Ala Boratyn, blog 27
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Piętnaście lat temu była na szczycie list przebojów. Co dziś robi Ala Boratyn z zespołu Blog27?

Wokalistka szuka pracy

Rafał Kowalski 22 września 2021 12:05
Ala Boratyn, blog 27
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Szesnaście lat temu zespół Blog 27 szturmem wdarł się na pierwsze miejsca list przebojów. Liderki grupy Tola Szlagowska i Ala Boratyn muzykowały razem do 2006 roku, a potem ich drogi się rozeszły. Każda z artystek próbowała wydawać płyty na własną rękę. Co dziś słychać u Alicji Boratyn? Właśnie szuka pracy!

Alicja Boratyn opublikowała ogłoszenie o pracę

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla większości z nas. Szczególnie trudno podczas okresu licznych obostrzeń żyje się artystom. Przekonała się o tym Ala Boratyn, która szuka pracy.

Piosenkarka opublikowała w sieci krótką notkę o tym, co może zaoferować przyszłemu pracodawcy. Może któryś z internautów będzie umiał pomóc swojej idolce sprzed lat? „Wiele lat poświęciłam śpiewaniu i tworzeniu muzyki, w między czasie zdobywałam inne umiejętności. Skończyłam Kulturoznawstwo, więc odnalazłabym się w szeroko pojętym sektorze kultury. Z racji wieloletniego bycia wokalistką i współpracy z wytwórniami muzycznymi jestem na bieżąco z funkcjonowaniem przemysłu muzycznego i koncertowego. […] Angielski na poziomie B2, posiadam prawo jazdy”, napisała na swoim Facebooku w publicznym poście.

Z ogłoszenia dowiadujemy się także, gdzie w przeszłości – poza przygodami muzycznymi – zatrudniona była Ala Boratyn. „Pracowałam jako kelnerka i managerka w restauracji DOM i DOM SKLEP, dzięki czemu zdobyłam umiejętności administracyjne, zarządzania oraz pracy w zespole. Cenię i są mi bliskie aspekty ekologiczne, środowiskowe oraz działania na rzecz zwierząt”, podkreśliła.

Pomoc gwieździe zaproponowała już między innymi Matylda Damięcka. Mamy ogromną nadzieję, że szybko uda znaleźć się wymarzone zajęcie.

Ala Boratyn, blog 27
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Kim jest Ala Boratyn? Blog 27, dalsza kariera, partner

Cover piosenki Uh La La La oraz autorskie kawałki Hey Boy (Get Your Ass Up) i Wid Out Ya sprawiły, że zespół Blog 27 stał się w 2005 roku bardzo popularny. Grupa święciła triumfy nie tylko w Polsce, ale i Japonii czy części Europy. Niestety Alicja Boratyn nie dogadywała się z Tolą Szlagowską i ostatecznie po roku opuściła grupę. Blog 27 działał jeszcze do 2008 roku, ale bez większych sukcesów.

SPRAWDŹ TEŻ: Tola Szlagowska jako nastolatka była gwiazdą zespołu Blog 27. Jak dziś wygląda jej życie?

Alicja Boratyn, blog 27, Tola Szlagowska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
Z kolei urodzona pod koniec 1992 roku Ala Boratyn przez wiele lat kontynuowała karierę solową. Jesienią 2007 wydała debiutancką płytę Higher, którą promowała dość znana piosenka Angel. Rok później jej nagrania wykorzystano w serialu TVN Majka, a jedno z nich - Nie pytaj mnie – zdobyło wyróżnienie Cyfrowa Piosenka Roku.

W 2014 roku gwiazda stała się częścią zespołu Wicked Giant, w 2016 kolejnego – New People, aż w końcu założyła projekt Ala Zastary, w którym wraz z Jakubem Sikorą grają do dziś. Artysta jest prywatnie ukochanym Alicji.

Media rozpisywały się nawet rok temu, że zakochani wzięli ślub. Wszystko przez zdjęcie w ślubnych stylizacjach... Jaka jest prawda? Ala Boratyn zdementowała tę informację. „Braliśmy udział w takiej kampanii społecznej promującej elektromobile. I trochę dla żartu, spodziewając się jedynie jakiegoś tam odbioru prywatnego od naszych znajomych, wrzuciliśmy zdjęcie na Instagram, na którym jestem w sukni ślubnej. No i wybuchła wtedy wielka afera międzykrajowa”, mówiła w Dzień Dobry TVN.

Tak czy tak wokalistce życzymy znalezienia pracy, następnych muzycznych przygód i mnóstwa miłości. 

CZYTAJ TAKŻE: Pod koniec lat 90. Kubę Molędę z zespołem L.O.27 uwielbiała cała Polska. Co dziś robi muzyk? 37-latek nie przypomina już nastolatka ze starych zdjęć

Ala Boratyn z ukochanym

Alicja Boratyn, Jakub Sikora
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

TAGI #muzyka

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.