Tajska drużyna sportowa w jaskini
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Akcja ratunkowa w Tajlandii: Uratowani chłopcy nie mogą zobaczyć się z rodzinami!

Wiemy dlaczego...

Rafał Kowalski 9 lipca 2018 11:59
Tajska drużyna sportowa w jaskini
Fot. East News

Za nami pierwsza część akcji ratunkowej w Tajlandii. Do tej pory na powierzchnię wydobyto czterech z dwunastu chłopców, którzy od ponad dwóch tygodni wraz ze swoim trenerem byli uwięzieni w jaskini. Część rodzin odetchnęła więc z ulgą. Niestety, zanim młodzi piłkarze spotkają się z bliskimi, minie jeszcze trochę czasu...

Dlaczego chłopcy z Tajlandii nie mogą zobaczyć się z rodzicami?

Szef akcji ratunkowej jest w stałym kontakcie z dziennikarzami. Podczas jednego ze spotkań z mediami, poinformował on, że uratowani w niedzielę chłopcy zostali przewiezieni do szpitala i są w dobrym stanie. Ich stan zdrowia nie pozwala jednak na to, by mogli zobaczyć się z bliskimi. Lekarze obawiają się, że mogłoby wtedy dojść do powstania groźnych infekcji.

Lokalne media dodają, że rodziny uratowanych piłkarzy czekają pod szpitalem na pierwsze spotkanie z dziećmi. Polecono im, by byli w gotowości, ponieważ nie wiadomo, kiedy lekarze wydadzą zezwolenie na wejście na oddział. Ósme piętro szpitala, w którym przebywają ocaleni młodzieńcy jest stale strzeżone przez policję.

Nieznane są imiona i nazwiska chłopców, których uratowano. Służby nie ujawniają ich ze względu na szacunek do rodziców, których dzieci jeszcze są uwięzione w jaskini.  

Rodziny czekają na spotkanie z ocalonymi dziećmi

 

Tajlandzka drużyna sportowa uwięziona w jaskini
Fot. East News
W jaskini na ratunek czeka jeszcze 9 osób - ośmiu młodych piłkarzy i ich trener

Tajlandzka drużyna sportowa uwięziona w jaskini
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.