Nie macie jeszcze prezentu dla dziecka? Zajrzyjcie do księgarni.

Katarzyna Piątkowska 20 grudnia 2019 15:20

Wbrew pozorom Polacy czytają dużo. Dlatego nie unikajmy wręczania w prezencie książek. Zwłaszcza, że na półkach księgarni można znaleźć prawdziwe perełki. I jest szansa, że dla dzieci też znajdziecie coś interesującego, co sprawi, że Wasza pociecha/bratanek/siostrzenica/chrzestna córka zagłębią się w lekturze na długie wieczory. Jeśli więc wciąż głowicie się co wręczyć
Wybraliśmy propozycje, które według nas mogą pojawić się pod choinką

Komiks o ośle i książka o robotce

Seria o Ariolu będzie idealna dla fanów komiksów. Ariol to sympatyczny osioł. Ma dużo przyjaciół. Ma też wiele przygód (czasem strasznych), używa śmiesznych słów, kłóci się i godzi. Komiksy, który wciągną i tych młodszych i tych starszych czytelników. Wiemy z doświadczenia - nie będą mogli się oderwać, a z dziecięcego pokoju co chwila będą dochodziły salwy śmiechu.
Dla tych, którzy lubią się wzruszyć świetna będzie książka, bestseller New York Timesa, „Dziki robot”. Kiedy robotka Roz po raz pierwszy otwiera oczy, odkrywa, że jest sama na dzikiej, nieznanej wyspie. Nie ma pojęcia, jak się tam dostała, ani w jakim celu, wie tylko, że musi przeżyć. Po dramatycznej ucieczce przed burzą i atakiem niedźwiedzi zdaje sobie sprawę, że jej jedyną szansą na przetrwanie jest sprytne przystosowanie się do otoczenia. Roz uczy się technik przeżycia obserwując zwierzęta zamieszkujące wyspę i z czasem zaprzyjaźnia się z nimi. Jednak jej przeszłość jest tajemnicza. I wróci.

Czas kobiet

„Historia kobiet” czyli ilustrowana miniencyklopedia o roli kobiet w historii świata - od prehistorii po dzień dzisiejszy. Dla ekologicznych maniaków mamy równie pięknie ilustrowany „Plastik fantastik”. O tym skąd i po co wziął się plastik, jak powstaje i dlaczego nam zagraża. Skoro już jesteśmy przy ekologii to jest jeszcze jedna książka „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie”. Nie tylko dla tych, którzy znają się na recyklingu. Ben Newman i Dominic Walliman zabiorą najmłodszych w podróż po układzie słonecznym. Kolorowo i zabawnie zachęcają do zgłębiania tajników razem z profesorem Astrokotem.
Ilustrowana książka dla dzieci o superbohaterce Petrze, która idzie przez życie z entuzjazmem, wiarą w siebie i optymizmem bez względu na okoliczności to też dobry pomysł pod choinkę. "Wiatr z Księżyca" Erica Linklatera z ilustracjami Zbigniewa Lengrena to zabawna, a chwilami pełna niesamowitych zdarzeń, historia dwóch sióstr Dory i Flory, mieszkających w angielskim miasteczku Harmider.

Czy Mikołaj istnieje? Jak smakują gluty?

Najnowsza, wielokrotnie nagradzana powieść utytułowanej pisarki Katherine Rundell, autorki ciepło przyjętych w Polsce „Dachołazów” i „Odkrywcy”, o przygodach Fieodory, nieustraszonej dziewczynki, która mieszka w lasach Syberii, w połowie października ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Poradnia K. Tym razem autorka przenosi czytelnika w przeddzień rewolucji, w zaśnieżone lasy Rosji, gdzie w maleńkiej chatce mieszkają Fieodora i jej matka.
Milion razy słyszeliście pytanie czy Mikołaj naprawdę istnieje i nie wiedzieliście jak odpowiedzieć? Odpowiedź mamy w książce „Milion miliardów świętych mikołajów”. Przewrotna książka obrazkowa o tym, jak to w końcu jest z tym Świętym Mikołajem.
Jeśli do obdarowania macie dziecko, które jak każde dziecko :) uwielbia obrzydliwe tematy „Ohyda. Mała księga obrzydliwości” jest właśnie dla Was. Zabawnie, kolorowo o sikaniu, kupach, glutach i innych. Są też opowieści dla zwierzolubów o najsłynniejszych zwierzętach świata.
Polecamy!

1/12
Copyright @materiały prasowe
1/12

Emmanuel Guibert, Marc Boutavant, seria przygód Ariola, wyd. Adamada

2/12
Copyright @materiały prasowe
2/12

Theo Tsecouras, Michael Towers, Osobliwa księga niepoważnych supermocy czyli różni znaczy fajni, wyd. Adamada

3/12
Copyright @materiały prasowe
3/12

Peter Brown, Dziki robot, wyd. Entliczek

4/12
Copyright @materiały prasowe
4/12

Katarzyna Radziwiłł, Joanna Czaplewska, Historia kobiet, wyd. Muchomor

5/12
Copyright @materiały prasowe
5/12

Ben Newman i Dominic Walliman, Układ słoneczny, wyd. Entliczek

6/12
Copyright @materiały prasowe
6/12

Marianna Coppo, Petra, wyd. Wytwórnia

7/12
Copyright @materiały prasowe
7/12

Eric Linklater, Wiatr z księżyca, wyd. Muchomor

8/12
Copyright @materiały prasowe
8/12

Katherine Rundell, Wilczerka, wyd. Poradnia K

9/12
Copyright @materiały prasowe
9/12

Hiroko Motai i Marika Maijala, Milion miliardów świętych Mikołajów, wyd. Dwie siostry

10/12
Copyright @materiały prasowe
10/12

Figueras Emmanuelle, Beullier Gael, Ohyda. Mała księga obrzydliwości, wyd. Babaryba

11/12
Copyright @materiały prasowe
11/12

G.L. Marvel, Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat, wyd. Znak

12/12
Copyright @
12/12

Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee, Platik fantastik, wyd. Babaryba

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.