Mali Bracia Ubogich
Fot. Materiały prasowe
O TYM JEST GŁOŚNO

To wideo wzrusza do łez. Ty także możesz pomóc osobom starszym

Spraw, by nie spędzali samotnie świąt Bożego Narodzenia

Konrad Szczęsny 18 grudnia 2019 16:49
Mali Bracia Ubogich
Fot. Materiały prasowe

Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” to organizacja, która zajmuje się opieką nad samotnymi osobami starszymi. Wolontariusze odwiedzają swoich podopiecznych by pomóc im w codziennych obowiązkach lub po prostu spędzić razem czas, porozmawiać przy herbacie czy zagrać w karty. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zorganizowano specjalną akcję, by pomóc seniorom. Klip, który z tej okazji powstał, wzrusza do łez.

Akcja stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. Wideo

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Stowarzyszenie organizuje w Warszawie, Poznaniu i Lublinie spotkania świąteczne. Zaproszone osoby dostają też drobne upominki. To często jedyna namiastka Wigilii dla tych, którzy święta spędzają samotnie przed telewizorem. Wolontariusze odwiedzają również osoby starsze, którym zdrowie nie pozwala na wzięcie udziału w spotkaniu osobiście.

Kampania ma na celu pozyskać fundusze na spotkania świąteczne, jak i uwrażliwić społeczeństwo na problem samotności wśród osób starszych. W poprzednich latach akcje obijały się szerokim echem w mediach.

W tym roku ponownie agencja BBDO przygotowała dla stowarzyszenia materiały reklamowe. Jeden z nich dostępny poniżej.

Kampania wystartowała 26 listopada i potrwa do końca grudnia.

Środki można przekazywać za pomocą strony www.podarujwigilie.pl.

Więcej informacji o stowarzyszeniu możesz też znaleźć na stronie http://www.malibracia.org.pl/ 

Mali Bracia Ubogich
Fot. Materiały prasowe

Mali Bracia Ubogich
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.