Zuzanna Łapicka i Daniel Olbrychski historia miłości małżeństwo córka zdrady rozstanie 
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News
Dzieci gwiazd

Córka Daniela Olbrychskiego i Zuzanny Łapickiej unika show biznesu. Wybrała życie za oceanem

Nie poszła w ślady rodziców. Jej życie owiane jest tajemnicą

Aleksandra Frankowska 10 listopada 2023 19:51
Zuzanna Łapicka i Daniel Olbrychski historia miłości małżeństwo córka zdrady rozstanie 
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Chociaż większa część rodziny Olbrychskich znana jest mediom, córka Daniela Olbrychskiego i Zuzanny Łapickiej, Weronika, przez lata robiła wszystko, aby show-biznes się nią nie interesował. Dorastanie u boku znanych rodziców oraz dziadka mogło być dla niej wyzwaniem, a jednak udało jej się prowadzić życie z dala od błysku fleszy. Co obecnie robi Weronika Olbrychska?

Kim jest Weronika Olbrychska? Zuzanna Łapicka o relacji z córką

Córka Daniela Olbrychskiego i jego drugiej żony, Zuzanny Łapickiej, przyszła na świat w 1982 roku – choć według słów jej matki z wywiadu dla „VIVY!” – rok wcześniej. Dziś ma więc 41 lub 42 lata. Jej rodzice wzięli 13 lutego 1978 roku. Relacja nie przetrwała jednak próby czasu. Powodem były romanse aktora, m.in. z aktorką Barbarą Sukową – jego owocem jest syn Victor Longo-Olbrychski, który przyszedł na świat w 1988 roku.  Rok poźniej doszło do rozwodu, ale... wcale nie oznaczało to końca związku! „Dałam się przekupić chałupą pod Kazimierzem. Kupił ją, gdy usłyszał, że się nią zachwyciłam. Spędziliśmy tam piękne lata po rozwodzie. Tabloidy nie wiedzą, jak liczyć nasze rozstania. Bo 10 lat byliśmy małżeństwem, a rozwód mnie wzmocnił i przyjęłam Daniela z powrotem na swoich warunkach”, wspominała w rozmowie z Romanem Praszyńskim w 2018 roku. Ostatecznie rozstać się mieli w 1998 roku.

Weronika Olbrychska ma również drugiego brata przyrodniego – jest nim Rafał Olbrychski, obecnie 52-letni. Jego matką jest aktorka Monika Dzienisiewicz, która była pierwszą żoną filmowego Kmicica. Kiedy córka Daniela Olbrychskiego i Zuzanny Łapickiej miała 8 lat, małżeństwo jej rodziców rozpadło się, co niewątpliwie dla małej dziewczynki było bolesnym przeżyciem. Rodzice zrobili jednak wszystko, aby ich rozstanie jak najmniej wpłynęło na Weronikę. Utrzymywali ze sobą dobre relacje, a córka nigdy nie straciła kontaktu z ojcem. 

ZOBACZ TEŻ: Wychował go drugi mąż jego mamy. Rafał Olbrychski wyznał, że miał burzliwą relację z ojcem

Zuzanna Łapicka i Daniel Olbrychski historia miłości małżeństwo córka zdrady rozstanie 
Fot. Pawel Babala / Forum

Jako dorosła kobieta, Weronika wyprowadziła się do USA, a dokładniej do Nowego Jorku, gdzie zaczęła karierę w branży mody. Początkowo sama projektowała ubrania. Obecnie zaś jest szefową produkcji w firmie Proenza Schouler, która tworzy luksusowe linie ubrań, akcesoriów oraz butów. „Nie dziwię się, że zaraz po maturze wyjechała do Nowego Jorku. Zawsze była dużo odważniejsza ode mnie. Jest szefową produkcji w domu mody Proenza Schouler, gdzie bardzo artystycznie podchodzą do projektów. Spełnia się. Nie chce ani grosza, sama kombinuje. Jestem z niej bardzo dumna, poradziła sobie w tak trudnym mieście, jak Nowy Jork. Być może trudne dzieciństwo ją zahartowało”, zwierzała się Zuzanna Łapicka w rozmowie z Romanem Praszyńskim dla „VIVY!” w 2018 roku – była to ostatnia opublikowana rozmowa z nią. 

