Znasz je wszystkie?

Gabriela Czernecka 20 października 2021 19:02

Brytyjska rodzina królewska to najpopularniejsza monarchia na świecie. Fascynacja Windsorami w ostatnich latach zwiększyła się za sprawą serialu The Crown o losach królowej Elżbiety II i jej rodziny. Fani rodziny królewskiej z niecierpliwością czekają na kolejny sezon produkcji, a tymczasem można oglądać poprzednie odcinki lub… siegnąć po książki! A tych na polskim, ale i zagranicznym rynku jest naprawdę wiele. Wybraliśmy kilka najciekawszych. Oto książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej, po które warto sięgnąć. 

1/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Chcemy być wolni
Copyright @Mat. prasowe
1/15

„Harry i Meghan. Chcemy być wolni” - autorzy dają możliwość zajrzenia za pałacowe mury i ukazują życie Harry'ego i Meghan w rodzinie królewskiej. Pozycja szczególnie dla fanów księżnej Meghan, bowiem książka kreauje portret pary, która nie boi się zerwać z tradycją i podążać swoją drogą.

2/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Elżbieta, Filip, Diana, Meghan okładka
Copyright @Mat. prasowe
2/15

„Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów” - od skostniałej monarchii to próby luzowania dworskiego gorsetu przez wpuszczenie Diany, a później Meghan. Dużo ciekawostek, skandali. Pozycja raczej dla początkujących w temacie Windsorów.

3/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Bitwa braci okładka
Copyright @Mat. prasowe
3/15

„Bitwa braci William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów” - od braterstwa błękitnej krwi po konflikt, którego końca nie widać. Niezwykle ciekawa opowieść o relacji najsłynniejszych braci na świecie. Robert Lacey ujawnia, co tak naprawdę jest przyczyną konfliktu braci. 

4/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Skandale agielskich dworów okładka
Copyright @Mat. prasowe
4/15

„Skandale angielskich dworów” - bajeczne fortuny, wystawne życie i skandale, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Marek Rybarczyk odsłania zaskakujące kulisy życia brytyjskiej arystokracji. 

5/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Prawdziwa królowa okładka
Copyright @Mat. prasowe
5/15

„Prawdziwa królowa” - fascynująca opowieść o najsłynniejszej królowej, pokazująca, że praca, którą wykonuje jest dużo cięższa niż nam się wydaje. To obraz Elżbiety II, jakiej nie znamy w nieco bardziej wyrafinowanej formie.

6/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: 17 goździków okładka
Copyright @Mat. prasowe
6/15

„17 goździków” - to skrupulatnie udokumentowana opowieść, którą oparto na wnikliwej analizie historycznej. Ujawnia tajemnice relacji pomiędzy Franklinem D. Rooseveltem, Winstonem Churchillem, Księciem Windsoru i Adolfem Hitlerem. 

7/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Brytyjska monarchia od kuchni okładka
Copyright @Mat. prasowe
7/15

„Brytyjska monarchia od kuchni” - opowieść o brytyjskiej rodzinie królewskiej za murami pałacu. O życiu służby, o dziwactwach, przyzwyczajeniach i zaskakujących nawykach Windsorów. 

8/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Królowa Matka okładka
Copyright @Mat. prasowe
8/15

„Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon. Królowa” - to opowieść o Królowej Matce, mistrzyni intryg, manipulacji i...spektakularnych imprez. Ujawnia nieznane dotąd oblicze matki Elżbiety II, która była wyjątkowo fascynującą kobietą. 

9/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Elżbieta II. O czym nie mówi królowa okładka
Copyright @Mat. prasowe
9/15

„Elżbieta II. O czym nie mówi królowa” - historia jednej z najbardziej znanych, a jednocześnie wyjątkowo skrytych postaci współczesnej historii. Książka pełna ciekawostek i zaskakujących informacji.

10/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Tajemnice WIndsorów okładka
Copyright @Mat. prasowe
10/15

„Tajemnice Windsorów” - to książka o niedoskonałościach Windsorów, co ma czynić ich bardziej ludzkimi. Pozycja, która zaskoczy niejednego czytelnika. 

11/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: księżna Diana okładka
Copyright @Mat. prasowe
11/15

„Diana. Moja historia” - to jedna z najsłynniejszych książek o księżnej Dianie, bowiem sama księżna brała udział przy jej powstawaniu. Pozycja zdecydowanie dla każdego czytelnika.

12/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Książę Karol. Serce króla okładka
Copyright @Mat. prasowe
12/15

„Książę Karol. Serce króla” - to fascynująca opowieść, ukazująca mniej znane oblicze księcia Karola, wielbiciela ekologii, który ma swoje dziwactwa, ale dla miłości jest w stanie zrobić wszystko. 

13/15
Książki o brytyjskiej rodzinie królewskiej: księżna Diana
Copyright @Mat. prasowe
13/15

„Księżna Diana. Miłość, zdrada, samotność” - opowieść o księżnej Dianie, której życie diametralnie zmieniło się odkąd wkroczyła do rodziny królewskiej. Jak potoczyły się jej losy i dlaczego podejmowała takie, a nie inne decyzje? O tym pisze Iwona Kiezler. 

14/15
Książka o królowej Suknia
Copyright @Mat. prasowe
14/15

„Suknia. Opowieść o królewskim ślubie” - historia o najsłynniejszej kreacji XX wieku. Ślub Elżbiety, wówczas jeszcze księżniczki, z księciem Filipem był wydarzeniem roku. Ta pozycja ujawnia, jak od kulis wyglądał ten szczególny dzień. 

15/15
meghan-i-harry-prawdziwa-historia
Copyright @materiały prasowe
15/15

„Meghan i Harry. Prawdziwa historia” to książka pasjonująca, ale miejscami bardzo brutalna i to szczególnie wobec księżnej Sussex. To właśnie na niej w dużej mierze skupia się autorka, lady Colin Campbell.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.