Aleksander Kwaśniewski, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 12/2023
Fot. Zuza Krajewska
O tym jest głośno

Aleksandra Kwaśniewska o stanie zdrowia ojca. Wyznała, jak czuje się Aleksander Kwaśniewski

Były prezydent przeszedł operację

Marta Nawacka 23 sierpnia 2023 11:01
Aleksander Kwaśniewski, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 12/2023
Fot. Zuza Krajewska

Aleksander Kwaśniewski miał ostatnio przed sobą pewne zobowiązania zawodowe, jednak te zostały odwołane ze względu na przebytą operację oraz trwającą rehabilitację. W rozmowie z Faktem córka byłego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewska, zdradziła, jak obecnie czuje się jej tata.

Aleksander Kwaśniewski przeszedł operację

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy wciąż uważani są za jedną z najbardziej lubianych polskich par prezydenckich. Małżonkowie nadal angażują się w ważne sprawy, często można ich także zobaczyć w mediach społecznościowych ich jedynej córki, Aleksandry Kwaśniewskiej. Teraz o byłym prezydencie ponownie zrobiło się głośno za sprawą jego... problemów ze zdrowiem, które były sporym zaskoczeniem dla wielu osób, nie zdających sobie sprawy z dolegliwości polityka.

Aleksander Kwaśniewski miał pojawić się na Festiwalu Miasto Słowa w Gdyni jako gość, by promować książkę „Aleksander Kwaśniewski. Prezydent w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim”. Niestety do spotkania nie doszło. Jak się okazało, zostało ono odwołane z powodu operacji kolana, jaką w ostatnim czasie przeszedł były prezydent, a także przedłużającej się rehabilitacji. „Pan Prezydent musiał odwołać wszystkie zaplanowane wcześniej na sierpień i wrzesień wystąpienia”, dowiedzieliśmy się.

Czytaj też: Aleksander Kwaśniewski odwołał zaplanowane spotkania. Były prezydent przeszedł operację

Aleksandra Kwaśniewska o stanie zdrowia ojca. Jak czuje się Aleksander Kwaśniewski?

Dziennikarze Faktu postanowili skontaktować się w tej sprawie z Aleksandrą Kwaśniewską, by dowiedzieć się, jak obecnie czuje się jej tata. „Wszystko jest na dobrej drodze, dziękujemy za troskę. Rehabilitacja trwa, jesteśmy dobrej myśli. Nie jest to nic tragicznego, damy radę”, wyznała córka Aleksandra Kwaśniewskiego.

Przypomnijmy, że na początku 2021 roku Aleksander Kwaśniewski i jego żona zmagali się z koronawirusem. Jolanta Kwaśniewska przeszła zakażenie łagodnie, zaś były prezydent wymagał hospitalizacji i przez dwa tygodnie doskwierała mu gorączka. „Przez dwa tygodnie miałem 39 stopni gorączki. Tydzień byłem w szpitalu. Otrzymywałem kroplówkę i tlen. Nikomu tego nie życzę”, wyznał wówczas w rozmowie z Faktem.

Prezydencka para jeszcze jakiś czas po zakażeniu odczuwała skutki choroby, takie jak między innymi ogólne osłabienie czy mgła mózgowa. „Masz przekonanie, że wiesz o czymś, a za nic na świecie nie możesz sobie przypomnieć. Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć”, wyjaśnił Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Faktem.

Trzymamy kciuki za szybki powrót prezydenta do zdrowia!  

Zobacz także: Mówili o sobie: mąż i żona, ale nigdy nie wzięli ślubu. Siostra Ani Przybylskiej zdradziła powód

Aleksander Kwaśniewski, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 12/2023
Fot. Zuza Krajewska

Aleksander Kwaśniewski i Aleksandra Kwaśniewska w sesji dla magazynu VIVA!, 2023 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.