Tajska drużyna sportowa w jaskini
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Akcja ratunkowa w Tajlandii: Uratowani chłopcy nie mogą zobaczyć się z rodzinami!

Wiemy dlaczego...

Rafał Kowalski 9 lipca 2018 11:59
Tajska drużyna sportowa w jaskini
Fot. East News

Za nami pierwsza część akcji ratunkowej w Tajlandii. Do tej pory na powierzchnię wydobyto czterech z dwunastu chłopców, którzy od ponad dwóch tygodni wraz ze swoim trenerem byli uwięzieni w jaskini. Część rodzin odetchnęła więc z ulgą. Niestety, zanim młodzi piłkarze spotkają się z bliskimi, minie jeszcze trochę czasu...

Dlaczego chłopcy z Tajlandii nie mogą zobaczyć się z rodzicami?

Szef akcji ratunkowej jest w stałym kontakcie z dziennikarzami. Podczas jednego ze spotkań z mediami, poinformował on, że uratowani w niedzielę chłopcy zostali przewiezieni do szpitala i są w dobrym stanie. Ich stan zdrowia nie pozwala jednak na to, by mogli zobaczyć się z bliskimi. Lekarze obawiają się, że mogłoby wtedy dojść do powstania groźnych infekcji.

Lokalne media dodają, że rodziny uratowanych piłkarzy czekają pod szpitalem na pierwsze spotkanie z dziećmi. Polecono im, by byli w gotowości, ponieważ nie wiadomo, kiedy lekarze wydadzą zezwolenie na wejście na oddział. Ósme piętro szpitala, w którym przebywają ocaleni młodzieńcy jest stale strzeżone przez policję.

Nieznane są imiona i nazwiska chłopców, których uratowano. Służby nie ujawniają ich ze względu na szacunek do rodziców, których dzieci jeszcze są uwięzione w jaskini.  

Rodziny czekają na spotkanie z ocalonymi dziećmi

 

Tajlandzka drużyna sportowa uwięziona w jaskini
Fot. East News
W jaskini na ratunek czeka jeszcze 9 osób - ośmiu młodych piłkarzy i ich trener

Tajlandzka drużyna sportowa uwięziona w jaskini
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…