Tajska drużyna sportowa w jaskini
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Akcja ratunkowa w Tajlandii: Uratowani chłopcy nie mogą zobaczyć się z rodzinami!

Wiemy dlaczego...

Rafał Kowalski 9 lipca 2018 11:59
Tajska drużyna sportowa w jaskini
Fot. East News

Za nami pierwsza część akcji ratunkowej w Tajlandii. Do tej pory na powierzchnię wydobyto czterech z dwunastu chłopców, którzy od ponad dwóch tygodni wraz ze swoim trenerem byli uwięzieni w jaskini. Część rodzin odetchnęła więc z ulgą. Niestety, zanim młodzi piłkarze spotkają się z bliskimi, minie jeszcze trochę czasu...

Dlaczego chłopcy z Tajlandii nie mogą zobaczyć się z rodzicami?

Szef akcji ratunkowej jest w stałym kontakcie z dziennikarzami. Podczas jednego ze spotkań z mediami, poinformował on, że uratowani w niedzielę chłopcy zostali przewiezieni do szpitala i są w dobrym stanie. Ich stan zdrowia nie pozwala jednak na to, by mogli zobaczyć się z bliskimi. Lekarze obawiają się, że mogłoby wtedy dojść do powstania groźnych infekcji.

Lokalne media dodają, że rodziny uratowanych piłkarzy czekają pod szpitalem na pierwsze spotkanie z dziećmi. Polecono im, by byli w gotowości, ponieważ nie wiadomo, kiedy lekarze wydadzą zezwolenie na wejście na oddział. Ósme piętro szpitala, w którym przebywają ocaleni młodzieńcy jest stale strzeżone przez policję.

Nieznane są imiona i nazwiska chłopców, których uratowano. Służby nie ujawniają ich ze względu na szacunek do rodziców, których dzieci jeszcze są uwięzione w jaskini.  

Rodziny czekają na spotkanie z ocalonymi dziećmi

 

Tajlandzka drużyna sportowa uwięziona w jaskini
Fot. East News
W jaskini na ratunek czeka jeszcze 9 osób - ośmiu młodych piłkarzy i ich trener

Tajlandzka drużyna sportowa uwięziona w jaskini
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.