Ala Boratyn, blog 27
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Szesnaście lat temu była na szczycie list przebojów. Co dziś robi Ala Boratyn z zespołu Blog27?

Wokalistka nadal spełnia się muzycznie

Rafał Kowalski 19 lutego 2022 12:20
Ala Boratyn, blog 27
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Na początku lat 2000 zespół Blog 27 szturmem wdarł się na pierwsze miejsca list przebojów. Liderki grupy Tola Szlagowska i Ala Boratyn muzykowały razem do 2006 roku, a potem ich drogi się rozeszły. Każda z artystek próbowała wydawać płyty na własną rękę. Co dziś słychać u wokalistki Alicji Boratyn? 

Alicja Boratyn opublikowała ogłoszenie o pracę

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla większości z nas. Szczególnie trudno podczas okresu licznych obostrzeń żyje się artystom. Przekonała się o tym Ala Boratyn, która szukała pracy pod koniec 2021 roku.

Piosenkarka opublikowała w sieci krótką notkę o tym, co może zaoferować przyszłemu pracodawcy. Może któryś z internautów będzie umiał pomóc swojej idolce sprzed lat? „Wiele lat poświęciłam śpiewaniu i tworzeniu muzyki, w między czasie zdobywałam inne umiejętności. Skończyłam Kulturoznawstwo, więc odnalazłabym się w szeroko pojętym sektorze kultury. Z racji wieloletniego bycia wokalistką i współpracy z wytwórniami muzycznymi jestem na bieżąco z funkcjonowaniem przemysłu muzycznego i koncertowego. […] Angielski na poziomie B2, posiadam prawo jazdy”, napisała na swoim Facebooku w publicznym poście.

Z ogłoszenia dowiadujemy się także, gdzie w przeszłości – poza przygodami muzycznymi – zatrudniona była Ala Boratyn. „Pracowałam jako kelnerka i managerka w restauracji DOM i DOM SKLEP, dzięki czemu zdobyłam umiejętności administracyjne, zarządzania oraz pracy w zespole. Cenię i są mi bliskie aspekty ekologiczne, środowiskowe oraz działania na rzecz zwierząt”, podkreśliła.

Z pomocą przyszło wielu życzliwych ludzi, a wokalistce udało się znaleźć nową pracę niedługo po wstawieniu ogłoszenia! Na Instagramie napisała, że „znalazła super miejsce, w którym będzie mogła się realizować muzycznie".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @ala.zastary

Ala Boratyn, blog 27
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Kim jest Ala Boratyn? Blog 27, dalsza kariera, partner

Cover piosenki Uh La La La oraz autorskie kawałki Hey Boy (Get Your Ass Up) i Wid Out Ya sprawiły, że zespół Blog 27 stał się w 2005 roku bardzo popularny. Grupa święciła triumfy nie tylko w Polsce, ale i Japonii czy części Europy. Niestety Alicja Boratyn nie dogadywała się z Tolą Szlagowską i ostatecznie po roku opuściła grupę. Blog 27 działał jeszcze do 2008 roku, ale bez większych sukcesów.

Czytaj także: Córka Marty Wiśniewskiej i Michała Wiśniewskiego idzie w ich ślady?

Alicja Boratyn, blog 27, Tola Szlagowska
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
Z kolei urodzona pod koniec 1992 roku Ala Boratyn przez wiele lat kontynuowała karierę solową. Jesienią 2007 wydała debiutancką płytę Higher, którą promowała dość znana piosenka Angel. Rok później jej nagrania wykorzystano w serialu TVN Majka, a jedno z nich - Nie pytaj mnie – zdobyło wyróżnienie Cyfrowa Piosenka Roku.

W 2014 roku gwiazda stała się częścią zespołu Wicked Giant, w 2016 kolejnego – New People, aż w końcu założyła projekt Ala Zastary, w którym wraz z Jakubem Sikorą grają do dziś. Artysta jest prywatnie ukochanym Alicji. W 2020 roku zadebiutowali z albumem Jutro? jako duet.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @ala.zastary

Media rozpisywały się nawet dwa lata temu, że zakochani wzięli ślub. Wszystko przez zdjęcie w ślubnych stylizacjach... Jaka jest prawda? Ala Boratyn zdementowała tę informację. „Braliśmy udział w takiej kampanii społecznej promującej elektromobile. I trochę dla żartu, spodziewając się jedynie jakiegoś tam odbioru prywatnego od naszych znajomych, wrzuciliśmy zdjęcie na Instagram, na którym jestem w sukni ślubnej. No i wybuchła wtedy wielka afera międzykrajowa”, mówiła w Dzień Dobry TVN.

Wokalistce życzymy znalezienia pracy, następnych muzycznych przygód i mnóstwa miłości.  

Czytaj także: Młody raper i ojciec prawnik. Jak wygląda relacja Marcina i Michała Matczaków?

 

Ala Boratyn z ukochanym

Alicja Boratyn, Jakub Sikora
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

TAGI #muzyka

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.