jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME
O TYM SIĘ MÓWI

„Na szczęście dla mnie nie było za późno”. Andrzej Piaseczny o koronawirusie i pobycie w szpitalu

Wokalista wraca do zdrowia pod opieką lekarzy

Ksenia Krasko 21 marca 2021 20:35
jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Andrzej Piaseczny opublikował kilka dni temu poruszające nagranie, w którym poinformował, że przebywa w szpitalu i walczy z zakażeniem koronawirusem. Pomimo widocznej słabości, wokalista chciał zaapelować do wszystkich osób, które lekceważą pandemię: „Wiem, że jest wiele ludzi, którzy dosłownie mają w nosie to, co może się z nami wydarzyć”. Managerka Andrzeja Piasecznego przekazała wcześniej, że artysta czuje się lepiej, a teraz sam muzyk podzielił się swoimi przemyśleniami i zdradził, w jakim jest stanie.

Andrzej Piaseczny przeszedł Covid-19

Statystyki z ostatnich dni pokazują wzrost nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce, jednak wciąż wiele osób ignoruje zalecenia rządu i nie przestrzega ustalonych obostrzeń. To do nich zwrócił się Andrzej Piaseczny, publikując nagranie ze szpitala. „Też myślałem, że przejdę to wszystko spacerkiem, ale po dziesięciu dniach chorowania w domu musiałem się znaleźć tutaj”, podkreślił. „Bądźcie zdrowi i trzymajcie się bardzo proszę zasad bezpieczeństwa i higieny”, zaapelował do obserwatorów na Instagramie.

ZOBACZ TEŻ: Andrzej Piaseczny ma koronawirusa. Pod nagraniem artysty ze szpitala rozpętała się burza...

Po kilku dniach ciszy wokalista opublikował długi post na swoim Facebooku. Przede wszystkim podziękował wszystkim za wsparcie i dobre słowa, przyznając, że zaskoczyło go, jak wiele osób przejęło się jego stanem. Postanowił też opowiedzieć o przebiegu choroby Covid-19 i wnioskach, jakie wysnuł po pobycie w szpitalu.

„Znamy się wiele lat i wiecie, że nie należę do osób biorących udział w codziennej publicznej celebrze życia towarzyskiego. Podanie informacji o moim stanie zdrowia miało być prośbą o wybaczenie nieobecności na planowanych koncertach”, przyznaje artysta. „Wiadomość o chorobie – niespodziewanie dla mnie – odbiła się tak ogromnym echem. Mam jednak nadzieję, że ta sytuacja przyniesie coś dobrego w zakresie edukacji zdrowotnej, świadomości i rozwagi, odnoszących się do koronawirusa”, dodał na swoim profilu.

Jak wytłumaczył, zachorował przypadkowo. „Mimo codziennej ostrożności zachowywanej z rodziną, kilkoro z nas zaraziło się od innego członka rodziny, przechodzącego zakażenie bezobjawowo. Ja miałem najmniej szczęścia. Pomimo natychmiastowej izolacji, zastosowania zalecanych środków medycznych i początkowej poprawy mojego stanu zdrowia, po 9 dniach choroby nastąpiło załamanie. Nie mogłem samodzielnie oddychać, a serie niemożliwych do powstrzymania ataków kaszlu doprowadzały do utraty przytomności”.

Andrzej Piaseczny przyznał, że obawiał się pobytu w szpitalu. „Na szczęście dla mnie nie było za późno. Zostałem poddany procedurom ratunkowym i podłączony do aparatów wspomagających oddychanie oraz rozprężających płuca. Jestem przekonany, że te dni spędzone w szpitalu zadecydowały nie tylko o mojej bieżącej kondycji, ale również o komforcie życia w przyszłości”, odniósł się do pytań o hospitalizację.

Andrzej Piaseczny opowiedział o walce z koronawirusem

jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Andrzej Piaseczny pokonał koronawirusa. Jaki jest jego stan zdrowia?

Wokalista potwierdził, że czuje się znacznie lepiej. „Właśnie przed chwilą odłączono mnie od wspomagania w oddychaniu. Tlen przyjmuję już tylko jak wszyscy lżej chorzy pacjenci. Wszedłem na ostatnią prostą do wyzdrowienia. [...] Dziękuję lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, pracownikom szpitala. Nie tylko tego, w którym jestem, ale wszystkim [...]”, przekazał na swoim Facebooku artysta.

Skomentował też kwestię obostrzeń, wprowadzonych przez rząd. „Wiem, jak ciężko jest restauratorom, hotelarzom, pracownikom kultury, ludziom, którzy stracili pracę. Wiem, jak dużo jest w nas buntu i zmęczenia nieustannymi obostrzeniami. Nie umiem i nie chcę oceniać ich zasadności. Teraz jestem za to pewny, że zarazić możemy się dosłownie wszędzie”, ostrzegł muzyk. „Uważajcie na siebie, bądźcie ostrożni, nie panikujcie, ale nie czekajcie z prośbą o pomoc. Ponad wszystko: bądźcie zdrowi”, zaapelował na koniec.

W komentarzach znów pojawiają się życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i wyrazy radości, że wokalista pokonał chorobę Covid-19. Dołączamy się do tych słów i również życzymy wszystkiego dobrego! 

Szanowni Państwo, Przyjaciele! Pozwólcie, że najpierw podziękuję za wsparcie i wszystkie dobre słowa, które od Was...

Opublikowany przez Andrzej Piaseczny Niedziela, 21 marca 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…