Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej już dostępny na platformie Netflix!

Co wiemy o horrorze „The Other Lamb”?

Ida Marszałek 28 maja 2020 10:35
Nowy film Małgorzaty Szumowskiej
Fot. Materiały prasowe

O Małgorzacie Szumowskiej słyszał już cały świat, a jej produkcje były nagradzane na najbardziej prestiżowych festiwalach. Reżyserka jest laureatką dwóch Srebrnych Niedźwiedzi na festiwalu w Berlinie, które otrzymała za filmy: Body/Ciało oraz Twarz. W zeszłym roku wzięła natomiast udział w konkursie sekcji Special Presentations Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Jej film The Other Lamb zebrał tam fantastyczne recenzje! Od 27 maja możemy go obejrzeć na platformie Netflix.

Fabuła filmu "The Other Lamb"

Krytycy porównują horror polskiej reżyserki do słynnego serialu Opowieść Podręcznej oraz do filmów światowej sławy kontrowersyjnego twórcy Larsa von Triera. Wskazują również  na podobieństwo do świetnego Midsommar. W biały dzień. Produkcja wzbudza więc ogromne emocje! Co jeszcze o niej wiemy?

Jak w swojej recenzji podaje amerykańskie czasopismo The Hollywood Reporter, „wprawa z jaką Małgorzata Szumowska panuje nad kamerą sprawia, że oglądanie filmu to czysta przyjemność”. Mimo iż jego temat do najprzyjemniejszych nie należy. The Other Lamb opowiada historię tajemniczej komuny, organizującej sobie życie w lesie, z daleka od jakiejkolwiek cywilizacji. W sekcie żyje kilkanaście kobiet, a przewodzi im mężczyzna zwany Pasterzem, do którego podopieczne odnoszą się z fanatycznym wręcz oddaniem. To on decyduje o wszystkim co dzieje się w komunie, wskazuje uczennicom drogę, ma moc udzielania sakramentów. Przeprowadza również specyficzne msze, które wprowadzają członkinie sekty w stan ekstazy. Kobiety pragną za wszelką cenę zdobyć przychylność Pasterza i boją się zrobić cokolwiek co mogłoby wywołać jego gniew. Ale Selah, jedna z dziewcząt, postanawia wyłamać się z szeregu, mimo grożących jej konsekwencji. Wszystko za sprawą tajemniczych wizji, które nawiedzają młodą mieszkankę komuny. Zmuszają ją one do zakwestionowania nauk Pasterza i poddania w wątpliwość świata, w którym żyje.

Jak czytamy w recenzji na Onet Film: „Szumowska prezentuje kolejny z wykreowanych z pomocą i przy udziale Michała Englerta światów, i jest on tyleż niepokojący, co bez reszty fascynujący. Mieszają się tu ideologie i świadectwa, symbole i metafory, religijność i świeckość, wiara i zwątpienie. To dla polskiej reżyserki z pewnością skok na głęboką wodę, papierek lakmusowy międzynarodowego wymiaru jej twórczości i prawdziwa próba sił przede wszystkim ze współczesnym kinem europejskim”.

Obsada filmu „The Other Lamb”

Małgorzata Szumowska kręciła już filmy z międzynarodową obsadą, jednak The Other Lamb jest jej pierwszą całkowicie anglojęzyczną produkcją. Kogo więc zobaczymy na ekranie? W roli Selah wystąpiła znana z Zabicia świętego jelenia Jorgosa Lantimosa oraz Vox Lux z Natalie Portman, Raffey Cassidy. W Pasterza wcielił się Michiel Huisman, który zasłynął rolą Daario Naharis w serialu Gra o tron. W filmie nie pojawił się ani jeden polski aktor, jednak wśród twórców możemy znaleźć kilka rodzimych nazwisk. Przepiękne zdjęcia wykonał Michał Englert, natomiast za montaż odpowiada twórca Zimnej Wojny – Jarosław Kamiński.

Zwiastun filmu „The Other Lamb”

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej
Fot. Materiały prasowe

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej
Fot. Materiały prasowe
Nowy film Małgorzaty Szumowskiej
Fot. Materiały prasowe

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.