Mali Bracia Ubogich
Fot. Materiały prasowe
O TYM JEST GŁOŚNO

To wideo wzrusza do łez. Ty także możesz pomóc osobom starszym

Spraw, by nie spędzali samotnie świąt Bożego Narodzenia

Konrad Szczęsny 18 grudnia 2019 16:49
Mali Bracia Ubogich
Fot. Materiały prasowe

Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” to organizacja, która zajmuje się opieką nad samotnymi osobami starszymi. Wolontariusze odwiedzają swoich podopiecznych by pomóc im w codziennych obowiązkach lub po prostu spędzić razem czas, porozmawiać przy herbacie czy zagrać w karty. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zorganizowano specjalną akcję, by pomóc seniorom. Klip, który z tej okazji powstał, wzrusza do łez.

Akcja stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. Wideo

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Stowarzyszenie organizuje w Warszawie, Poznaniu i Lublinie spotkania świąteczne. Zaproszone osoby dostają też drobne upominki. To często jedyna namiastka Wigilii dla tych, którzy święta spędzają samotnie przed telewizorem. Wolontariusze odwiedzają również osoby starsze, którym zdrowie nie pozwala na wzięcie udziału w spotkaniu osobiście.

Kampania ma na celu pozyskać fundusze na spotkania świąteczne, jak i uwrażliwić społeczeństwo na problem samotności wśród osób starszych. W poprzednich latach akcje obijały się szerokim echem w mediach.

W tym roku ponownie agencja BBDO przygotowała dla stowarzyszenia materiały reklamowe. Jeden z nich dostępny poniżej.

Kampania wystartowała 26 listopada i potrwa do końca grudnia.

Środki można przekazywać za pomocą strony www.podarujwigilie.pl.

Więcej informacji o stowarzyszeniu możesz też znaleźć na stronie http://www.malibracia.org.pl/ 

Mali Bracia Ubogich
Fot. Materiały prasowe

Mali Bracia Ubogich
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.