Znasz je wszystkie?

Gabriela Czernecka 29 stycznia 2022 12:28

Brytyjska rodzina królewska to bez wątpienia najpopularniejsza monarchia na świecie. Fascynacja Windsorami w ostatnich latach zwiększyła się dzięki serialowiThe Crown, który opowiada o losach królowej Elżbiety II i jej rodziny. Fani rodziny królewskiej poza serialem mogą sięgnąć także po filmy oraz... książki o royalsach. A tych na polskim, ale i zagranicznym rynku jest naprawdę wiele. Wybraliśmy kilka najciekawszych. Oto książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej, po które warto sięgnąć. 

1/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Chcemy być wolni
Copyright @Mat. prasowe
1/15

„Harry i Meghan. Chcemy być wolni” - autorzy dają możliwość zajrzenia za pałacowe mury i ukazują życie Harry'ego i Meghan w rodzinie królewskiej. Pozycja szczególnie dla fanów księżnej Meghan, bowiem książka kreauje portret pary, która nie boi się zerwać z tradycją i podążać swoją drogą.

2/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Elżbieta, Filip, Diana, Meghan okładka
Copyright @Mat. prasowe
2/15

„Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów” - od skostniałej monarchii to próby luzowania dworskiego gorsetu przez wpuszczenie Diany, a później Meghan. Dużo ciekawostek, skandali. Pozycja raczej dla początkujących w temacie Windsorów.

3/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Bitwa braci okładka
Copyright @Mat. prasowe
3/15

„Bitwa braci William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów” - od braterstwa błękitnej krwi po konflikt, którego końca nie widać. Niezwykle ciekawa opowieść o relacji najsłynniejszych braci na świecie. Robert Lacey ujawnia, co tak naprawdę jest przyczyną konfliktu braci. 

4/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Skandale agielskich dworów okładka
Copyright @Mat. prasowe
4/15

„Skandale angielskich dworów” - bajeczne fortuny, wystawne życie i skandale, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Marek Rybarczyk odsłania zaskakujące kulisy życia brytyjskiej arystokracji. 

5/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Prawdziwa królowa okładka
Copyright @Mat. prasowe
5/15

„Prawdziwa królowa” - fascynująca opowieść o najsłynniejszej królowej, pokazująca, że praca, którą wykonuje jest dużo cięższa niż nam się wydaje. To obraz Elżbiety II, jakiej nie znamy w nieco bardziej wyrafinowanej formie.

6/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: 17 goździków okładka
Copyright @Mat. prasowe
6/15

„17 goździków” - to skrupulatnie udokumentowana opowieść, którą oparto na wnikliwej analizie historycznej. Ujawnia tajemnice relacji pomiędzy Franklinem D. Rooseveltem, Winstonem Churchillem, Księciem Windsoru i Adolfem Hitlerem. 

7/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Brytyjska monarchia od kuchni okładka
Copyright @Mat. prasowe
7/15

„Brytyjska monarchia od kuchni” - opowieść o brytyjskiej rodzinie królewskiej za murami pałacu. O życiu służby, o dziwactwach, przyzwyczajeniach i zaskakujących nawykach Windsorów. 

8/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Królowa Matka okładka
Copyright @Mat. prasowe
8/15

„Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon. Królowa” - to opowieść o Królowej Matce, mistrzyni intryg, manipulacji i...spektakularnych imprez. Ujawnia nieznane dotąd oblicze matki Elżbiety II, która była wyjątkowo fascynującą kobietą. 

9/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Elżbieta II. O czym nie mówi królowa okładka
Copyright @Mat. prasowe
9/15

„Elżbieta II. O czym nie mówi królowa” - historia jednej z najbardziej znanych, a jednocześnie wyjątkowo skrytych postaci współczesnej historii. Książka pełna ciekawostek i zaskakujących informacji.

10/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Tajemnice WIndsorów okładka
Copyright @Mat. prasowe
10/15

„Tajemnice Windsorów” - to książka o niedoskonałościach Windsorów, co ma czynić ich bardziej ludzkimi. Pozycja, która zaskoczy niejednego czytelnika. 

11/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: księżna Diana okładka
Copyright @Mat. prasowe
11/15

„Diana. Moja historia” - to jedna z najsłynniejszych książek o księżnej Dianie, bowiem sama księżna brała udział przy jej powstawaniu. Pozycja zdecydowanie dla każdego czytelnika.

12/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Książę Karol. Serce króla okładka
Copyright @Mat. prasowe
12/15

„Książę Karol. Serce króla” - to fascynująca opowieść, ukazująca mniej znane oblicze księcia Karola, wielbiciela ekologii, który ma swoje dziwactwa, ale dla miłości jest w stanie zrobić wszystko. 

13/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: księżna Diana
Copyright @Mat. prasowe
13/15

„Księżna Diana. Miłość, zdrada, samotność” - opowieść o księżnej Dianie, której życie diametralnie zmieniło się odkąd wkroczyła do rodziny królewskiej. Jak potoczyły się jej losy i dlaczego podejmowała takie, a nie inne decyzje? O tym pisze Iwona Kiezler. 

14/15
Książka o królowej Suknia
Copyright @Mat. prasowe
14/15

„Suknia. Opowieść o królewskim ślubie” - historia o najsłynniejszej kreacji XX wieku. Ślub Elżbiety, wówczas jeszcze księżniczki, z księciem Filipem był wydarzeniem roku. Ta pozycja ujawnia, jak od kulis wyglądał ten szczególny dzień. 

15/15
meghan-i-harry-prawdziwa-historia
Copyright @materiały prasowe
15/15

„Meghan i Harry. Prawdziwa historia” to książka pasjonująca, ale miejscami bardzo brutalna i to szczególnie wobec księżnej Sussex. To właśnie na niej w dużej mierze skupia się autorka, lady Colin Campbell.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.