Jak widać, Weronika Olbrychska odziedziczyła talent artystyczny po rodzicach (jej mama ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie Warszawskim, zajmowała się tłumaczeniami, ale przez lata była związana z Agencją Kreacji Rozrywki i Oprawy w Telewizji Polskiej, odpowiadała tam za widowiska artystyczne), jednak kroczy własną ścieżką. Z doniesień medialnych wynika, że mimo życia za oceanem, była w stałym kontakcie z członkami rodziny. Co więcej, regularnie przylatywała do Polski, zaś jej ojciec, matka oraz dziadek odwiedzali ją również w Nowym Jorku. Co ciekawe, w mieście tym ma także mieszkać jej przyrodni brat, Victor.

Jak wynikało ze słów Zuzanny Łapickiej, gdy usłyszała diagnozę (rak trzustki), córka nie wahała się ani chwili. Przyleciała do Polski i czule opiekowała się ukochaną mamą... „Widzę w niej dużą czułość dla mnie. Całe życie grałam rolę silniejszej, niż jestem, znoszącej więcej niż mogę znieść i zawsze uśmiechniętej. (...) Ale ona widzi moją słabość. I szalenie mnie wzrusza swoją troską”, zwierzała się córka Andrzeja Łapickiego. Weronika Olbrychska była przy niej do końca...

Życie prywatne Weroniki Olbrychskiej

Od zawsze dbająca o swoją prywatność córka Daniela Olbrychskiego, nigdy publicznie nie pokazywała się w towarzystwie partnera, męża czy dzieci. Nie wiemy zatem, czy udało jej się założyć rodzinę. Chęć bycia jak najdalej od zainteresowania mediów sprawiła, że nie znajdziemy w sieci również żadnych profili w social mediach należących do niej. Wiadomo jednak, że miała okazję poznać drugą żonę dziadka, Kamilę Mścichowską, która była od niego młodsza aż o 60 lat. „Spotkanie było bardzo miłe, dziewczyny chyba się polubiły”, pisał w zbiorze felietonów „Nic się nie stało” Andrzej Łapicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dziewczyna z dobrego domu i amant polskiego kina. Historia miłości Zuzanny Łapickiej i Daniela Olbrychskiego

Weronika Olbrychska
Fot. TRICOLORS/East News

Relacje z ojcem

Te podobno były dynamiczne. Z niektórych medialnych doniesień wynika, że Weronika Olbrychska miała ojcu za złe romans, który doprowadził do rozpadu rodziny. „Przez lata nie chciała z nim rozmawiać, bo wciąż ma do niego pretensje o dzieciństwo”, pisano jeszcze w 2019 roku w łamach „Rewii”. Jednocześnie dodano, że obojgu zależało na odbudowaniu relacji... I wiele wskazuje na to, że tak się właśnie stało.

Weronika Olbrychska ostatnio widziana była w Polsce w 2018 roku podczas pogrzebu swojej matki, Zuzanny Łapickiej. Wówczas czule przywitała się z ojcem, co świadczy – jak się wydaje – o ich dobrych stosunkach, zwłaszcza w tak trudnym momencie. Weronika Olbrychska nie udziela wywiadów na swój temat, a jej ojciec również nie wypowiada się na związane z nią tematy. Z pewnością Daniel Olbrychski szanuje jej decyzję o życiu z dala od show-biznesu. Córka i ojciec widują się jeśli tylko jest to możliwe, w Polsce lub w Stanach Zjednoczonych.  

Źródło: „VIVA!”, Pomponik.pl, Plotek,pl, Fashonistki.pl

Zuzanna Łapicka i Daniel Olbrychski historia miłości małżeństwo córka zdrady rozstanie 
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.