Zawsze możesz… poczytać o miłości!

Katarzyna Piątkowska 14 lutego 2019 14:44

Co zrobić w Walentynki, gdy drugiej połówki nie ma, albo jest gdzieś daleko? Gdy nie masz pomysłu jak spędzić czas, bo wszyscy przyjaciele i znajomi świętują Dzień Zakochanych? Można ukryć się pod miękkim kocem, na kanapie i zagłębić się w lekturze. Romansów, powieści o miłości - szczęśliwej i nieszczęśliwej, zabawnych, wzruszających, smutnych i wesołych jest zatrzęsienie.

Jojo Moyes, Srebrna zatoka

Świetna w pisaniu takich książek jest Jojo Moyes. Jej poprzednie Zanim się pojawiłeś i Kiedy odszedłeś stały się hitami, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Na podstawie pierwszej z nich nakręcono melodramat, pod tym samym tytułem, z Emilią Clarke w roli głównej. Moyes wie jak wzruszyć, wie jak wciągnąć czytelnika tak, aby marzył, żeby książka nigdy się nie skończyła. W Srebrnej zatoce zabiera czytelnika w podróż na dzikie wybrzeże Australii. Zamieszkała tam Lisa, która nie ma najmniejszej ochoty wracać do przeszłości i do wielkiego miasta. Ale… na horyzoncie pojawia się przystojny, choć wcale nie oczekiwany Mike. I staje się wrogiem. Ale wroga też można pokochać…

Ilona Łepkowska, Tu jest jakby luksusowo

Za to na naszym rodzimym podwórku Ilona Łepkowska wzięła na warsztat życie bohaterów kultowych filmów Kogel mogel i Galimatias czyli kogel mogel 2 i napisała książkę Tu jest jakby luksusowo o ich pozaekranowych perypetiach. Miłosnych oczywiście.

Marie Benedict, Wszystkie życia Hedy Lemarr

Tym, którzy lubią książki historyczne polecam Wszystkie życia Hedy Lemarr Marie Benedict. To historia rozgrywająca się w 1933 roku w Wiedniu. Ona jest aktorką, Żydówką, on jest bajecznie bogaty i kolaboruje z Niemcami sprzedając im broń. On ją kocha i zrobi wszystko, by została jego żoną. Dla niej najważniejsze jest, by chronić siebie i swoją rodzinę. Po rozwodzie Heda trafia do Londynu, później do Hollywood, choć nigdy nie robi tam oszałamiającej kariery. Zasłynęła za to jako wynalazca. Wraz z przyjacielem kompozytorem Georgem Antheilem opracowała system sterowania torpedą za pomocą fal radiowych. Prawdziwa historia o pięknej kobiecie i jej szalonym życiu i miłościach.

Jillian Cantor, Stracony list

Kolejna książka, która rozgrywa się w Wiedniu to Stracony list Jillian Cantor. To wzruszająca opowieść o miłości i przetrwaniu inspirowana prawdziwymi wydarzeniami rozgrywającymi się w 1938 roku, a później w 1989 roku w Los Angeles.

Kristoff terminuje u żydowskiego mistrza grawerskiego, projektanta i twórcy znaczków. Kiedy jego nauczyciel znika bez śladu podczas „nocy kryształowej”, Kristoff jest zmuszony przygotowywać znaczki na zlecenie władz Trzeciej Rzeszy. Jednocześnie razem z ukochaną Eleną, ryzykuje życie, współpracując z austriackim ruchem oporu. Miłość, która zastaje Kristoffa wśród brutalnego chaosu wojny, każe mu znaleźć sposób, by ocalić ukochaną Elenę, a przy okazji także siebie. Druga część rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Katie Nelson przechodzi trudny okres. Musiała umieścić swojego ojca w domu opieki i jest w trakcie rozwodu. W czasie porządków odkrywa kolekcję znaczków ojca, którą oddaje do wyceny, a filatelista, Benjamin, znajduje wśród nich niespotykany austriacki znaczek z czasów drugiej wojny światowej, naklejony na kopertę, zawierającą prawdopodobnie list miłosny. Katie i Benjamin wspólnie rozpoczynają poszukiwania, które odkryją przed nimi tragiczną historię miłości, obejmującą dziesięciolecia i kontynenty, i zaprowadzą ich za właśnie obalony mur berliński.

Nicolas Sparks, Z każdym oddechem

Nicolas Sparks to specjalista od powieści o miłości. A nawet król, a Z każdym oddechem powinna znaleźć się koniecznie na liście książek walentynkowych. Hope jest w rozterce. Skończyła 36 lat, od sześciu lat ma chłopaka, ale na ślub raczej się nie zanosi. Tymczasem u jej ojca właśnie zdiagnozowano poważną chorobę. Hope postanawia więc odciąć się od wszystkiego, spędzić tydzień w wakacyjnym domku w Sunset Beach i zastanowić się nad swoją przyszłością. Tru, urodzony w Zimbabwe przewodnik safari, pojawia się w Sunset Beach, by poznać ojca i dowiedzieć się więcej o młodości matki. Gdy ścieżki dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się krzyżują, wybucha pomiędzy nimi żarliwe uczucie. Wkrótce oboje staną przed trudnym wyborem: oddać się miłości czy spełnić obowiązek wobec rodziny? Posłuchać głosu serca czy rozsądku?

Piotr C., #to o nas

O miłości w czasach Tindera, Facebooka i Instagrama napisał Piotr C, autor powieści Pokolenie Ikea. # to o mnie to książka o trzydziestolatkach w czasach, gdy seks dostajesz szybciej niż hamburgera w fast foodzie. Gdy nie ma niczego na stałe, gdy nikt nie mówi: kocham cię na zawsze. Jemu życie mija na piciu piwa i graniu na konsoli. Ma pracę, której nie lubi i nie ma ukochanej. Ona jest piękna i samodzielna, ale nie ma męża i dzieci. Urodzili się tego samego dnia, mieszkają na tym samym osiedlu. Czy się spotkają?  

1/6
Srebrna zatoka, Jojo Moyes
Copyright @materiały prasowe
1/6

Jojo Moyes, Srebrna Zatoka

2/6
Tu jest jakby luksusowo
Copyright @materiały prasowe
2/6

Ilona Łepkowska, Tu jest jakby luksusowo

3/6
Wszystkie życia Ledy Hamar
Copyright @materiały prasowe
3/6

Marie Benedict, Wszystkie życia Hedy Lamarr

4/6
Z każdym oddechem
Copyright @materiały prasowe
4/6

Nicolas Sparks, Z każdym oddechem

5/6
Stracony list
Copyright @materiały prasowe
5/6

Jillian Cantor, Stracony list

6/6
#to o nas
Copyright @materiały prasowe
6/6

Piotr C., #to o nas

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.