Aleksandra Leszczyńska 15 sierpnia 2016 15:15
1/10
Ethnic Bride
Copyright @Ula Kóska
1/10

Inspiracje folklorem w modzie są już nudne? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie zdjęcia z projektu ETNO stylistki Beaty Bojdy i fotografki Uli Kóski, które właśnie podbijają internet, a mogłyby z powodzeniem zagościć w luksusowych magazynach.


Dwie utalentowane Polki postanowiły wskrzesić tradycję ozdób z kwiatów wykonanych ze zwiniętej krepiny, popularną w Polsce na początku 20. wieku. Wtedy zdobiono nimi sufity, ramy świętych portretów lub wianki, które stały się nieodłącznym elementem odświętnego stroju ludowego. Spektakularne ozdoby, które możemy podziwiać na głowach modelek zostały wykonane tradycyjną metodą przez Edytę Cieślik-Moczek - artystkę i pasjonatkę kultury ludowej regionu opoczyńskiego, założycielkę skansenu Niebowo.

 

Jednak zdjęciom Uli Kóski daleko do obrazków, które kojarzymy ze skansenami. Widać, że kultura słowiańska była dla artystek głównym źródłem inspiracji, ale stylizacje modelek łączą w sobie elementy wielu kultur - od Europy Wschodniej, po Włochy, a nawet Amerykę Południową. Efekt jest zaskakująco nowoczesny i bardzo przekonujący. Może spodobać się miłośnikom folkloru - zwłaszcza tym, do których nie przemówiły kiczowate Słowianki Donatana - i malarstwa - kwiaty i bogatą paletę barw uwielbiała choćby Frida Kahlo. Zdjęcia z ETNO pojawiły się już na wielu blogach i stronach o modzie, na portalu Bored Panda, oraz na stronie włoskiego "Vogue'a". Zachęcamy do obejrzenia ich w naszej galerii.

 

Foto: Ula Kóska
Koncept, makijaż i stylizacja: Beata Bojda
Modelki: Joanna Orzechowska i Oliwka/United For Models

 

Polecamy: Zobaczcie najmodniejsze (i najpiękniejsze) bukiety ślubne, które znaleźliśmy na Instagramie!

 

 

 

2/10
Ethnic Bride
Copyright @Ula Kóska
2/10
3/10
Ethnic Bride
Copyright @Ula Kóska
3/10
4/10
Ethnic Bride
Copyright @Ula Kóska
4/10
6/10
Ethnic Bride
Copyright @Ula Kóska
6/10
7/10
Ethnic Bride
Copyright @Ula Kóska
7/10
9/10
Ethnic Bride
Copyright @Ula Kóska
9/10

Wideo

Odkryj kulisy sesji zdjęciowej "Zostań twarzą Kinder Bueno"!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.