt widzenia.

,,Uzurpowanie sobie prawa do bezpodstawnego OCENIANIA innych jest KRZYWDZĄCE. Wiem to z własnego doświadczenia, ale pewnie i Wy możecie przywołać setki takich sytuacji z własnego życia. Z czego to może wynikać? Oczywiście, łatwiej jest nam wystawiać ocenę patrząc na przysłowiową „okładkę", niż zagłębiać się w środek. Niby wszyscy o tym wiemy, ale jednak, pokusa jest silniejsza i powiem Wam, że jest to zwyczajnie NIEFAJNE i PRZYKRE", dodała.

Anna Lewandowska podkreśla, że nie ocenia innych osób bez względu na to, czy kogoś zna czy nie. Każdy człowiek to oddzielna historia. ,,Każdy z nas może w danym momencie, przeżywać coś o czym nie chce mówić głośno. A oceny potrafią wówczas zranić. Mówmy sobie miłe rzeczy, to nic nie kosztuje, a może nas będzie wzmacniać. SZANUJ, NIE OCENIAJ.❤️🙏", zakończyła.

„Mysle ze gdy kazdy z nas nauczyl sie tolerancji przez duze "T" slowo ocenianie zaczelo by znikac z naszego slownika …”, „Nie ma co komentować, bo chyba każdy z tymi słowami się zgadza ❤”, „Bardzo ważny temat! Warto otworzyć oczy na innych i zauważyć jaki mamy na nich wpływ. ❤️”, popierają ją fani.

A jakie jest Twoje zdanie?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

OCENIANIE! Wrrrrrrrr. DLACZEGO TAK CHĘTNIE OCENIAMY INNYCH ? Często czytam i słyszę, że ludzie z ogromną łatwością oceniają innych, najczęściej tych których nie znają. Przychodzi im to łatwo. Często takie osoby nie znają doświadczeń lub nie są w stanie zrozumieć drugiej osoby, bo nie mają świadomości pewnych faktów, albo nigdy nie przeżyli podobnej sytuacji. Nie uważacie, że jest to niesprawiedliwe i niepotrzebne? Uzurpowanie sobie prawa do bezpodstawnego OCENIANIA innych jest KRZYWDZĄCE. Wiem to z własnego doświadczenia, ale pewnie i Wy możecie przywołać setki takich sytuacji z własnego życia. Z czego to może wynikać? Oczywiście, łatwiej jest nam wystawiać ocenę patrząc na przysłowiową „okładkę", niż zagłębiać się w środek. Niby wszyscy o tym wiemy, ale jednak, pokusa jest silniejsza i powiem Wam, że jest to zwyczajnie NIEFAJNE i PRZYKRE. Wiem jedno... nie oceniam drugiej osoby, bez względu na to, czy kogoś znam czy nie, bo każdy z nas, sam zna SWOJĄ HISTORIĘ . Każdy z nas może w danym momencie, przeżywać coś o czym nie chce mówić głośno. A oceny potrafią wówczas zranić. Mówmy sobie miłe rzeczy, to nic nie kosztuje, a może nas będzie wzmacniać. SZANUJ, NIE OCENIAJ.❤️🙏 #annalewandowska

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

➡️ In my app @diet_training_by_ann you will find training for yourself, tailored to your abilities, to your level. ➡️ And this month ... im working on a A NEW TRAINING PROGRAM ____________________________ Dlaczego tak wiele mówi się o aktywności? Ma to jeszcze sens? ➡️ WEJDŹ NA BLOGA www.hpba.pl ✋Według Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) minimalna dawka aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności, powinna trwać ok. 30 minut – 5 razy w tygodniu lub 20 minut – 3 razy w tygodniu o wysokiej intensywności (uwzględniając trening siłowy oraz wytrzymałościowy). #30dnitrenujezLewa dzisiaj TRENING "PIRAMIDA" 🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️ JESTEŚ W WYZWANIU? ➡️ W mojej aplikacji @diet_training_by_ann znajdziesz trening dla siebie, dostosowany do Twoich możliwości, do Twojego poziomu. Jestem TAKAAAAAAA Z NIEJ DUMNA!💕 ✋➡️ A jeszcze w tym miesiącu... Szykuje dla Was NOWY PROGRAM TRENINGOWY 😁🤸‍♀️ #annalewandowska #dietandtrainingbyann #workout #photo @szulcworks

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?