Andrzej Duda, Agata Duda, Andrzej i Agata Dudowie
Fot. East News
O NICH JEST GŁOŚNO

Szczere wyznanie Andrzeja Dudy! Jak wygląda jego małżeństwo 24 lata po ślubie?

„Takie mamy natury i pewnie dlatego…”

Weronika Kostyra 27 października 2018 18:08
Andrzej Duda, Agata Duda, Andrzej i Agata Dudowie
Fot. East News

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda są małżeństwem od 1994 roku, ale ich miłość zaczęła się dużo wcześniej. Para prezydencka poznała się jeszcze w czasach szkolnych. „Wspólne wyjścia do kina i na urządzane wtedy w Pałacu pod Baranami tańce letnie. Od września 1990 roku jesteśmy parą”, wspominał prezydent w jednym z wywiadów. W 2015 roku ich związek znalazł się na świeczniku i co pewien czas pojawiają się plotki o kryzysie. Jaka jest prawda?

Andrzej Duda o swoim małżeństwie

Liczne obowiązki i duża odpowiedzialność z pewnością nie służą małżeństwu. Na szczęście Agata i Andrzej Dudowie spędzają razem dużo czasu, ponieważ żona często towarzyszy prezydentowi w pracy i podróży. Nie jest to jednak czas, który mogą poświęcić sobie nawzajem. Ze względu na pełnioną funkcję para nie może wybrać się razem na randkę lub nawet zwykły spacer. „Cały czas towarzyszą mi funkcjonariusze ochrony. Gdybym tak wychodził na spacery po Krakowskim Przedmieściu, to wyglądałoby to trochę dziwnie”, wyznał Andrzej Duda w wywiadzie dla magazynu Plus Minus.

Także po pracy małżonkowie nie mają dla siebie zbyt wiele czasu. Wieczorami przygotowują się do następnego dnia. Oboje rozumieją jednak i akceptują sytuację, nie prowadzi to między nimi do konfliktów. „Nie kłócimy się. Każdy ma swoje zajęcia. Te momenty, kiedy widzimy się wieczorem ograniczają się do tego, że obydwoje czytamy materiały na następny dzień. Każde z nas jest pochłonięte swoją lekturą, a obydwoje jesteśmy ludźmi bardzo obowiązkowymi. Takie mamy natury i pewnie dlatego tak się dobraliśmy jako małżeństwo”, podsumował prezydent.

Czy wydaje Ci się, że para prezydencka jest zgranym małżeństwem? 

Agata Duda w kwiatki
Fot. Fot. Mateusz Grochocki/East News

Fot. CHAD

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Tylko w VIVIE! inspirująca rozmowa z KATARZYNĄ SKRZYNECKĄ o tym, dlaczego postanowiła wrócić do figury 30-latki. „Prezes” ROBERT GÓRSKI i MONIKA SOBIEŃ-GÓRSKA o tym, czy ich życie przypomina… kabaret. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI o tym, co robi, kiedy cały dom zaśnie.