ZE ŚWIATA FILMU

Zakończyły się zdjęcia do filmu o słynnym pięściarzu z Auschwitz!

Znamy też datę premiery!

Ida Marszałek 22 stycznia 2020 14:55

Jakiś czas temu pisaliśmy, że ruszyły prace na planie filmu Mistrz, przedstawiającego historię legendarnego pięściarza - mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau - Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego. Według najnowszych informacji od dystrybutora filmu, Galapagos Films, zdjęcia do Mistrza właśnie się zakończyły! Została również wyznaczona data premiery! Film będzie można zobaczyć w kinach od 16 października. Co jeszcze zdradzili twórcy filmu?

Obsada filmu "Mistrz"

Obsada filmu jest naprawdę imponująca. W mistrza wszechwag wcieli się Piotr Głowacki, który zasłynął między innymi rolą w filmie Bogowie. Na ekranie będziemy mogli podziwiać również - znanego ze współpracy z Wojciechem Smarzowskim - Mariana Dziędziela, robiącego międzynarodową karierę Rafała Zawieruchę, oraz gwiazdę filmu Proceder o Tomaszu Chadzie, Piotra Witkowskiego. Reżyserią filmu zajmuje się Maciej Barczewski. Będzie to druga produkcja w jego karierze. Autorem zdjęć jest, nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film Ikar. Legenda Mietka Kosza, Witold Płóciennik. Scenografią zajęła się laureatka nagrody Emmy - Ewa Skoczkowska. Natomiast za muzykę odpowiada Bartosz Chajdecki, autor scieżki dźwiękowej do filmu Bogowie.

Szczegóły filmu "Mistrz"

Jak mówi Maciej Barczewski, reżyser i scenarzysta filmu Mistrz:

W ostatnich latach powstały ważne polskie filmy o Powstaniu Warszawskim czy o rzezi wołyńskiej, nadszedł więc czas opowiedzieć niezwykłą historię Polaka, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo nad nazistowskim terrorem.

Pietrzykowski był jednym z pierwszych zesłanych do niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu. Z tego powodu akcja filmu będzie rozgrywać się w początkowym okresie funkcjonowania Auschwitz-Birkenau. Na potrzeby zdjęć, w okolicach Piaseczna pod Warszawą wybudowano replikę znacznej części obozu koncentracyjnego. Twórcom bardzo zależało, by scenografia oraz charakteryzacja oddawały prawdę historyczną w najdrobniejszych szczegółach.

Metamorfoza Piotra Głowackiego do filmu "Mistrz"

Największy ciężar spoczywał na barkach Piotra Głowackiego, który do roli stracił prawie jedną trzecią masy swojego ciała. Oprócz rygorystycznej diety, musiał poddać się również ciężkim treningom fizycznym. Jego przygotowania do roli trwały aż dwa lata! Było to dla aktora ogromne, raczej niespotykane w polskiej kinematografii, poświęcenie. Najwyraźniej Piotr Głowacki uznał, że projekt jest wart tak wielkiej inwestycji. W jaki sposób aktor wypowiada się o filmie i postaci legendarnego pięściarza? "Boks stał się dla Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego narzędziem do przetrwania. Nasza opowieść jest o tym, jak pasja i podążanie za nią może ratować życie" - twierdzi.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, w której znajdują się pierwsze zdjęcia z filmu Mistrz autorstwa Roberta Pałki. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.