Jan Nowicki, VIVA! 25/2020
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI
O tym się mówi!

Jan Nowicki nie żyje. Znany aktor miał 83 lata

Nowicki ostatnie lata spędził w Krzewencie w swoim ukochanym domu

Aleksandra Frankowska 7 grudnia 2022 10:04
Jan Nowicki, VIVA! 25/2020
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI

Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, Jan Nowicki, zmarł w swoim domu w Krzewencie pod Kowalem w nocy 7 grudnia. Jeszcze w minioną sobotę widziany był na promocji książki "120 lat OSP Kowal", gdzie wystąpił w mundurze strażackim. Aktor miał 83 lata.

ZOBACZ TEŻ: Jan Nowicki u boku Anny Kondratowicz zaznał prawdziwego szczęścia. Oto niezwykła historia ich związku

Jan Nowicki nie żyje

Jan Nowicki urodził się 5 listopada 1939 roku w Kowalu, niewielkim miasteczku pod Włocławkiem. W ostatnich latach życia powrócił do wsi Krzewent, gdzie znajdował się jego ukochany dom. Często odwiedzali go tam przyjaciele, między innymi Kuba Wojewódzki, czy Muniek Staszczyk. 

Jan Nowicki, VIVA! 25/2020
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI

Kariera aktorska Jana Nowickiego

Był genialnym aktorem teatralnym i filmowym, a do tego również reżyserem i felietonistą. Zapamietamy go dzięki spektakularnym rolom w filmach "Wielki Szu", "Magdnat", "Niepochowany" czy "Sanatorium pod klepsydrą". Karierę aktorską rozpoczął od studiów na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Skreślono go jednak z listy studentów, a żeby się utrzymać, Nowicki zatrudnił się w kopalni. Wrócił jednak do aktorstwa i skończy ł Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. 

Burmistrz miasta Kowal pożegnał Nowickiego wzruszającymi słowami:

Odszedł nagle bliski memu sercu, Honorowy Obywatel Miasta Kowala, nasz wybitny rodak Jan Nowicki - wielki aktor i pisarz, wspaniały Człowiek. Wielka, niepowetowana strata... 

Jan Nowicki, VIVA! 25/2020
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI

Jan Nowicki, VIVA! 25/2020
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.