Marta Roszewska 4 stycznia 2018 15:00
1/5
Airbnb
Copyright @Airbnb
1/5

Mieszkania i domy Airbnb do wynajęcia stają się coraz bardziej popularne. To łatwy sposób na znalezienie noclegu, a także świetna okazja na zwiedzenie wnętrz o niesamowitym designie. Niektóre z nich to dla nas główny powód do podróżowania. By móc korzystać z usług Airbnb, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i wyszukać wymarzonej oferty. Ten etap, jak i etap płatności odbywa się online. Kontaktujemy się bezpośrednio z właścicielem mieszkania w celu omówienia warunków pobytu oraz odebrania kluczy. Nic prostszego! Co ciekawego możecie znaleźć pośród licznych ofert? Co powiecie na nocleg w starym wiatraku czy... domu zbudowanego z klocków LEGO?

1. Cubehouse w Rotterdamie

W samym centrum Rotterdamu znajduje się niezwykły obiekt architektoniczny, w którym możecie zamieszkać. Cubehouse to 3 piętrowy budynek zbudowany z sześcianów. Na 3 piętrach goście mogą cieszyć się przestrzenią wypoczynkową w pełni wyposażoną w sprzęty AGD (łącznie z kuchnią) oraz wygodnymi łóżkami w sypialniach. Na samej górze budynku znajduje się idealny punkt widokowy na cały Rotterdam. Koszt za noc to 470 zł.

Zobacz także: Oto najbardziej niezwykłe hotele świata, które musisz odwiedzić!

2/5
Old Smock Windmill airbnb
Copyright @airbnb
2/5

2. Old Smock Windmill w Benenden

Tym, którzy chcą wyrwać się z miasta i odpocząć na łonie natury, polecamy właśnie to airbnb. Stary wiatrak znajdujący się we wsi Benenden, w południowo-wschodniej Anglii to niezwykle romantyczne miejsce. Otaczająca go wiejska przyroda hrabstwa Kent służy wypoczynkowi podczas wakacji. Wnętrza wiatraka urządzone są w bardzo przytulnym stylu. Dębowe elementy uzupełnione błyszczącymi tworzą atmosferę wiejskiej sielanki w luksusowym stylu. Na gości czeka powitalny koszyk, w którym znajdują się m.in. jajka z ekologicznej hodowli właściciela wiatraka! Cena za noc to 844 zł.

Polecamy także: Super galeria podróżującego kota! Te zdjęcia podbijają instagram.

3/5
Treehouse airbnb
Copyright @airbnb
3/5

3. Domek na drzewie w Atlancie

To najczęściej dodawany do wishlisty obiekt airbnb na świecie! Ten bajkowy domek podzielony jest na 3 części strefy - umysłu, ciała i ducha. Wszystkie połączone są drewnianym mostem linowym. W strefie umysłu znajduje się salon z antykami. Znajdziemy tu odlew łapy tygrysa syberyjskiego, 80-letnie okno  tłoczone skrzydłami motyli, a także balkon z pięknym widokiem na lasy. Strefa ciała to sypialnia. Wygodne łóżko wyposażone jest w kółka, dzięki czemu można wysunąć je na zewnętrzną platformę i podziwiać widok na płynący strumyk. Ostatni strefa, to strefa ducha. W tym miejscu możemy wypocząć na hamaku. Cała część otacza "Old Mana", czyli 165-letnią sosnę, która wspiera domek na drzewie. Cena za noc 1335 zł.

Polecamy także: Magiczny hotel, podziemne jezioro i... księżycowa kraina! Oto 15 miejsc na ziemi, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

4/5
Romany Caravan airbnb
Copyright @airbnb
4/5

4. Romany Caravana w Wielkiej Brytanii

To kolejne miejsce dla tych, który chcą odciąć się od miejskiego życia. Airbnb w kształcie cygańskiej karawany usytuowane jest w 5-cioakrowym buszu w południowe-zachodniej części Wielkiej Brytanii. To w pełni wyposażona przestrzeń, w której idealnie zrelaksujemy się i nacieszymy przyrodą. Obok znajduje się niewielki drewniany domek, który służy za dzienną strefę wypoczynkową. Cena za dzień 382 zł.

5/5
Legohouse airbnb
Copyright @airbnb
5/5

5. LEGO House w Danii

To najciekawszy z projektów Airbnb. Zbudowany z ponad 25 milionów klocków LEGO dom to atrakcja nie tylko dla dzieci! Zabawa zaczyna się, gdy Jamie, jeden z najbardziej kreatywnych konstruktorów LEGO oprowadza nas po posiadłości i zdradza kilka wskazówek i trików dotyczących budowania. Następnie dołącza do nas podczas lunchu, który dostaniemy po uprzednim zbudowaniu zamówienia z klocków! Podczas prywatnej wycieczki odkryjemy takie atrakcje jak 6-ciometrowy wodospad, kolorowo urządzone pomieszczenia, a także kot - wszystko oczywiście wykonane z klocków LEGO! Niestety obiekt nie jest do wynajęcia na co dzień. Co jakiś czas właściciele organizują LEGO Night, gdzie można wygrać darmowy pobyt w tym urokliwym miejscu!

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą nowego numeru jest Weronika Rosati. Zobacz, co jeszcze w nowej VIVIE!