Marcin Brzeziński 5 grudnia 2016 14:15
1/8
 Irena Kamińska-Radomska, Agata Tanter, Dress code dla kobiet, Świat Książki
Copyright @Materiały prasowe
1/8

Mikołajki już wkrótce! Wciąż nie macie pomysłu na prezent? Mogą być nim fantastyczne książki o modzie! Aby ułatwić wam zadanie uważnie przejrzałem ostatnie propozycje wydawnicze i wybrałem osiem, które sprawią przyjemność każdej fance i każdemu fanowi mody. Zapraszam do galerii z najlepszymi książkami o modzie i stylu!

 

Polecamy też: Wieczory coraz dłuższe… Oto 6 książek, które warto przeczytać tej jesieni!

 

1. Irena Kamińska-Radomska, Agata Tanter, Dress code dla kobiet, Świat Książki
Dress code to nie tylko dostosowanie stroju do okazji. To dostosowanie go do własnej pozycji zawodowej i społecznej, wieku i urody. Do pory dnia i pory roku. A czasem do… nastroju. O tym wszystkim interesująco i co najważniejsze kompetentnie piszą autorki tej książki: Irena Kamińska-Radomska, wykładowca The Protocol School of Poland i Agata Tanter, redaktor naczelna Lamode.info.

2/8
 Dorota Williams, Grzegorz Sołtysiak, Modny PRL, Świat Książki
Copyright @Materiały prasowe
2/8

2. Dorota Williams, Grzegorz Sołtysiak, Modny PRL, Świat Książki
Książka Doroty Williams, znanej stylistki i kostiumografki, oraz historyka Grzegorza Sołtysiaka jest wyprawą w świat mody PRL-u. Mody rozumianej nie tylko jako sposób ubierania się, ale także styl życia. To opowieść o ludziach, miejscach i przedmiotach, które w różnych dekadach PRL-u były modne, dodawały blasku szarej rzeczywistości i wyznaczały status społeczny. Autorzy piszą nie tylko o ikonach mody, słynnych modelkach czy projektantach, ale także o kultowych przedmiotach: okularach Zbyszka Cybulskiego, lambretcie Krzysztofa Komedy czy rakiecie tenisowej Wojciecha Fibaka, wspominają też modne miejsca – kawiarnie i kluby jazzowe.

3/8
Antonina Samecka, Modo terapia czyli po co ci tyle ubrań, Pascal
Copyright @Materiały prasowe
3/8

3. Antonina Samecka, Modo terapia czyli po co ci tyle ubrań, Pascal
Ubrania opowiadają twoją historię, nawet kiedy milczysz. Decydują o tym, jak odbierają cię inni, ale przede wszystkim, jak ty odbierasz samą siebie. W tej książce znajdziesz prostą instrukcję obsługi mody. Jak ubranie wpływa na emocje? Czy ubrania mogą zmienić osobowość? Czy moda pomaga w osiąganiu celów? Odpowiedzi zna Antonina Samecka, założycielka marki Risk Made in Warsaw.

4/8
Andrew Wilson, Alexander McQueen: Krew pod skórą, SQN
Copyright @Materiały prasowe
4/8

4. Andrew Wilson, Alexander McQueen: Krew pod skórą, SQN
W rozmowach z Andrew Wilsonem rodzina, przyjaciele i kochankowie wielkiego projektanta po raz pierwszy opowiedzieli o nim takim, jakim go znali. Stopniowo poznajemy wewnętrznie rozdartego, niepewnego siebie mężczyznę, który nie poradził sobie z ciężarem własnego sukcesu. Ale „Alexander McQueen: Krew pod skórą” to także inspirująca historia o dziwnie wyglądającym chłopcu z robotniczej rodziny, który wykorzystał swoją wyobraźnię i stworzył wartą miliony dolarów luksusową markę, uwielbianą przez kobiety na całym świecie.

5/8
Frédérique Veysset, Isabelle Thomas, Francuski szyk. Na obcasach, Wydawnictwo Literackie
Copyright @Materiały prasowe
5/8

5. Frédérique Veysset, Isabelle Thomas, Francuski szyk. Na obcasach, Wydawnictwo Literackie
Buty czyli… temat rzeka. Który fason do mnie najbardziej pasuje? Jak ładnie chodzić w szpilkach? Czy można być elegancką w... śniegowcach? Jak czyścić i przechowywać obuwie? Autorki wiedzą na ten temat wszystko, ale sięgnęły także po rady innych ekspertów: baletnicy, wielkich projektantów jak Christian Louboutin, słynnego szewca – Michela Viviena czy top modelkę Ines de la Fressange.

6/8
Robert Lacey, Agencja modelek Eileen Ford, Marginesy
Copyright @Materiały prasowe
6/8

6. Robert Lacey, Agencja modelek Eileen Ford, Marginesy
Eileen Ford to ikona naszych czasów – stworzyła nowoczesną agencję modelek i wyniosła ten zawód na wyższy poziom. Jej ambicja zmieniła modeling w jedną z najbardziej pożądanych profesji, a ze swoich modelek uczyniła supergwiazdy zarabiające miliony dolarów. Dziewczyny mówiły na nią Matka chrzestna – dbała o nie i chroniła, ale potrafiła być surowa i wymagająca. Ta książka to portret bezkompromisowej kobiety we wszystkich jej odcieniach – od wspaniałomyślności aż po tyranię.

7/8
Książka Krzysztof Łoszewski, Moda lepsza niż seks, Edipresse
Copyright @Materiały prasowe
7/8

7. Krzysztof Łoszewski, Moda lepsza niż seks, Edipresse
Książka znanego stylisty i znawcy mody. Każdy z opisanych w niej elementów damskiej garderoby: mini, dżinsy, sukienki, wysokie obcasy, klasyczny kostium, ciemne okulary i czerwona szminka na ustach – to sprytnie wybrany argument w miłosnej grze, jaką prowadzą ze sobą kobieta i mężczyzna. To dzięki nim kobiety czują się sexy, a mężczyźni patrząc na nie – mają ochotę zabawić się w zdobywców. Jest jednak pewne ale… Zdarza się, że nowe, modne ubrania czy dodatki dają więcej rozkoszy niż seks.

8/8
Katarzyna Straszewicz, Legendarne ikony stylu, Edipresse
Copyright @Materiały prasowe
8/8

8. Katarzyna Straszewicz, Legendarne ikony stylu, Edipresse
Joan Rivers, Eleanor Lambert, Suzy Menkes, Marie-Laure de Noailles, Jacqueline de Ribes, Nancy Reagan, Carolyn Bessette-Kennedy… - nietuzinkowe życiorysy tych kobiet w zaskakujący sposób łączą się z modą. Jedna była utalentowanym komikiem, prowadzącym w amerykańskiej telewizji przezabawny uwielbiany show o tym jak ubierają się gwiazdy. Inna genialnym pierwszym PR-owcem amerykańskich artystów, a później projektantów, stworzyła też Nowojorski Tydzień Mody. Jeszcze inna to ekscentryczna francuska hrabina słynąca z niespotykanego gustu oraz zamiłowania do dziwactw. Pasjonująca książka dla wszystkich, którzy interesują się historią, modą i chcą czerpać inspiracje z życia tych niezwykłych kobiet.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.