ZE ŚWIATA MODY

Postaw na seksowną kreację wzorem największych gwiazd! Ten sezon należy do... koronek!

Sabina Zięba 25 grudnia 2017 14:00
Fot. East News, ONS

Pierwsze plecionki uznawane za pierwowzór dzisiejszych koronek odkryto już w grobowcach starożytnego Egiptu! W późniejszym czasie na ozdabianie nią ubrań mogli sobie pozwolić wyłącznie najbogatsi, ponieważ koronka uchodziła za niezwykle luksusową tkaninę. Ta najwyższej jakości pochodziła z Francji, Belgii i Włoch. Masową produkcję rozpoczęto jednak dopiero w latach 40. XIX wieku i to właśnie ten rodzaj koronki stosowany jest we współczesnym przemyśle odzieżowym.

Fot. East News, ONS

Barbara Kurdej-Szatan, Gigi Hadid oraz Jane Fonda w koronkowych kreacjach.

Polecamy też: Zastanawiasz się co kupić kobiecie pod choinkę? Idealnym pomysłem jest... seksowna bielizna!

Gwiazdy w ostatnim czasie również pokochały koronki. Pojawiają się w nich na galach i różnych wieczornych wyjściach. Takie kreacje są kobiece, a prześwity niezwykle seksowne. Warto pamiętać, że koronki mają swoje kulturowe znaczenie - biała kojarzona jest z niewinnością, czerwona z erotyzmem, natomiast czarna z żałobą, a także drapieżną kobiecością. Na którą się zdecydujesz?

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Chris Pratt zachwyca w kolejnej części Jurassic World!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magdalena Boczarska o filmowych i niefilmowych rolach życia. Mariola Bojarska-Ferenc z synem Aleksem opowiadają, jak celebrują życie i posiłki. Oszołom, obibok… Tak mówiono o Miśku Koterskim. To się zmieniło, gdy się zakochał i został ojcem.