Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba
z życia gwiazd

Aleksander Kwaśniewski ujawnił sekret udanego małżeństwa. U boku żony spędził już ponad cztery dekady

„Kto tego wysiłku nie podejmie, to przegra”

Marcjanna Maryszewska 14 lutego 2023 11:04
Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba

Kochają się bezgranicznie, wspierają oraz wiernie trwają u swojego boku. Imponujący staż związku Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich od lat wzbudza wiele emocji — małżonkowie są już razem blisko 45 lat! Jaki jest sekret tak udanego małżeństwa? Były prezydent postanowił udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania internautów. Z okazji walentynek ma dla fanów jedną radę.

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska — historia miłości

Tej miłości wielu może im pozazdrościć! Poznali się na studiach, ich uczucie przetrwało wiele wzlotów i upadkówAleksander Kwaśniewski — wówczas student ostatniego roku — zakochał się w rok młodszej Jolancie od pierwszego wejrzenia. „Poznaliśmy się, kiedy mąż był już na ostatnim roku studiów. Ja byłam wtedy na trzecim roku prawa i administracji. Spotkaliśmy się na zebraniu Rady Uczelnianej. Olek spotkał się z moim kolegami i powiedział do nich, że się ze mną ożeni”, wspominała w wywiadzie z Krzysztofem Ibiszem dla programu Demakijaż.

Jednak uczucie nie zostało odwzajemnione od razu. Jednak już po pierwszej randce z Aleksandrem Kwaśniewskim było jasne, że może wyjść z tego coś więcej. Niedługo później przyszedł czas na oświadczyny… Oraz kolejne wątpliwości. „Byłam zaskoczona, bo oświadczył się bardzo szybko, kiedy moje serce nie zaleczyło jeszcze tej ogromnej rany. Odmówiłam, chciałam dać mojemu byłemu chłopakowi drugą szansę: może otrzeźwieje, wróci na studia i będzie o mnie walczył”, opisywała Jolanta Kwaśniewska w książce „Pierwsze damy III Rzeczypospolitej.

CZYTAJ TAKŻE: O mało się nie rozwiedli, są razem ponad 50 lat. Oto historia miłości Jana i Teresy Peszków 

Ostatecznie to Aleksander Kwaśniewski zwyciężył walkę o serce ukochanej. Szczęśliwi i zakochani, na ślubnym kobiercu stanęli 27 listopada 1979 roku. Od tamtego czasu ich uczucie nie gaśnie, wręcz przeciwnie — zdaje się, jakby płonęło coraz jaśniejszym ogniem!

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2001

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2001
Fot. Jacek Poremba

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2001

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2001
Fot. Jacek Poremba

Aleksander Kwaśniewski ujawnił sekret udanego małżeństwa z Jolantą Kwaśniewską

Walentynki to święto bardzo chętnie celebrowane przez wiele par show-biznesu, a media społecznościowe zalewa wówczas niezliczona ilość serc w najróżniejszych odcieniach różu i czerwieni, miłość oraz kwiatowe bukiety… Aleksander Kwaśniewski, bez wątpienia ekspert w sprawie miłości, został zapytany o to, w jaki sposób obchodzi święto zakochanych. Od wielu lat spędza on walentynki u boku ukochanej żony — jednak o jej względy zabiega każdego dnia w roku, nie tylko 14 lutego! „Walentynki? My celebrujemy naszą miłość przez cały rok. Jak? Śniadanie do łóżka, kwiaty bez okazji i wspólne wyjazdy. Miłość nie cierpi nudy”, przyznał były prezydent w rozmowie z Super Expressem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Dzieli ich 27 lat, a łączy miłość. Oto historia Doroty Segdy i Stanisława Radwana

Aleksander Kwaśniewski podkreśla, że miłość do ukochanej osoby należy celebrować przez cały czas. „Żona jest najważniejszą osobą w moim życiu i ona musi to czuć. A ja wiem, że to ja jestem dla niej najważniejszy, i to się liczy. Jeden świąteczny dzień sprawy nie załatwi. Miłość trzeba potraktować poważnie. Miłość wymaga wysiłku i kto tego wysiłku nie podejmie, to przegra”, podkreślał, opowiadając o swojej recepcie na udane małżeństwo z ukochaną Jolantą Kwaśniewską.  

Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski

Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, Druga tura wyborów prezydenckich 2020
Fot. Piotr Molecki/East News

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.