BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Królowa Elżbieta II nie przepada za Kate? Coraz częściej mówi się o ich napiętej relacji

Olga Figaszewska 18 czerwca 2017 08:00
Elżbieta II, księżna Kate, Kate Middleton, królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Czy królowa Elżbieta nie przepada za Kate Middleton? Coraz częściej mówi się o ich napiętej relacji. Czy plotki są prawdziwe?

Królowa stawia „skromne” wymagania żonom książąt w monarchii brytyjskiej. Święta zasada Elżbiety II brzmi: „Never explain, never complain” – Nigdy nie tłumacz, nigdy nie narzekaj. Królowa jest wierna swoim zasadom i słynie z apodyktycznością. Na jej akceptację należy sobie zasłużyć. Brytyjczycy pokochali Kate i mówi się o tym, że  jest godna następczynią Diany. Choć podobno zdaniem królowej, daleko jej do perfekcjonizmu. Jednak ta przez lata związku z Williamem nie zaliczyła żadnej wpadki. Stoi u jego boku i godnie reprezentuje monarchię. Jest  dyskretna i lojalna. Nawet wtedy, gdy William ją rzucił. Kate przeczekała wszystkie burze. Zniosła wszystkie upokorzenia. I właśnie dzięki temu, już od dawna zyskała akceptację Elżbiety II.

Zobacz także: Księżna Kate na wizytę u prezydenta Francji zabrała torebkę… polskiej marki! Jej cena was zaskoczy!

Kate - księżna idealna?

Nikt nie jest idealny. Księżnej Kate również zdarzają się wpadki. Reputacja dla monarchii jest dla królowej waga najwyższej rangi. Od początku z należytą uwagą przyglądała się Kate. Podobno ocenia jej strój, publiczne wypowiedzi, a także angażowanie się w działalność charytatywną. Do największych nieporozumień między nimi, dochodzi z powodu ubioru, który budzi największe wątpliwości u królowej. Chodzi o zbyt krótkie sukienki i spódnice, odpowiednie obuwie czy stonowane kolory. Dlatego poradziła jej, by postawiła na stylizacje, które sięgają przynajmniej za kolano. Żona Williama postawiła na kolory pastelowe oraz te nie rzucające się w oczy. Na skutek nasilających się uwag, Kate zdecydowała się na gruntowną zmianę wizerunku. Da się to zauważyć w stylu: przycina ona częściej włosy i unika swobodnego uczesania w obecności Elżbiety II. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, królowa zarzuca Kate, że ta zbyt biernie angażuje się w życie publiczne.

Zobacz też: Torebki Diany, Kate i królowej Elżbiety to nie zwyczajne dodatki. Mają sekretne zastosowanie!

Kate o Królowej Elżbiecie


W filmie dokumentalnym, wyemitowanym z okazji 90. urodzin na który składają się wywiady z poszczególnymi członkami rodziny królewskiej, księżna Kate opowiedziała o stosunkach z królową. Zdystansowana, ale skora do pomocy, na swój sposób troskliwa. Tak widzi ją księżna Kate.

Ma najwspanialszy uśmiech i myślę, że samym tym uśmiechem może dawać ludziom mnóstwo radości. Jest pełna godności i spokoju. Spędzając z nią czas, czujesz, że przebywasz z człowiekiem, a nie z królową. (…) Bycie matką i wykonywanie wszystkich obowiązków związanych z pełnioną funkcją – nie wiem, jak królowa to połączyła mając czworo dzieci. Żeby się z tym uporać, trzeba być kimś wyjątkowym”, mówiła z podziwem księżna Kate.

„To jej miłość do prostych rzeczy. Można byłoby się spodziewać, że królowa będzie wyniosła, ale ona potrafi doceniać drobne uroki życia i nigdy nie robi wokół siebie zamieszania”, dodaje księżna.


Przełomem w ich relacji, był Diamentowy Jubileusz w Leicester. „Zacieśniłyśmy nasze stosunki, gdy pojechałyśmy na jeden dzień do Leicester. Byłam bez Williama i bardzo się obawiałam”, wyznała Kate.


Odkąd weszła do królewskiej rodziny, Elżbieta II była dla niej wzorem. Gdy William oświadczył się jej w listopadzie 2010 roku, brytyjska prasa z miejsca nazwała ich związek „najdłuższą rozmową kwalifikacyjną na posadę księżnej”. Stała się pierwszą w historii księżną z wyższym wykształceniem. Ukończyła wydział historii sztuki na prestiżowym szkockim Uniwersytecie. Ale nie ma przesadnych ambicji. Księżna Cambridge, dla której, jak sama przyznała, jej największą życiową ambicją jest stworzenie z księciem szczęśliwej rodziny, była od początku niemal ideałem.

Polecamy też: Czy Kate i Williama dopadła miłosna klątwa Windsorów? Poznaj mroczne tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Wideo

Chris Pratt zachwyca w kolejnej części Jurassic World!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Gwiazdą VIVY! jest Karolina Szostak. Zobacz, co jeszcze w nowym numerze!