PREMIERA FILMOWA

Sex, drugs i Instagram. Film twórczyni „Galerianek”, „Szatan kazał tańczyć’’, już w kinach!

Sabina Zięba 5 maja 2017 13:45

Już w maju będziemy mogli obejrzeć najnowszy film Katarzyny Rosłaniec, twórczyni "Galerianek" i "Bejbi blues". Sam dyrektor działu kinowego Kino Świat, Bartek Fukiet, powiedział: "Dwa poprzednie filmy Kasi przyciągnęły do kin milion ludzi i jej nowe dzieło - odważny, mocny portret młodej kobiety zagubionej we współczesnym świecie - ma szansę stać się sporym wydarzeniem".

Polecamy też: Marcin Dorociński płatnym zabójcą? Ta rola w „Małżeńskich porachunkach” to przełom w jego karierze!

"Szatan kazał tańczyć" opowiada o młodej dziewczynie, Karolinie (w tej roli Magdalena Berus, nagrodzona za najlepszy debiut aktorski w "Bejbi blues", a ostatnio znana z roli w "Drugiej szansie"), która spełnia się jako pisarka. Jej pierwsza powieść, współczesna wersja "Lolity" odniosła międzynarodowy sukces. Dziewczyna spędza swój czas na ostrych imprezach, jednorazowych przygodach miłosnych i podróżach po całym świecie, mimo ciężkiej choroby. Żyje szybko i intensywnie, jak wiele współczesnych młodych kobiet. Od problemów ucieka w narkotyki i alkohol. Karolina nie radzi sobie z codziennością i odczuwa "ukrytą przyjemność z umierania". Ma również kompleksy na punkcie swojego wyglądu, patrząc przez pryzmat swojej ładniejszej siostry, Matyldy (Hanna Koczewska). Rodzice dziewczyn także nie wiodą beztroskiego życia - ich matka (Danuta Stenka) cierpi z powodu upływającego czasu i przemijania. Czy świat głównej bohaterki się całkiem rozpadnie? Czy jest możliwe, że jeszcze wyjdzie na prostą?

Polecamy też: Zdobywca tegorocznego Oscara wchodzi do kin! O czym opowiada „Klient"?

W obrazie zobaczymy również Jacka Poniedziałka, Johna Portera i Łukasza Simlata, a także holenderskiego aktora, Tygo Gernarndta. W kinach już od 5 maja 2017 roku.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.