Partner

Aktywny wypad poza miasto z nowym Fordem Puma

Sprawdź, jakie miejsca odwiedziliśmy!

Artykuł sponsorowany 2 czerwca 2020 14:20

Nasze dziennikarki Marta Cieplak – szefowa działu Uroda magazynu Viva! oraz Barbara Łubko szefowa działu Moda magazynu Viva! wybrały się na intensywny, lecz odprężający wypad poza miasto. Sprawdź, jakie miejsca odwiedziły!

Zero waste

Przed wyjazdem dziewczyny udały się do znanej warszawskiej knajpki po swoje ulubione pozycje z menu. Z pojemników wydobywał się boski zapach świeżych szparagów i batatów z sosem na bazie liści mięty. Było pysznie i wszystko w myśl zasady #zerowaste. Pamiętajcie! W każdej restauracji możecie poprosić o zapakowanie jedzenia na wynos w waszej pojemniki, a kawa może trafić wprost do waszych termicznych kubków. W niektórych knajpkach dostaniecie z tego tytułu rabat, warto!

Marta_Cieplak
Fot. ECS

Złote runo alpak

Spacer z alpakami, choć to niestandardowy sposób spędzania czasu, okazał się strzałem w dziesiątkę. To niezwykle przyjazne zwierzęta, bardzo komunikatywne (wydają niesamowicie urocze dźwięki!) i są otwarte na kontakt z człowiekiem. Sam spacer z nimi to ogromna przyjemność.

Marta_Cieplak_i_Barbara_Łubko
Fot. ECS

Futro alpak nazywane jest często „złotym runem” lub „wełną bogów”. Wełna alpak jest antyalergiczna, a jej pozyskiwanie jej jest znacznie bardziej przyjazne środowisku niż to w jaki sposób dzieje się to np. w przypadku kaszmiru. Kozy kaszmirskie podgryzają i tratują korzenie roślin na swoich pastwiskach, zostawiając po sobie jałowe pustynie w przeciwieństwie do alpak, które nie niszczą swoich pastwisk.

Jeśli zdecydujesz się na kupno produktów z wełny baby alpaka, szukaj u sprzedawców certyfikatu International Alpaca Association.

Dzikie plaże z białym piaskiem

Czas na chwilę relaksu! Do tego idealnie okazały się Wyspy Świderskie. Jeśli jeszcze tam nie byłaś, zdecydowanie powinny znaleźć się na twojej liście. Są dosłownie 15 minut od warszawskiego Wilanowa, a przenoszą do innej krainy. Długie i szerokie plaże z białym piaskiem sprawiają, że poczujesz się jak na wakacjach. W tygodniu są praktycznie puste, więc dają wielką nadzieję na upragniony odpoczynek od miejskiej dżungli. Zero hałasu, cisza, spokój i plaża z pięknym białym piaskiem. Czego chcieć więcej? Rezerwat to dom dla wielu gatunków roślin i zwierząt, szczególnie ptaków, dlatego jeśli zamierzasz tam pojechać, nie zostawiaj po sobie śmieci, nie pal ognisk i nie zakłócaj panującej ciszy.

Na wyspy może przyjechać od strony Konstancina lub przeprawić się na nie promem z okolic Otwocka! My skorzystaliśmy z tej opcji, dowody w naszym wideo!

Nowy crossover

Nieodłącznym partnerem wyjazdu Marty i Basi był oczywiście Ford Puma w kolorze ognistej czerwieni! To nowy crossover, który świetnie sprawdził się w zarówno w mieście, jak i poza nim.

Ford_Puma
Fot. ECS

Szczególną uwagę zwróciliśmy na eko rozwiązania w tym aucie. Okazało się, że Ford Puma z napędem hybrydowym doskonale wpisuje się w nową erę czystszych hybrydowych pojazdów elektrycznych. Zaawansowane silniki EcoBoost Hybrid zapewniają znakomitą wydajność, dużą oszczędność paliwa i znacznie niższy poziom emisji CO2 w porównaniu do samochodów z napędami konwencjonalnymi.

Gdy samochód stoi (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa! Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła (w przypadku skrzyni manualnej) lub pedał gazu (przy skrzyni automatycznej). Oszczędność paliwa wynikająca z działania systemu Auto Start-Stop będzie najbardziej zauważalna w ruchu miejskim.

Nad bezpieczeństwem czuwa Ford Co-Pilot360 obejmujący wiele współpracujących ze sobą technologii, dzięki którym możesz lepiej kontrolować samochód. Należą do nich np. inteligentny tempomat, system zapobiegania kolizjom czy system wspomagający omijanie przeszkód. Wspólnie monitorują wszystko, co dzieje się wokół pojazdu i ostrzegają Cię w razie potencjalnych zagrożeń.

Bardzo ważnym atutem samochodu jest imponująca przestrzeń bagażowa – to aż 456 litrów, a w wersjach hybrydowych 401 litrów! Dodatkowym zaskoczeniem - schowek podpodłogowy MegaBox o pojemności 80l. Wyłożony jest syntetycznym materiałem i na dnie posiada korek odpływowy, co umożliwia umycie wnętrza wodą.

We wnętrzu Pumy znajdziesz też kilka ciekawych rozwiązań, takich jak: wirtualne zegary, bezprzewodowa ładowarka, multimedia SYNC 3, nagłośnienie Bang & Olufsen, sterowanie głosowe czy moduł wi-fi.

Zobacz nasze wideo i wybierz się z nami w krótką, ale aktywną podróż!

Materiał powstał z udziałem marki Ford.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.