TYLKO U NAS!

Agnieszka Radwańska po zakończeniu kariery: „Po raz pierwszy miałam święta jak wszyscy”

Co jeszcze w najnowszym numerze VIVY!?

Weronika Kostyra 19 lutego 2019 13:55

Agnieszka Radwańska jest najlepszą polską tenisistką. Tylko, że niedawno ogłosiła… zakończenie kariery. Do tej pory to tenis był na pierwszym miejscu. Czy najważniejszą decyzję w życiu podjęła z powodu ciąży? Jakie są konsekwencje uprawiania zawodowego sportu? Dlaczego zdecydowała się na udział w Tańcu z gwiazdami. Dancing with the Stars? I czy kiedykolwiek wróci na kort? Odpowiedź na te pytania w najnowszej VIVIE!

Ciągłe podróże to jeden z minusów tenisowego życia?

Jeden z wielu. Podam ci prosty przykład. Wiesz, jak wyglądały co roku moje święta? Do Wigilii zasiadałam z paszportem w ręku i spakowaną walizką. Nigdy nie mogłam pobyć z rodziną tyle, ile bym chciała, nacieszyć się nimi i spokojem, bo już drugiego dnia świąd siedziałam w samolocie do Australii. I tak co roku przez kilkanaście lat. Może raz spędziłam sylwestra w Krakowie. Dopiero teraz po raz pierwszy mogłam mieć takie święta jak wszyscy. Bez pośpiechu, kiedy celebrowaliśmy bycie razem. Z moją mamą, z tatą, w Częstochowie z bliskimi mojego męża Dawida.

Po zakończeniu kariery, w wieku 30 lat, będziesz odkrywać uroki zwyczajnego życia.

I już wiem, że świetna jestem w sprzątaniu (śmiech). Z gotowaniem gorzej, ale w końcu mam czas, żeby się pouczyć. Za potrawy wigilijne jeszcze się nie odważyłam zabrać.

Co jeszcze w nowej VIVE! 4/2019?

Dlaczego Agnieszka Radwańska zrezygnowała z tenisa? Czy planuje dziecko? Jak uczy się żyć na nowo? Poruszająca rozmowa z Anną Solską-Mackiewicz, żoną tragicznie zmarłego Tomasza Mackiewicza – „Pytałam go: czy musisz uciekać w góry?”. Sukcesy, porażki, nałogi, związki... Spowiedź Andrzeja Piasecznego. Maria Pakulnis: „Przyzwyczaiłam się do samotności”. Magda i Borys Lankoszowie: Jak wyreżyserować małżeństwo? A także: Orangutany. Są mądre jak ludzkie dzieci. Potrafią zrobić sobie parasol, rozumieją, co się do nich mówi. I wkrótce mogą zginąć... 

Agnieszka Radwańska, VIVA! 4/2019 Okładka
Fot. Marlena Bielinska/Move

Agnieszka Radwańska, VIVA! luty 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!