Kultura

To podróż dokoła świata i wewnątrz nas - największy festiwal filmów dokumentalnych już w maju!

Piotr Wojtasik 21 kwietnia 2016 17:33

Afganka z Teheranu za pomocą swoich hiphopowych protest songów usiłuje uniknąć przymusowego zamążpójścia w filmie „Sonita”.  Tragedię w norweskiej podwodnej jaskini relacjonuje obraz „Nurkowanie w nieznane”. Reżyser filmu „Facebookistan” zastanawia się, gdzie trafiają nasze dane osobowe i dlaczego na tak długo. A „Szwedzka teoria miłości” ukazuje tragiczny paradoks tego kraju - gdzie o umieranie w samotności autor obwinia wolność, niezależność i równouprawnienie, czyli fundamentalne wartości Szwedów. Tych i innych równie interesujących filmów dokumentalnych nie zobaczycie nigdzie indziej. Dla nich warto poświęcić kilka majowych wieczorów i wybrać się na MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY. Będzie też polski akcent - film „Jarocin. Po co wolność” - o legendarnym festiwalu i jego wpływie na wolność jednostki.

 

 

Kiedy startuje festiwal filmów dokumentalnych MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY

 

W dniach 13-25 maja 2016 w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdyni oraz w 20 innych miastach w Polsce odbędzie się 13. edycja festiwalu filmowego MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY. Jest to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności festiwal filmów dokumentalnych w Europie, który w 2015 odwiedziło ponad 40 tysięcy widzów. Jest to jednocześnie jedyny festiwal w Europie, który na dużą skalę odbywa się równolegle w kilku miastach (w tym roku do Warszawy, Wrocławia i Bydgoszczy dołącza nowoczesne Gdyńskie Centrum Filmowe). Festiwal wprowadził modę na film dokumentalny w Polsce, wzbudzając szerokie zainteresowanie widzów i najważniejszych mediów opiniotwórczych.

 

Polecamy także: Nie chciałabym się z nikim porównywać”. Kinga Preis w roli głównej w głównej w naszym nastrojowym filmie.

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.