Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna w ponadczasowej operze Madama Butterfly na Placu Defilad

To będzie artystyczne wydarzenie sezonu!

Redakcja VIVA! 28 marca 2019 14:55
Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna
Fot. Materiały prasowe

Już 15 czerwca 2019 na scenie u stóp Pałacu Kultury dla 5500 widzów wystawiona zostanie opera Madama Butterfly. Na scenie zobaczymy 200 artystów z Aleksandrą Kurzak, Roberto Alagną i Andrzejem Dobberem na czele. To będzie artystyczne wydarzenie sezonu!

Opera „Madama Butterfly” 15 czerwca 2019 roku

Aleksandra Kurzak, najsłynniejszy obecnie polski sopran, Roberto Alagna, francuski tenor otwierający sezon 2018/2019 w Metropolitan Opera, oraz Andrzej Dobber, jeden z najbardziej rozchwytywanych barytonów na świecie, wystąpią razem w ponadczasowym arcydziele Giacomo Pucciniego, które już od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów operowych na całym świecie. Towarzyszyć im będą: Monika Ledzion-Porczyńska (Suzuki), Marta Brzezińska (Kate Pinkerton), Karol Kozłowski (Goro), Dionizy Wincenty Płaczkowski (Książę Yamadori) oraz Łukasz Konieczny (Bonzo).

Orkiestrę Sinfonia Varsovia oraz Chór Filharmonii Narodowej przygotowany przez Bartosza Michałowskiego poprowadzi włoski maestro Marcello Mottadelli. Inscenizowaną wersję koncertową opery wyreżyseruje Natalia Korczakowska, kostiumy zaprojektuje Marek Adamski, za światło odpowiada Aleksandr Prowaliński, a za dźwięk – Marek Suberlak.

Madama Butterfly na Placu Defilad to wzruszająca historia miłosna w wykonaniu gwiazdorskiej obsady, uznani realizatorzy, lajfstajlowe wydarzenie operowe w sercu miasta, a przede wszystkim spektakl, w którym Aleksandra Kurzak zaśpiewa tytułową partię po raz pierwszy w Polsce, zaledwie kilkanaście tygodni po swoim debiucie w tej roli na legendarnej neapolitańskiej scenie Teatro di San Carlo.

Opera Giacomo Pucciniego 15 czerwca 2019 roku na Placu Defilad! Madama Butterfly bilety w sprzedaży! Dostępne również bilety na Kolacja Japońskie impresje w Pałacu Kultury i Nauki przed spektaklem Madama Butterfly. 

Madama Butterfly, akt II from Teatr Studio on Vimeo.

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna
Fot. Materiały prasowe

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…