Anna i Robert Lewandowscy
Fot. Instagram @annalewandowskahpba
TYLKO U NAS!

„Ona nie pociągnie jego do góry, on ją w dół - tak’’

Wiesław Godzic o karierze Lewandowskich!

Damian Duda 6 lipca 2018 16:34
Anna i Robert Lewandowscy
Fot. Instagram @annalewandowskahpba

Anna i Robert Lewandowscy są tematem numer jeden w mediach. Przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej wszyscy ich uwielbiali. A Polak, który na co dzień gra w Bayernie Monachium, był traktowany jak dobro narodowe. Niestety, nastroje po przegranych meczach naszej reprezentacji z Kolumbią i Senegalem uległy pogorszeniu, a tygodnik Newsweek pyta na okładce: „Jak to się stało, że w krótkim czasie stracili sympatię wielu ludzi?”. Medioznawca prof. Wiesław Godzic w rozmowie z nami zdradza, czy medialny wizerunek Lewandowskich uda się naprawić?

Lewandowscy na zakręcie

„Nie jest takie pewne, że Lewandowscy muszą odbudować swój medialny wizerunek. W końcu znamy cudowną formułę: Polacy, nic się nie stało! Wprawdzie zamyka ona umysły i nie pozwala na krytyczną analizę, ale na krótką metę działa. Jeśli ta wersja – nic nie robić, kibice zapomną – nie uda się, to pan Robert musi strzelać gole. Od tego jest i za to go kochamy. Takie to proste”, mówi prof. Godzic.

Zdaniem medioznawcy największym problemem piłkarza nie są młodsi sportowcy: „Największym wrogiem Lewandowskiego nie jest uzdolniony dwudziestolatek, już mamy takich i będzie ich coraz więcej. Jest nim sam Robert Lewandowski, który dystansuje się (jako kapitan!) od zespołu, narzeka na brak dobrych podań i mówi o frustracji w zespole. Tego Polacy nie wybaczają. Czekamy więc na słowa skruchy, otrząśnięcie się i... do przodu”.

Czy żona Roberta jest, zdaniem profesora, osobną marką? „Nie sądzę, że pani Anna jest już samodzielnym biznesem. Chociaż ona nie pociągnie jego do góry, ale on ją w dół – tak, to możliwe”, podsumowuje znany medioznawca.

Myślicie, że Annie i Robertowi uda się odbudować zaufanie milionów Polaków?

Anna i Robert Lewandowscy
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Anna i Robert Lewandowscy
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…