PODRÓŻE

50 km tras zjazdowych, 27 wyciągów i kolejek, śnieg przez 5 miesięcy w roku, czyli Jasna Chopok! Poznajcie największy ośrodek narciarski na Słowacji! VIDEO

Nieważne, czy jesteś z przyjaciółmi, albo z rodziną, ośrodek Jasná Niżne Tatry oferuje cały szereg atrakcji oraz wyjątkową scenerię. Ośrodek znajduje się w Niżnych Tatrach, które są częścią Panku Narodowego NAPANT. Masyw Tatr Niżnych rozciąga się w Środkowej Słowacji na 82 km w kierunku wschód – zachód, pomiędzy malowniczymi dolinami rzek Váh Hron. Najwyższy szczyt to Ďumbier 2043 m n.p.m., drugim co do wysokości szczytem jest popularny wśród narciarzy i turystów pieszych Chopok 2024 m n.p.m. 

JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji, który ma najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Ośrodek oferuje ponad 50 km idealnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, zarówno dla początkujących narciarzy, jak i rodzin z dziećmi. Zaawansowani narciarze również znajdą tutaj odpowiedni trasy zjazdowe dla siebie. Nowoczesny system naśnieżania o długości ponadgwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Miłośnicy dzikiej jazdy wyszaleją się w licznych strefach freerideowych oraz w snow parku. Na oświetlonej trasie Jasná-Biela Púť jest możliwość wieczornego szusowania. Sezon zimowy z reguły trwa od początku grudnia do końca kwietnia.

Na Chopoku działają 27 wyciągi i kolejki linowe, które są w stanie przetransportować ponad 31 000 osób na godzinę.

Viva.pl była tam razem z Julią Wieniawą i Antonim Królikowskim! Zobaczcie naszą relację VIDEO!

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Chris Pratt zachwyca w kolejnej części Jurassic World!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magdalena Boczarska o filmowych i niefilmowych rolach życia. Mariola Bojarska-Ferenc z synem Aleksem opowiadają, jak celebrują życie i posiłki. Oszołom, obibok… Tak mówiono o Miśku Koterskim. To się zmieniło, gdy się zakochał i został ojcem.